11 mart 2018 başaran holding uçak kazası

1 /
kuşkusuz baykuş kuşkusuz baykuş
başaran holding e ait özel uçağın birleşik arap emirliklerin'den kalkıp istanbul'a gitmekte iken iran sınırları içine düşmesi olayıdır.
başaran holding in sahibinin kızı olan mine başaran in bekarlığa veda partisi için gittikleri dubai'den döndükleri söyleniyor. hepsi de gençmiş. hayat ne garip. dün hayat dolusun ilerisi için planlar yapıyorsun bir kaza ve her şey son buluyor. çok üzücü.
şöyle bir paylaşım yapmış

all things must pass all things must pass
konu ile ilgili paylaşım yapan haber sitelerinin altındaki mention'lara bakan nasıl leeeşşşş bir ülkede yaşadığımızı net bir şekilde görebilir.

müstehak diyen mi ararsın, kızın olaydan önce olaydan sonra instagram takipçi sayılarını karşılaştırıp oh iyi takipçi kastı diyen mi ararsın, ülke bu durumdayken eğlence yapan mı ararsın üf neler neler. sanki bana kendisi yas içerisinde hayatı bitti de niye eğlence yapıyor diye gömüyorlar şuan. madem o kadar duyarlısın gönüllü olup gitsene askere klavyenin başında oturacağına.

birkaç örnek;

''resmen sey gibi.allahin sopasi yok.bir yandan terorden vatani korumak için o bolgedeki tsk diğer yandan şimarik zenginler.''

''hayata veda partisi olmuş''

''bu kaos ortamında,nasıl bir lüks yaşam.....allah herkesin layığını versin...''

yani düğününe 2 hafta kalan gencecik birinin ve arkadaşlarının ölmesini böyle rahatça yargılayıp üzülmemeyi geçtim ''oh iyi olmuş'' diyecek kadar kötü olmayı nasıl başarıyorsunuz cidden?
beste çalan mahur beste çalan mahur
öncelikle allah rahmet eylesin. mekanları cennet olsun diyelim.

buraya bir takım rakamlar yazmak isterdim. ama inanın bakmaya, google amcaya danışmaya üşendim. o yüzden direk dalıcam konuya.

geçenlerde bir futbolcu hayatını kaybetti. ilk çıkan haber kalp kriziydi, sonrasını takip etmedim. bütün futbol camiasının yas tuttuğu anlarda, bir tanesi gazete de haber oldu. kendisini tanımam, üzülmedim. bu dünya da hergün çocuklar ölüyor dedi.

o çocuklar hiç bir yerde haber olmuyordu. bu sınıf intiharını gerçekleştiren futbolcu dani alves. kendine bir kez daha hayran bıraktı. burda mesele astorinin ölmesi değil, zengin tanınan birinin ölmesi ve o acıyı yaşamak zorunda bırakılmış olmak.

sınıf kini bazen bu tarz ölümlerin arkasından böyle laflar ettirir. benim hayatın boyunca bir gün bile göremeyeceğim bir hayatı yaşıyorlar. her gün o hayatı yaşıyorlar. tüm burjuvalar gibi, emeğini sömürdükleri, üzerinden zengin oldukları bir sınıftan bir de baş sağlığı bekliyorlar. bunu herkes başaramaz. birileri buna üzülmeycektir. bunu anlayışla karşılamak lazım.

kullandıkları lümpen cümleler, argüman lar, politize edemedikleri sınıf öfkesinden kaynaklıdır.
2
yeni bir üye yeni bir üye
ne üzüldüğüm nede sevindiğim olay. üzülmedim çünkü başaran adında bir holdingi ve onların mina adında ki varislerini ilk kez duydum, tanımıyorum. sevinmedim çünkü bir uçak düşmüş ve düşen uçak bu ülkenin bir sermayesi ve bu halkın alın terinin bir parçasıydı. ayrıca hiç tanımadığım insanların ölümüne sevinecek kadar daha şuurumu yitirmedim. evet olaya bu kadar realist bakıyorum.

şunu da belirmek gerekir ki, düşen uçak olduğu zaman yankılanan bu olay eğer bir otobüs yada minibüs tarzı bir araçta olsaydı bu kadar yankılanır mıydı ? ülkede trafik kazalarından her gün onlarca insan ölüyor. uçakta ölmek ile trafik kazasında ölmek arasında ki fark ne? neden birisi bütün ülkeyi yankılandırırken birisi hiç duyulmuyor bile ? anlamadığım olaylardan biridir. halbuki ölüm aynı. ne farkı var ?
rukava rukava
ölenlerin hepsi zengin hepsini instagramdan sabancılar buse terimler falanlar filanlar takip ediyor. zenginin ölümü bile fakirden farklı arkadaşlar beni bile bir düşünce aldı hayat boş diye oysa ki yüzlerce fakir öldü hiç böyle bir düşünce sarmamıştı ruhumu yahu arkadaş bu nasıl bir şey yahu.
sophones sophones
selçuk yula'dan, yazdığı yazılar ve yaptığı yorumlar nedeniyle nefret ederdim. belki tanısam severdim bilmiyorum ama tanışamadan çok erken sayılabilecek bir yaşta hayatını kaybetti ve sebebini bilmediğim bir şekilde çok üzüldüm.

bu kızı da, başaran holding'i de tanımıyordum. zenginlere düşman değilim ama bunu insanların gözüne sokarcasına yaşayan insanları da sevmem.

gencecik insanların hem de çok mutlu bir günün arifesinde ölümüne sevinirsem insanlığımı kaybetmişim demektir. normal insanların böyle olaylarda içi burkulur. sevinenler için yorum yapamayacağım.

benim olaya bakışım budur. allah rahmet eylesin.
a la carte a la carte
yemin ediyorum bu ülke sığır sürüsü ile dolmaya başladı.

ulan ölünün zengini fakiri mi olur bre zavallılar! 300-500 lira zam alıp biraz daha iyi yaşayabilmek için patronuna sakso çekecek kıvamda olanlar gelmiş, oh olsun nasılsa zenginler hepsi diyor. ben bu kadar zavallı ve ezik sürüsünü hiç bi'arada görmemiştim. babaları zenginse napsinlar, tüm servetlerini sizin gibi gebeşlere mi bıraksınlar?
1 /