20 yaşında olmak

1 /
sandaletli seyyah sandaletli seyyah
20 yaşının son aylarını yaşayan biri olarak yaşadıklarınızla doğru orantılıdır öğrendikleriniz.
küçükken 20 li yaşların çok büyülü olduğunu düşünürdüm...
çift haneli sayılar çok büyümek demekti ama 20 başka bir şey olmalıydı.
bir çok insan dönüşümlerini, yol ayrımlarını, büyük değişimlerini bu aylarda yaşıyor sanki 20 ve üstü yaşlarda...
evleniyor mesela , çocuğu oluyor, üniversiteden mezun oluyor , iş hayatı başlıyor, aşkı bulmayı en çok bu zamanda istiyor mesela...
hasılı karışık duyguların olduğu bir zamandır...
bir kere son öss ile yurda gelen kızlar artık abla der size çok garip bi duygu bu.
20 yaşındasınız ama abla diyebiliyor 2,3 yaş küçükleriniz.
hayal kurmak için çok iyi bir aralıktır...
geceli gündüzlü gelecek planları yaparsınız
neşelidir , eğlencelidir 20 yaş...
doya doya yaşanılası bir zaman dilimidir...
insan hangi yaşta olursa olsun bir daha 20 olmak istiyor.
elladan tinuviel elladan tinuviel
ben küçükken abim 20 yaşındaydı. lan derdim. amma kral adam şu abim. içimden derdim tabi. dışımdan dersem döverdi. neyse abimin kral olmasını yaşına bağlardım. o benden büyük olduğu sürece benden daha kral olmaya devam edecek. ne yapmalı ne etmeli, bir şekilde yaşı 20 yapmalıydı.

gün oldu devran döndü. 20 yaşına geldim çattım. beklentilerim ziyadesiyle büyüktü. havadaki elektriği hissedebiliyorum. hepiniz bir bok yok lan 19 yaşla aynıymış filan diyeceğimi sandınız değil mi? yalan, çok kral yaş 20. değerini bilene tabi. sen ilk aşkına onu sevdiğini söyleyecek cesareti bulama, 30 olunca lan şimdi olsa söylerdim de. sonra 20li yaşlara bok at. güzel lan 20 yaş iyiki var.
wildboy wildboy
özlenen yaştır, özlenir, zira artık yoktur bir daha onu yakalama, bir daha yoktur 20 yaşın heyecanı, histerisi. büyümüşlükle çocukluk arasında gel gitlerin yaşandığı, hafif ciddi, hafif delikanlı hissetmektir. sorumluluk olmadan yaşanabilen en iyi yaşlardandır. sadece 20... 20 den sonra emin olun hayat daha hızlı ve kontrol dışında akmaya başlayacak, artık kalktığım her gün küfür ettiğim toplumsal norm hedesinin içinde bekleyen değil de beklenilen taraf olmaya başlamışsınızdır. git gide özellikle ebeveyn-akraba tayfasında bir geri ödeme benzeri beklentilerin oluştuğunu gördüğünüzde 20 yaşın özgürlüğünü hatırlayıp ağlayacak belki de onu unutmamak için o zamanda kalma şeyleri hafızanızda saklayacaksınız. ve bir gün 30 gelecek, artık 20 sadece çoluk çocuğa karışıldığında torunu dize oturtup anlatacağınız küçük hikayelerden bir tanesi olacak. yaş 20 olsa olsa yolun üçte biri çünkü.
vjeshtitza vjeshtitza
30 yaşa az kaldığının göstergesidir. hele 21.. ofofofof. 10'lu yaşlara olan uzaklığından daha yakındır 30 yaş. sonra direkt 50, 60.. gider.
neyse canım 20 de iyidir, korkutmamak lazım kimseyi. bu seneyi iyi geçirsin 20'ye yeni girenler, sonra bir bakarsın olmuşsun 82. öyledir yani.
equilibriumm equilibriumm
bir an yaşlandığını hissetmek.
hele o yaş gününde kaç yaşına girdiğini sorarlar sende "20" dersin ya işte o an hissedilen bir şey ve hala bir baltaya sap olamamışsan o zaman "ne oluyor lan " olursun ...
çünkü 16 yaş civarında hiç 20 olmayacakmış gibi gelir insana. lise bittikten sonra zaman öyle bir geçer ki o üç yıl sınavdan sınava, şehirden şehire ,maceradan maceraya koşarak geçmiş ve ne olduğunu anlayamadan ...
sonra 20 dediğinde olayın ciddiyetine varırsın...

(bkz: en azından bende böyle oldu )
cherry on baby cherry on baby
sonuna bir sıfır atılmıştır artık doğumundan itibaren 20 koca sene devirmişsindir. döner bakarsın arkana çoğu zaman ulan ne yapmışım ben bunca sene diye. ama hep değişir düşüncelerin bu konuda; bazen eğitim öğretim hayatı, oks, öss derken bir bok yapmamışım dersin, bazense tam tersine çocukluğunu hatırlarsın, kardeşinin doğumundaki mutluluğunu, en yakın dostunla geçirdiğin zamanları, unutamadığın bir doğum gününü, küçücük şeylerden mutlu olduğun anları ve kendini şanslı ilan edersin. ne olursa olsun yaşanmış geçmiştir artık ve pişmanlıklar sana geçmişi geri vermeyecektir, yapılması gereken ise geçmişten çıkarabileceğin en iyi dersi çıkarıp yoluna devam etmektir.
1 /