11 mart 2018 başaran holding uçak kazası

3 /
white bunny white bunny
worldometers - gerçek zamanlı dünya istatistikleri nüfus, kamu, ekonomi, toplum, medya, çevre, gıda, su, enerji, ve sağlıkta anlık dünya istatistikleri. dünya nüfusunun anlık ölçümleri, karbon dioks... worldometers

bu ölüme üzülenler için bu linki buraya bırakıyorum. her saniye ölenler için üzülebilirsiniz. ayrıca günde 30 bin insanın açlıktan ölmesi için de üzülebilirsiniz. yani umarım üzülürsünüz. düşünsenize her gün 30 bin insan açlıktan ölüyor. siz ufak şeyleri dert edip sıkıntı yaşarken bazı insanlar açlıktan ölüyor. ayrıca bulaşıcı hastalıklardan da ölen yığınla insan var gördüğünüz üzere. hatta bu yıl intihar eden insan sayısı şimdiden 200 bini geçmiş. düşünsenize daha bu yıl 200 bin insanın hayatı devam ettirilemeyecek kadar ağır sıkıntılara düşmüş ve bu insanlar intihar etmiş. ayrıca yine bu yıl 250 binden fazla insan kazalarda ölmüş. madem 11 kişi üzerinden demagoji kasıyorsunuz bence 250 bin sayısıyla mahvolup sizin de intihar eden 200 binin arasına karışmanız lazımdı. 250000/11 oranında üzüntünüzü katlamanız gerekiyor ama yapmayacaksınız değil mi? bunların hepsine sadece istatistik olarak bakacaksınız. işte siz kendinizle bu kadar felaket biçimde çelişiyorsunuz. bu istatistiklerde insan ölümlerinden daha korkunç olan şeyler var. havanın kirlenmesi, temiz suların yok olması, toprağın çölleşmesi yani günden güne üzerinde yaşadığımız dünyanın ölmesi. bu kaçınızın umrunda? kaçınız dünyayı kurtarmak için bir çaba sarf ediyor? kaçınız bilinç oluşturmaya çalışan sanatçı ya da dünyayı kurtarmaya çalışan bilim insanlarısınız? aranızdaki dünyayı daha kötü hale getiren firmalarda çalışan mühendisler ve sanatı ticari amaçla kullanan zanaatçılar lütfen ön plana çıkmasın, komik olur.
ölüm hiçbirinizin umrunda değil. boşa demagoji kasıp laf kalabalığı yapmayın.
postmaniac postmaniac
paralı ve pullu insanların genç jenerasyonun gittiği kaza.fakirin çocuğu ölür ;tedavi ettiremedim,iyi bakamadım..şunu yapamadım v.s diye yıkılır ama geride kalanlar için bir zaman sonra her acı gibi normalleşir ama bu insanlar ne yapsın ..para gırla ,imkan gırla ama gitti çocuğu...veren allah,alan allah bakış açısından da kısmen uzaklar....zor iş..allah sabırlar versin
cücelerin sarnıcı cücelerin sarnıcı
iranlı görgü tanıklarının iddiasına göre uçağın havadayken alev aldığı söyleniyor. kaza sebebinin partiden kalan uçan balonların uçağa alınıp basınç değişiminden etkilenip patladığı ve o sırada sigara içildiğinden patlamanın meydana geldiği ihtimali konuşuluyor.
brazzersdaki badem bıyıklı adam brazzersdaki badem bıyıklı adam
şahsen başaran holdingi hiç duymadım açıkçası sahipleri falan da zerre umrumda değil.

tek umrumda olan uçağın pilotu fetöcü orospu çocukları yüzünden ordudan atılan bir pilot.

gerisi dediğim gibi zerre sikimde değil.
intylerwetrust intylerwetrustfacebook'ta şöyle bir metne denk geldikten sonra bir bakayım lan ne olmuş dediğim hadise. miteakiben olayın ardından atılan postlarda karnının yağını eritmiş bazıları küçük bazıları ise onun daha da bokunu çıkarmış. görseldeki gibi. insan olamamanın bu kadar insan olamaması da her şeyden acı. buradan hareketle orta çağdan ve günümüz türkiyesinden bahsedip sosyolojik bir tartışma zemini yaratmaya çalışmanın boşluğunun farkına varmak daha da acı. nereden bakarsan acı her yanımız. ülke insanımız mutsuz ancak halinden memnun. geleceği belirleyen de zaten bir takım hoşnutsuzlar. tarih sahnesinin polat alemdar'ı şanlı bayrağım. zamanı geldiğinde kafa keser. en çok ölmeyi biliriz en çok öldürmeyi. sahneye çıkar kan akıtır ve ineriz. her şey sadece bu kadar. milyonlarca şey yazmak istiyorum ancak sesim ve kelimelerim sadece boşlukta çırpınarak bir yerlere düşüyor. taa ki onu bulup biri oradan alana kadar.
3 /