11 mart 2018 başaran holding uçak kazası

1 /
all things must pass all things must pass
konu ile ilgili paylaşım yapan haber sitelerinin altındaki mention'lara bakan nasıl leeeşşşş bir ülkede yaşadığımızı net bir şekilde görebilir.

müstehak diyen mi ararsın, kızın olaydan önce olaydan sonra instagram takipçi sayılarını karşılaştırıp oh iyi takipçi kastı diyen mi ararsın, ülke bu durumdayken eğlence yapan mı ararsın üf neler neler. sanki bana kendisi yas içerisinde hayatı bitti de niye eğlence yapıyor diye gömüyorlar şuan. madem o kadar duyarlısın gönüllü olup gitsene askere klavyenin başında oturacağına.

birkaç örnek;

''resmen sey gibi.allahin sopasi yok.bir yandan terorden vatani korumak için o bolgedeki tsk diğer yandan şimarik zenginler.''

''hayata veda partisi olmuş''

''bu kaos ortamında,nasıl bir lüks yaşam.....allah herkesin layığını versin...''

yani düğününe 2 hafta kalan gencecik birinin ve arkadaşlarının ölmesini böyle rahatça yargılayıp üzülmemeyi geçtim ''oh iyi olmuş'' diyecek kadar kötü olmayı nasıl başarıyorsunuz cidden?
beste çalan mahur beste çalan mahur
öncelikle allah rahmet eylesin. mekanları cennet olsun diyelim.

buraya bir takım rakamlar yazmak isterdim. ama inanın bakmaya, google amcaya danışmaya üşendim. o yüzden direk dalıcam konuya.

geçenlerde bir futbolcu hayatını kaybetti. ilk çıkan haber kalp kriziydi, sonrasını takip etmedim. bütün futbol camiasının yas tuttuğu anlarda, bir tanesi gazete de haber oldu. kendisini tanımam, üzülmedim. bu dünya da hergün çocuklar ölüyor dedi.

o çocuklar hiç bir yerde haber olmuyordu. bu sınıf intiharını gerçekleştiren futbolcu dani alves. kendine bir kez daha hayran bıraktı. burda mesele astorinin ölmesi değil, zengin tanınan birinin ölmesi ve o acıyı yaşamak zorunda bırakılmış olmak.

sınıf kini bazen bu tarz ölümlerin arkasından böyle laflar ettirir. benim hayatın boyunca bir gün bile göremeyeceğim bir hayatı yaşıyorlar. her gün o hayatı yaşıyorlar. tüm burjuvalar gibi, emeğini sömürdükleri, üzerinden zengin oldukları bir sınıftan bir de baş sağlığı bekliyorlar. bunu herkes başaramaz. birileri buna üzülmeycektir. bunu anlayışla karşılamak lazım.

kullandıkları lümpen cümleler, argüman lar, politize edemedikleri sınıf öfkesinden kaynaklıdır.
2
sevimsiz fok balığı sevimsiz fok balığı
ya üzülüp duyar kasmak istiyorum da aklıma çocuklarına odun alamadığı için kendini asan anne , atanamadığı için cebinde 6 lirayla intihar eden öğretmen , tvde izlediğim diğer trajik yoksul insanların intiharları geliyo.

o yüzden üzülmüyorum amk.kin kusmaksa kin kusmak olsun benimki de , yaşasalardı senin benim bi ömür peşinde koşacağımız bir daire parasının kaç katı parayla düğün yapacaklar , kim bilir kaç kez bi asgari ücretlinin bi yıllık kazancını bir ayakkabıya cekete vereceklerdi.

linç edebilirsiniz.

tanım : dubaiye özel jetle bekarlığa veda partisine giden zengin çocuklarının vedayı yanlış şeye yapmaları. (*swh)

edit : çok yazık ki ülkede uzulmemekle sevinmenin birebir aynı şey olduğunu sanan gerizekalilar var.
yeni bir üye yeni bir üye
ne üzüldüğüm nede sevindiğim olay. üzülmedim çünkü başaran adında bir holdingi ve onların mina adında ki varislerini ilk kez duydum, tanımıyorum. sevinmedim çünkü bir uçak düşmüş ve düşen uçak bu ülkenin bir sermayesi ve bu halkın alın terinin bir parçasıydı. ayrıca hiç tanımadığım insanların ölümüne sevinecek kadar daha şuurumu yitirmedim. evet olaya bu kadar realist bakıyorum.

şunu da belirmek gerekir ki, düşen uçak olduğu zaman yankılanan bu olay eğer bir otobüs yada minibüs tarzı bir araçta olsaydı bu kadar yankılanır mıydı ? ülkede trafik kazalarından her gün onlarca insan ölüyor. uçakta ölmek ile trafik kazasında ölmek arasında ki fark ne? neden birisi bütün ülkeyi yankılandırırken birisi hiç duyulmuyor bile ? anlamadığım olaylardan biridir. halbuki ölüm aynı. ne farkı var ?
sophones sophones
selçuk yula'dan, yazdığı yazılar ve yaptığı yorumlar nedeniyle nefret ederdim. belki tanısam severdim bilmiyorum ama tanışamadan çok erken sayılabilecek bir yaşta hayatını kaybetti ve sebebini bilmediğim bir şekilde çok üzüldüm.

bu kızı da, başaran holding'i de tanımıyordum. zenginlere düşman değilim ama bunu insanların gözüne sokarcasına yaşayan insanları da sevmem.

gencecik insanların hem de çok mutlu bir günün arifesinde ölümüne sevinirsem insanlığımı kaybetmişim demektir. normal insanların böyle olaylarda içi burkulur. sevinenler için yorum yapamayacağım.

benim olaya bakışım budur. allah rahmet eylesin.
damdan akan damdan akan
ateş düştüğü yeri yakarmış. ölüm lan bu ölüm.. her hayat kıymetli. her çocuk annesinin babasının kuzusu... herkesin başına gelecek.
o yüzden de çok da umurlarındaydı insanlarin, birilerinin üzülüp üzülmemesi. insan acısını yaşarken böyle ucubelikleri görmez gözü.
emekli mecnun emekli mecnun
her ölümlü kazada olduğu gibi üzücüdür. vefat eden insanların parasını pulunu konuşmak ise abesle iştigaldir, hatta ayıptır. insanların evine ocağına ateş düşmüş, eşlerini evlatlarını kaybetmişler, ille birşey diyeceksiniz başsağlığı dileyin. bunun usulü adabı budur. boş yapmayın.
sakil sakil
yahu biz resmen kin toplumu olmuşuz. herkes birbirinden nefret ediyor. öyle böyle bir nefret değil hem de. ölümüne sevinecek kadar... sağcısı-solcusu, fenerlisi-cimbomlusu, zengini-fakiri birbirinden ölümüne nefret ediyor.

ölen genç insanlar var ortada arkadaşlar. yapmayın. bu insanların gelecek planları vardı. bu insanların aileleri, yakınları ve bunların duyguları var. biraz düşünün lütfen. empati yapın.

ben de nefret ediyorum zenginliğini gözler önüne serenlerden evet. ben de isyan ediyorum bu adaletsizliğe. ama zenginlerin hepsi ölsün diyecek kadar kendimi kaybetmedim henüz. olaya tek yönlü bakmak çok büyük hata. mesela bazıları şirketin, işçilerin emeğini sömürmesinden bahsetmiş. nereden biliyorsun kardeşim? belki bu şirket işçisine çok önem veriyor. belki hiçbir işçinin tek kuruş hakkı yenmiyor. belki yüzlerce insan bu şirketin varlığına şükrediyor her gün. ne biliyorsun? araştırdın mı yeterince bunu yazmadan?

mesela olayı afrin operasyonuna bağlayanlar olmuş. bu da bana çok saçma geldi. bu operasyonun yanı başında yaşayan, her gün bunun üzerine düşünüp kafa yoran bir insanım ama birisinin bu operasyon sürerken bekârlığa veda partisi yapmış olmasına söz etme hakkını görmüyorum kendimde. bunu yazanlar 2 aydır normal hayatını yaşamıyorlar mı merak ediyorum. imkânlarının el verdiği ölçülerde keyif aldıkları şeyleri yapmaya devam etmiyorlar mı?

acıları karşılaştırmak hoş değil dostlar. evet başka masum insanların ölümüne aldırmayıp buna üzülmek doğru değil ama başka masum insanlar da ölüyor diye buna sevinmek hiç doğru değil. ortada yitip giden genç canlar var. allah rahmet eylesin.
lora blood lora blood
gecenin bu saatinde uykumdan uyanmamın sebebi; rüyamda oğlumun yüksek katlı bir binadan düşmesi ve ağlayarak bu kabustan uyanmam..
bakın kabusu bile uykumu kaçırdı, belki 20 kez yaşıyor mu diye kontrol ettim oğlumu...

ölenlerin de hepsi birer evlat, birer eş ve birer can !
şu an anne ve babalarının hepsinin; "bütün mal varlıklarımızı kaybetseydik de, çocuklar yanımızda olsaydı" dediğine eminim.

tarifsiz, büyük bir acı..
ailelerine sabır diliyorum.
needforspeed needforspeed
bu olaya üzülmeyenler, bu milletin amına koyacağız diyen adamlara kızma hakkınızı gözümde kaybediyorsunuz.

senin zenginden nefret etme hakkın olursa onun da seni ezme hakkı olur. sosyal devleti zengini yok ederek değil, onu kazandığının çoğunu vergi olarak ödemeye iterek sağlayabiliriz. zengin fakir ayrımı olmaması girişim ve kalkınma motivasyonunu törpüler. muhakkak birileri diğerlerinden daha zengin olacaktır. muhim olan bu farkın az olmasıdır.

şimdi mehmetçik ölürken siz nasıl eğleniyorsunuz deme hakkını da kaybedersiniz, bu adamlar der ki biz ölürken siz oh diyordunuz.

bu toplumsal barışa katkıda bulunmaz.

ölen kız zengin bir aileye doğmuş hadi bunu gençliğinin baharında ölmesi için normalleştirdiniz.

sınıf arkadaşları belki de zengin değildi, sırf davete icabet ettiler diye ölmelerini nasıl normalleştirdiniz.

hadi onu da normalleştirdiniz.

yahu türk ordusuna hizmet edip fetö komplosuyla atılmış emekli bir subayın görevini yaparken ölmesini nasıl hoş karşıladınız.

kuş kadar beyniniz olduğunu sanıyorsunuz çok ilginç.
fakin kebabmın vol 2 fakin kebabmın vol 2
sabah uyandığında etraf gün daha aydınlanmamış. ağzının içi bok gibi. hafif bir mide yanmasıyla uyanıyor ve kendini duşa sürüklüyorsun. duştan çıkıp saçlarını yarım yamalak kuruttuktan sonra kıyafetlerini giyip durağa gidiyorsun. hava hala karanlık ve soğuk. kafanı kaldırıp sokak lambalarına baktığında ağzından çıkan buharı gözlüklerine üfleyip buğulandırıyorsun. sana dayatılan hayat afetine karşı kendi kendine ufak yarattığın mutluluk üçgenlerinden biriyle ufak bir tebessüm ediyorsun. durağa geliyorsun. ilk iki minibüs dolu. üçüncüde de demirlere zar zor tutunabildiğin kapı ağzına denk geliyorsun. kapı açıldığında dengeni kaybetsen kesin düşüp gebereceğin bir konumdasın. yandaki adamın ağız kokusu seni perişan ediyor. kulaklığını takamadığın için şoförün arabesk şarkılarını dinlemek zorunda kalıyorsun. iniyorsun metroya. metro tıklım tıklım. insanların nefesiyle ve vucütlarıyla ısıttığı vagonda dün akşam özene bözene ütülediğin gömleğinin içinde terlemeye başlıyorsun. metrodan çıkıp 15 dk daha yürüyüp ofise geliyorsun. hoşladığın iş arkadaşının gerdanında senin iki yıllık maaşın tutarındaki pırlanta kolyeyi görüyorsun. zaten dün geceyi de yeni sevgilisinin arabasında ve gittikleri pahalı mekanda attığı snapleri izleyip tribe girerek geçirmişsin. o sırada at ağızlı iş arkadaşın (eski sevgilisini, o askerdeyken terk ettiğini anlatmıştı. ama her fırsatta ne kadar iyi niyetli olduğunu, adaletli olduğunu anlatır.) ağzını yayarak '' yaaa sırf zenginler diye insanlar o kadar leş yorumlar yapmışlar ki. insan hayret ediyor. gencecik insanlar halbuki…'' diyor. küfür bile etmiyor, boş boş suratına bakıyorsun.

istikbalinden bile daha karanlık zift gibi kahveni alıp masana geçiyorsun ve haberi okuyorsun.

''dubai'deki bekarlığa veda partisinden dönerken…''

evet.
ersan kuneri ersan kuneri
zengin 1 ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmek suç değildir. mina başaran in sosyallığını kıskanıp sosyal sorumluluklarından bihaber laflar söylemek sizi daha aşağılık kılıyor.

o uçakta 3 hamile kadın ve 3 yeni evlenecek kadın öldü. hostes geride kendisi gibi hostes olan ve ikizini kaybetmiş 1 kız kardeş ile aile bıraktı. dünya değişti.

olmayan insanlığından utanmalı bazı kişiler ama lafı güzaf...

mina nın adı artık fikirtepe de yapılan mina towers da yaşayacak artık...
1 /