14 bin tl verip cep telefonu almak

1 /
artificialmagazine artificialmagazine
bu mevzuyu zaman zaman benim de sohbet ortamlarında dillendirmişliğim var. de uzuuuunca bir süredir insanların tercihlerine saygı duyarak yaşıyorum ve inanın çok mutluyum. eğer 14.000tl verip alacağınız telefon madden ve manen totalde size 14.001tl kazandıracaksa pekihala yapılabilir bir eylem.

kimisi o telefonla x bir iş yapar, atıyorum 14 bin lira verip 20 bin liraya ios uygulama yazar mantıklıdır. kimisi o telefonun sağladığı prestij sayesinde 2000 liralık 6 sigorta paketi satar ve 4 bin liraya eşdeğer manevi böbürlenme/övgü alır, yine kardadır, mantıklıdır.

haliyle asgari ücretliye kızılıyor niye ayfon mayfon alıyorsunuz diye de sizene lan daly*raklar diyesim geliyor çoğu zaman. adam hayattan bıkmış lanet etmiş, ev alamıyorum araba alamıyorum bari elle tutulur bir şeyler değişsin hayatımda deyip telefon melefon alıyor ama ona bile bir kulp. rahat olun... bırakın serbest piyasada isteyen istediğini değerlesin.

not: ben almam.

2
vadideki yaprak vadideki yaprak
dünyada her malın bir fiyatı vardır. iktisattan pek çakmam ama talepte fiyatı etkileyen bir unsur herhalde sonuç olarak talep var ki bu fiyattan satılıyor ne bilim. millet açız diyor ama herkeste para var.
manisa tarzanı manisa tarzanı
param olsa ben de alırım zihniyeti sebebiyle bugün çinde veya dünyanın başka yerlerinde insanlar rezil şartlarda çalışıp rezil şekilde yaşamak zorunda kalıyor bu konu sadece telefon meselesi değil tüketim çılgınlığı kantarın topuzunu kaçırdı yine aynı çılgınlık dolayısıyla kıtlıktan ölen masum çocuklar var! bunları aklınızda tutup birşey satın almadan evvel kırk sefer düşünün.
7
günah keçisi günah keçisi
hunharca para harcayan biri olarak düşüncem, kişinin bütçesini sarsmıyorsa alır ne var bunda?! bütçesini sarssa da alır hatta.mesele 14.000 değil ama bir yazar arkadaşında bahsettiği gibi adamın bir telefonu vardır merak saldığı, zevki vs ne dersen artık, alır yani nedir?!bende üst başa acayip para harcarım mesela verdiğim paraya da acımam beğenirim ederi neyse verir alırım bu konuda da kimseye laf ettirmem. o elemana da laf etmeye kimsenin hakkı yok!!!
russel russel
erdemli bir davranış değildir. efendim sonuç olarak telefonu alıp göt cebine sokacaksanız hiç erdemli bir davranış değildir.
no reply no reply
parası olan elbet alır, tercih meselesi sonuçta, lakin ortada bir realite var; bu cihazla da iki foto çekecen, vassapta taşak muhabbeti yapacan, face de iki sofra paylaşacan hepsi bu. yani ne ile neyi satın alıyorsun meselesidir bu. sadece telefon için de değil. her şeyin bir ederi ve kullanım alanınındaki işlevselliğinin de getirdiği bir fiyat performans oranı vardır. kamerası muazzammış. dört bin liraya leica kamera alır geri kalan dokuz bin lirayla da on günlük muhteşem bir gemi turuyla norveç e gider kuzey ışıklarının fotoğrafını çekerim. ama o 14 bin lira telefona sayan arkadaşa da kuzey ışıklarının fotosu bin dörtyüz liralık telefonumdan gönderirim merak etmesin.
clitor eastwood clitor eastwood
mal denilen paralı insan eylemi.
ah canlarım küfredip gülüyorsunuz da, o telefonlar size yapılmıyor. hani sadece şu şirketlerinin önünde anca arabasından inerken veya magazin saifelerinde gördüğünüz insanlar içün. siz gülün tabi de, çok şeyapmayın yani. mazallah telefonunuzun bataryası falan şişer, yan sanayi bulmak zor artık.
yaydım taşaklarımı şu an, samsung'umla eksilerinizi bekliyorum. (gözlüklügülücük)
1 /