2 ocak 2018 iran olayları

cekoslavakyalilastirilamayanadam cekoslavakyalilastirilamayanadam
yılbaşından hemen önce başlamış, an itibariyle ülke çapında elli şehre yayılmış protesto olaylarıdır.
bundan beş sene evvel suriye'deki olayları konuşurken suriye'den sonraki hedeflerinin iran olduğunu duyuyorduk, sonra türkiye. amerika ya da israil, bu planların arkasındaki her kimse, suriye'deki işin bittiğine kanaat getirmiş olmalı ki, şimdi iran karışıyor. eh, iran'ın işi bitince de artık geriye türkiye kalıyor. görünen köy kılavuz istemez.
loss loss
ben bu olayları bir yerden çıkaracağım ama nerden. (evet soru sonları da nokta koyuyorum, görüntü kirliliği oluyor zaar)
sychtianarch sychtianarch
balık yüzdüğü suyun farkında olmazmış. iran ile türkiye bir elmanın iki yarısıdır. iran'ı bilmem, türkler bu gerçeğin farkında değiller. iran'da olan şeyler türkiye'yi doğrudan etkiler. bu da derin bağlardan kaynaklanıyor. umarım bizim çomar tayfası olup bitenden ders alır. maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşi ideolojilerin anasıdır.zaman kötü. sonra o piramit uygun bir boşluğa yerleşir.


odatv.com
bedirxan bedirxan
kocaman bir halk ayaklanmış hemen dış mihraklara bağlıyorlar. devlet dediğin sadece yandaşını besleyip geri kalanına zulm ederse kusura bakmayın halk tepkisini koyar kimseninde o halkı suçlamaya hakkı yoktur.
frakiyskiy frakiyskiy
hep de büyük oyunları görüyorsunuz ha.

bu insanlar baskı rejimlerine karşı koyduğunda, özgürlüşmek istediklerinde, dünyaya açılmak istediklerinde kendi hür iradeleri ile değil, nedense hep bir parmak ile oluyor. bir akıllı sizsiniz çünkü bu dünyada.