2002de milletin yiyecek eti yoktu

anarya anarya
pek değerli(!) tarım bakanımsı bekir pakdemirli tarafından sarf edilen söz. alt metin ise şöyle :

"chp milletvekilleri bu işlere hiç girmeye kalkmasın lütfen. 2002'de bu milletin yiyecek eti yoktu, bugün ise bakın 15 kilo yiyor. her şey kırmızı etten yana. ayrıca türkiye'nin protein üretimi bakımından da bir eksiği yok"

doğru söylemiş, ben o dönemleri iyi bilirim. kabile şefimizle birlikte ok ve yaylarımızı alır bir grup savaşçı avlanmaya giderdik. günlerce pusuda bekler bir av için bir et için yarab.. ne günlerdi bee o-hoooo !.. kim kaybetmiş 250 gram eti biz bulalımdı. şimdi refah seviyemiz çok yükseldi. mesela et fiyatlarının böylesine yüksek olmasının sebebi biliyorsunuz uzun adam buna bağlamıştı. neyse hadi iyisiniz ! artık refah seviyemiz çok yükseldiği için hem et alıp hemde evimizde 2002'den sonra ancak alabildiğimiz buzdolaplarında saklayabiliyoruz.

yetmez ama evet, o kadar ileri gittik ki fırın bile aldık. eti fırında pişiriyoruz. yine 2002'den sonra edindiğimiz bulaşık makinamızda yediğimiz içtiğimiz tar tabakları yıkayabiliyoruz.
deepdarkbluesea deepdarkbluesea
kesinlikle doğrudur. tarihsel gelişime bakarsanız; yurdumuzda koyunun keşfi, ms 2002 yılına denk geliyor. inek ve dana ise 2003 2004 yıllarında keçi için ise ms 2009 yilinin 3ncü çeyreğine gitmemiz gerekmekte.
1
beste çalan mahur beste çalan mahur
muhtemelen yoktur vala, sonuçta chp camileri ağır falan yapmıştı.

ak parti'yi o yıldan bugüne iktidarda tutan en önemli etken, algı yönetimi. mükemmel bir algı yönetimi yeteceğine sahipler. bir durup düşünelim, bu süreçte nelelere inandık, nelere ikna olduk. ciddi ciddi 2002 yılında et olmadığına inanabiliriz bir kaç zaman sonra.

en iyisi gündemi hiç takip etmemek. vala instela olmasa bu konunun cahili olucam.

" gazete okuma, haber izleme"
stera stera
o yiyecek eti olmayanların şimdi de yiyecek eti yok. en azından domates alıp menemen yapılabiliyordu. şimdi yiyecek domatesleri de yok.

ben hep 50 liralık benzin alıyorum diyen mallar oldukça 2050 de olsa bişey değişmeyecek.