14 bin tl verip cep telefonu almak

manisa tarzanı manisa tarzanı
param olsa ben de alırım zihniyeti sebebiyle bugün çinde veya dünyanın başka yerlerinde insanlar rezil şartlarda çalışıp rezil şekilde yaşamak zorunda kalıyor bu konu sadece telefon meselesi değil tüketim çılgınlığı kantarın topuzunu kaçırdı yine aynı çılgınlık dolayısıyla kıtlıktan ölen masum çocuklar var! bunları aklınızda tutup birşey satın almadan evvel kırk sefer düşünün.
3
günah keçisi günah keçisi
hunharca para harcayan biri olarak düşüncem, kişinin bütçesini sarsmıyorsa alır ne var bunda?! bütçesini sarssa da alır hatta.mesele 14.000 değil ama bir yazar arkadaşında bahsettiği gibi adamın bir telefonu vardır merak saldığı, zevki vs ne dersen artık, alır yani nedir?!bende üst başa acayip para harcarım mesela verdiğim paraya da acımam beğenirim ederi neyse verir alırım bu konuda da kimseye laf ettirmem. o elemana da laf etmeye kimsenin hakkı yok!!!
russel russel
erdemli bir davranış değildir. efendim sonuç olarak telefonu alıp göt cebine sokacaksanız hiç erdemli bir davranış değildir.
no reply no reply
parası olan elbet alır, tercih meselesi sonuçta, lakin ortada bir realite var; bu cihazla da iki foto çekecen, vassapta taşak muhabbeti yapacan, face de iki sofra paylaşacan hepsi bu. yani ne ile neyi satın alıyorsun meselesidir bu. sadece telefon için de değil. her şeyin bir ederi ve kullanım alanınındaki işlevselliğinin de getirdiği bir fiyat performans oranı vardır. kamerası muazzammış. dört bin liraya leica kamera alır geri kalan dokuz bin lirayla da on günlük muhteşem bir gemi turuyla norveç e gider kuzey ışıklarının fotoğrafını çekerim. ama o 14 bin lira telefona sayan arkadaşa da kuzey ışıklarının fotosu bin dörtyüz liralık telefonumdan gönderirim merak etmesin.
clitor eastwood clitor eastwood
mal denilen paralı insan eylemi.
ah canlarım küfredip gülüyorsunuz da, o telefonlar size yapılmıyor. hani sadece şu şirketlerinin önünde anca arabasından inerken veya magazin saifelerinde gördüğünüz insanlar içün. siz gülün tabi de, çok şeyapmayın yani. mazallah telefonunuzun bataryası falan şişer, yan sanayi bulmak zor artık.
yaydım taşaklarımı şu an, samsung'umla eksilerinizi bekliyorum. (gözlüklügülücük)
cedrıc8 cedrıc8
kimseyi ilgilendirmez. kimse harcadığı paranın hesabını vermek zorunda değil. millet istiyor ki, herkes bütün parasını hayır kurumuna bağışlasın veya fakirlerle paylaşsın filan. yok öyle bir dünya, boş işler onlar.