14 şubat sevgililer günü

1 /
elcipakonda elcipakonda
sevgilisi olmayanlar için bilmem de, bir kaç gün öncesinde sevgilisini kaybetmiş olan insanlar tarafından çekilmez, bitmez gün. müzik dinlemek yasak, fotoğraflara bakmak yasak, telefonu açmak, yataktan kalkmak, aynaya bakmak yasak... yiyorsa çiğne bunlardan birini.
neyin peşindesin neyin peşindesin
özel olmayan ancak özelmiş gibi davranılan gündür. şunun doğruluğu gün gibi apaçık, ondan yana sıkıntım yok.
sonra ne bileyim özel günler, haftalar kutlasın. etrafa bir hareketlilik gelsin. buna da tamamen destekçiyim. gidip sevgiline onun işine yarayacak bir hediye alırsan "tüketim çağının dayatmaları bunlar" diye ağlayıp, elinde normalde 1 lira olan güle 20 lira vermek durumunda da kalmazsın. hem alışveriş yaparsın hem mutlu edersin hemde zaten alınması gerek bir alışverişi sen halletmiş olursun. 1 taşla 3 kuş oldu vay arkadaş.
sonra sonra senin için zaten özel birine normal günlerden daha özenli davranmaya çalışırsın falan. bak bunlarda kabulüm. gerçek değil ama yinede kabulüm.
ancak kadınların "sevgilim bana bunu aldı" ya da "kocam şuraya götürdü" diye anlatmadıkları, facebook ve diğer sosyal ortamlardan "sevgililer günü orkidem" isimli fotoğraflar paylaşmadıkları bir dünyada yaşamak istiyorum. çok mu şey istiyorum! lütfen. gösterişse neden böyle bir işe girişiyorsun sayın abla? amaç gösterişse sevgi aşk yalansa neden o adamın burnundan getiriyorsun 14 şubat diye diye!
8 silindir turbodizel gırgır 8 silindir turbodizel gırgır
yılbaşı,cadılar bayramı gibi bir hristiyan bayramıdır. papa yasaklamadan önce kura usulü seks günüdür. ayrıca avrupalı tüccarların elindeki ıvır-zıvır ürünü satmak için ortaya çıkardığı söylenen gündür.

yalnız olduğum için söylemiyorum gerçekten çok saçma bir gündür. insanın sevdiğine hediye alması için bu günü beklemesi gerekir mi? günde saçma 14 şubat! en geç 13'ünde alacaksın hediyeyi ee maaşı 15'inde alanlar ne yapacak?
satıcıların olabildiğince geçirme çabaları...
hediye alamayanların üzülmesi...
evli olanların yav biz artık sevgili değiliz diye hediye almaktan yırtma çabaları...

-çözüm ne söyleyeyim sevgilinize hediye almayın demiyorum ama şu günü kutlayıp alet olmayın gavur milletine. başka bir gün al hediyeni süpriz yap falan hem daha heyecanlı olur.
lukslerimi verin bana lukslerimi verin bana
felsefe olarak karşı olduğumuz bir gün.

fakat bıçkın delikanlıları sokaklarda ellerinde çiçeklerle gezerken görmek güzel. hani o delikanlı havalarından eser yok, başlar eğik ellerinde çiçekler.. yine aynı şekilde şehirde çiçeksiz gezmeyen bayanlar güzel bir atmosfer yarattılar.

yalnızların yalnızlıklarına yalnızlık kattıkları gündür.
doomcollector doomcollector
15 şubat oldu sonunda. saplar hadi yine iyisiniz, bir 14 şubat daha geride kaldı. şimdi sıradaki sevgililer günü için çalışmalara başlayabilirsiniz, tabii önemsiyorsanız. benim için önemi yok açıkçası...
cetpasha cetpasha
moskova ve baku de kadınların jiplerinin kırmızı güllerle dolduğu büyük ayıcıkları bagajlara sığdırma çabası gösteren erkeklerin. hanımlarına değil sevgililerine koştukları gündür.

turkiye de işe . hayriye sana hediye aldım diye babamın eve düdüklü tencereyle gelmesidir. son model ama hayriye diye ustelemiyormu? beni benden alıyor çılgın ...
1 /