18 yaşında evlenmek istiyorum diyen genç

elaine marie elaine marie
18 yaşında evlenip 20 yaşında boşanırlar.
muhtemelen şiddet de birinci neden olur. kadın erkek fark etmeksizin iş güç sahibi olmadan, başkasının eline bakarak bu ömür geçmez.

hele bu devirde 18 yaşında evlenmek için sağlam aptal olmak lazım. aşk filan değil bu resmen dengesizlik.
1
lö şuhane lö şuhane
ergenlerin sidik yarışından ziyade bağimsiz birey olduklarinı kanitlama çabası.

ben, "18 ime girince bi sevgili yaparım, öpüşürüz, değişiklik olur" minimalinde hayaller kurarken bu gençliğin şsmsiyeyi göte yakın yerde açma çabası beni yoruyor.
tako07 tako07
biraz sorumluluk verilirse işin zorluğunu görürse çoğu gencin vazgeçeceği eylemdir.

erkek olan kişi en azından askerliğini bitirip iyi bir iş sahibi olduktan sonra böyle bir eyleme adım atması gerekmektedir.

bayan olan kişi ise ev ekonomisi yapabiliyor mu bunu ölçüp biçmesi lazım.
her dakika anne - babadan alınan para ile ömür geçmiyor.
dönek perinçek dönek perinçek
toz pembe hayaller kuran muhtemelen bir kaç aylık ilişkileri sonucunda bu kararı alan, sonrasında kafalarında kurmuş oldukları rollere bürünemeyen tatlı bir telaş denilebilir. sonrası hüsranla sonuçlanır genelde, bir kaç kişi kıl payı sıyrılıp evlenebiliyor, iki sene sonra boşanmak şartıyla tabii... ''duyuyoruz yani genelde böyle oluyormuş, arkadaşımdan duydum bizzat başına gelmiş. '' erkek ya da kadın hiç fark etmez meslek sahibi değilsen evlenme! erkeğin eline bakan bir kadın ne kadar mutlu olabilir ki? veya hayatını birleştirdiği kadını mutlu(evini geçindiremeyen, karısına, çocuğuna bakamayan erkek
... ) edemeyen erkek ne kadar mutlu olabilir ki?

(bkz: evlenmeden mutlu olabilirsin)
il volo hayrani il volo hayrani
evliliği toz pembe olarak gören gençtir.henüz 22-23 yaşımda olmama rağmen ben bile daha hazır değilim.evlilik olgunluk ister.çocuklarını erken yaşta zorla evlendiren yobaz ailelerin çocuklarını dışta tutarsak o yaşlarda evlenenlerin büyük bir çoğunluğu cinsellik için evleniyor.ee tabi ülkemizde tabu böyle şeyler hele bir de korunmayı bilmeden kızı hamile bırakırsan vay haline.
anoktainoktagnokta anoktainoktagnokta
bunu yaş bazında söylüyorsa geri zekalıdır ama o yaşta normal gerzek olmak. evlenmenin yaşla alakası olmadığı gibi kiminle evlendiğinin de epey bir önemi var sonuçta.

aklı başında biri durduk yere "şu yaşta evleneyim" demez, daha da ileri götürüp "şu yaşta evlenilmeli" diye salak fikirlerini başkalarına yıkmaya kesinlikle çalışmaz bence.
abalizeybek abalizeybek
hayatın gerçeklerinden habersiz olduğu için, erken evlilik yapması durumunda bunun, hayatının ilerleyen döneminde elini kolunu ne kadar bağlayacağından, 18 yaşındaki hormonları, 28 yaşına geldiğinde mantığına ve amaçlarına yenileceği için pişman olacağından, ah ne yaptım ben diye kafasına vuracağından haberi olmayan ergenusların amacıdır...
mutlay mutlay
bırakın evlensin en fazla 3-4 yıl sonra kafama sıçayım diye ağlar olur. tecrübe edinmiş değilim ama o kadar erken evlenenin kafasına da sıçılsın yani.