15 mart 2019 yeni zelanda cami saldırısı

2 /
kronik rahatsız kronik rahatsız
suçu günahı olmayan onca insanın ölümü ile sonuçlanan saldırı.

o kadar çok şey yazıyoruz ki bu tür saldırılar için inanın artık yazacak, anlatacak söz kalmıyor. korkutan şey şu ki; hemen paylaşılan fotografların altına "kiliselere de aynısını yapacaksın" gibi yorumlar yazılmaya başlamış. öyle ya da böyle insanlara bir şekilde bu nefret, öfke duygusu her geçen gün daha çok pompalanıyor. tabiki bu eylemi de tüm hristiyanların planıymış gibi düşünmemeliyiz, tıpkı müslüman tarafından yapılan bir saldırıda tüm müslümanları suçlayamayacağımız gibi. bir insan cani ise musevi de olsa, müslüman ya da hristiyan da olsa canidir.

zannediyorum okullarda din eğitiminden önce vicdan, merhamet ve iyi insan nasıl olur dersi verilmeli.

ve hep söylediğim gibi din en büyük afyondur. uyuşmuş beyinleri dini kullanarak istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz ki bu çok acı ve tehlikeli.
sophones sophones
(bkz: remove kebab)
eşit: yukarıdaki bkz ve videoyla olayın ilişkisini kuramamış cahiller eksilemişler. her şeyi de biz mi açıklayacağız lan size?
remove kebab diye bir akım var biraz araştırın öğrenirsiniz. aşağıdaki şarkı da sırpların bosna soykırımı sırasında popüler olan faşist bir şarkısı. saldırgan olaydan önce arabasında bu şarkıyı çalıyor.
çamur şevket çamur şevket
manifestodaki türkler ile ilgili kısım

"topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. boğaz'ın doğu yakasında. ama boğaz'ın batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. konstantinopolis'e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. ayasofya, minarelerden kurtulacak ve konstantinapolis hak edildiği gibi tekrar hristiyan şehri olacak. şansınız varken kendi ülkenize kaçın."
2
ofansif sol bek ofansif sol bek
dinciliğin ve ırkçılığın (dini/ırkı fark etmeksizin) nasıl bir bok çukuru olduğunu gösteren katliam. ışid de bu katliamı yapan yeni zelandalı neo-nazi de aynı bokun farklı tonları. bu bok çukurlarının hepsini besleyen hastalıklı zihniyet bu dünyadan silinmedikçe kimseye huzur yok.
bitli piyade bitli piyade
katliamdır. videoda saf kötülüğün tek bir bedende vücut bulmuş hali görülüyor.
teknik anlamda incelersek; şahsın arabadaki hazırlığından, çok çok önceden planlanmış bir saldırı olduğunu anlıyoruz, taktik anlamda ekipmanı çok iyi, dizliklerine kadar takmış, üstünü göremedim ama şarjörleri çıkardığına göre hücum yeleği ve kafasında kamera olduğuna göre de kask taktığı kesin.bu it muhtemelen sırp ve kesinlikle şizofren . silahlardaki, şarjörlerdeki yazılar, işlemeler özenle seçilerek yapılmış. araştırdığım kadarıyla daha çok müslüman ve türk düşmanlarının isimleri önemli olayların tarihleri falan yazıyor.
şahıs silah kullanmayı çok iyi biliyor ve taktik anlamda idmanlı, bir kaç detay var bunu gösteren, mesela ilk camiye girişte sağdaki alana girip taradıktan sonra şarjörü değiştirmek için tekrar ara koridora geri dönüyor, yani güvenli bölgede şarjör değiştiriyor ki içeride kendisi için bir tehdit olmadığını bildiği halde. camiyi basıyor. katliam yapıyor. sonra bir tur daha sıkıyor. bir tur daha. araca gidip silah değiştirip geri gelip zaten ölü olan insanlara bir kez ve bir kez daha sıkıyor. işini şansa bırakmıyor. muhtemelen eski asker / paralı asker veya askeri eğitim almış. silahların üstündeki donanımlar. çakarlar falan amatör işi değil.
sonuç olarak burada neye kime yapıldığı çok da önemli değil. önemli olan insanlığın bu kadar çığırından çıkması. korkarım ki radikal islamcılar da bu saldırıya cevap verecekler bu böyle sürüp gidecek.
ithinkthereforeiam ithinkthereforeiam
her zaman söylemişimdir, din fanatizmi gezegendeki en tehlikeli fanatizm... bu adamın yaptıkları ile ışid arasında hiçbir fark yok... ama millet şimdiden başlamış "işte hıristiyanlar böyle, işte yahudiler şöyle, bakın, görün, bu onların gerçek yüzü" falan diye... bu şekilde anırmak ile trump 'un ırkçılığı arasında hiçbir fark yok... bunu bilin öncelikle...

ha ışid, ha bu zihniyet, ikisi de fotokopi; aynı... bundan yüzlerce yıl önce hıristiyanlarda (bir kısmında) yine din fanatikliği vardı... şimdi de var... islamda da vardı din fanatikliği, o da şimdi de var... islam fanatiklerinin eylemlerini sürekli görüyoruz zaten, kafa kesmeler, canlı bombalar vs vs... hıristiyanlarınkini hiç görmemiştik, ondan tuhaf geliyor şu an... ikisi de aynı şey arkadaşlar, zerre farkı yok..

siz dönüp de bu olay yüzünden "işte hıristiyanların gerçek yüzü" dersen, onlar da ışid 'i gösterip "işte müslümanların hepsi böyle" der; bir de üstüne adamı haklı çıkarmış olursunuz...

ne olursa olsun, yapılan şey bir insanlık suçudur, bir terör eylemidir... ama aynı fanatik islamcılar gibi, bunlardan da milyonlarca var... benim şu an korkum, bu olayın aynı ışid gibi yayılıp büyümesi ve devasa bir organize terör örgütü haline gelmesi...

çünkü "bazı" islami devletler nasıl ışid 'i maddi ve manevi olarak destekledi ise, bu örgütü de destekleyenler olacaktır... o zaman ortadoğunun göbeğinde olan canım ülkemizin vay haline...

bu da burada dursun... çünkü korkuyorum olay bu yöne doğru gidecek...

edit: imla
dumrul dumrul
faşist katliamdır.

senelerdir faşizmi türlü türlü şaklabanlıklarla aklayan, şirin göstermeye çabalayan yığınla tip şimdi en önde bağırıyor. bunlar antifa dendiğinde ayağa kalkıp hiçbir şey yapamazlarsa antifa'yı faşizmle özdeşleştirmeye çabalarlar. antifa faşistlere karşı şiddet kullanıyor o halde faşizmle aynı şeydir. oldu götüm... vücudundaki mikropları yok eden bağışıklık hücreleri de mikroplarla aynı şeydir o zaman...

uzağa gitmeye gerek yok, şu platformdaki hitler hayranlarının sayısına bakın.

hitler sevicilerin söylemlerine bakın, ortak özelliklerine bakın.

islamcılar keza. senelerdir "seni arıyoruz" diye türkü söyleye söyleye hitler'i çağıran alçaklar şimdi bu katliamdan kendilerine rant devşirme peşindeler.

hepinizi tanıyoruz. yeni zelanda'da da gömeceğiz, amerika'da da gömeceğiz, türkiye'de de gömeceğiz...


12
ms psilosibin ms psilosibin
sırf bu teröristin yaptıklarını baz alarak ışid coşacak şimdi.
nerelerde hangi kiliseler basılacak kim bilir. kafa aynı kafa.
fanatizm hangi dinde olursa olsun, can kayıplarına neden olacak.

yahu 21. yy dayız dindar kafa yüzünden yaşadığımız dünyaya bak!
hani uçan arabalar, geçmişe dönmeler, galaksiler arası geçişler falan?
hala benim inancım benim tanrım kavgası... pes
house md house md
planlı, üzerinde oldukça düşünülmüş, organize saldırı.

videoyu izleyenler fark etmiştir; herifçioğlu, hatırı sayılır mesafeden, hareketli hedefleri çatır çatır indiriyor. kullandığı silahlar gayet donanımlı. ayrıca kullandığı araç, cephanelik gibi. "call of duty black ops" denen oyunun ana silahlarından birisi bu manyağın elindeki.

açıklamalar ne olacak; hep beraber göreceğiz. muhtemelen "ben yaptım, yıllardır bunun için hazırlandım, zart zurt" diyecek bu psikopat. hee, biz de yedik.

adamın biri, 10 dakika boyunca, tam otomatik bir silahla, etrafa ateş açmış; bir tane bile polis gelmemiş! güzel fıkra değil mi?

neymiş? hıristiyan, musevi ya da müslüman fark etmez; "aşırı din" öldürür...

şimdi daha iyi anlaşılıyor herhalde bu ışid denen b*kun niçin ortaya çıkarıldığı.
psamathe psamathe
görüyorum ki, bunun bir katliam olduğu ve adamın profesyonel olduğu konusunda sözlük yazarları hemfikir.

onun dışında ne söylesem, şu adamın yaptığı katliam eyleminin, fiziki zarar vermeyen kısmına sözlükte davetiye çıkarır.

bu nedenle; olayın planlı bir katliam, adamın profesyonel ve en azından daha önce de silahla insan öldürmüş veya bunun eğitimini almış biri olduğuna dair düşüncemi belirtmekle yetiniyorum.
avangard jazz avangard jazz
şurda birkaç gün sonra 18 mart çanakkale zaferi anmaları vs olacak.

her sene gelen avustralyalı ve yeni zelandalılar bu kez gelmemeli. devlet önlem almalı ve etkinliği iptal etmeli, bu yıl anzaklar gelmesin.

çünkü orda o saldırıyı yaptıran güç, burda da başka bir provakasyonu yaptırabilir.

önlem almaları lazım.

edit: anzak anmaları 25 nisan'da yapılıyormuş.. stresim bir miktar geriledi şu an.
yine de bir ay sonra bile olsa önlem alınmalı, gerekirse güvenlik riski gerekçe gösterilip iptal edilmeli bu sene.
2 /