2002de milletin yiyecek eti yoktu

anarya anarya
pek değerli(!) tarım bakanımsı bekir pakdemirli tarafından sarf edilen söz. alt metin ise şöyle :

"chp milletvekilleri bu işlere hiç girmeye kalkmasın lütfen. 2002'de bu milletin yiyecek eti yoktu, bugün ise bakın 15 kilo yiyor. her şey kırmızı etten yana. ayrıca türkiye'nin protein üretimi bakımından da bir eksiği yok"

doğru söylemiş, ben o dönemleri iyi bilirim. kabile şefimizle birlikte ok ve yaylarımızı alır bir grup savaşçı avlanmaya giderdik. günlerce pusuda bekler bir av için bir et için yarab.. ne günlerdi bee o-hoooo !.. kim kaybetmiş 250 gram eti biz bulalımdı. şimdi refah seviyemiz çok yükseldi. mesela et fiyatlarının böylesine yüksek olmasının sebebi biliyorsunuz uzun adam buna bağlamıştı. neyse hadi iyisiniz ! artık refah seviyemiz çok yükseldiği için hem et alıp hemde evimizde 2002'den sonra ancak alabildiğimiz buzdolaplarında saklayabiliyoruz.

yetmez ama evet, o kadar ileri gittik ki fırın bile aldık. eti fırında pişiriyoruz. yine 2002'den sonra edindiğimiz bulaşık makinamızda yediğimiz içtiğimiz tar tabakları yıkayabiliyoruz.
deepdarkbluesea deepdarkbluesea
kesinlikle doğrudur. tarihsel gelişime bakarsanız; yurdumuzda koyunun keşfi, ms 2002 yılına denk geliyor. inek ve dana ise 2003 2004 yıllarında keçi için ise ms 2009 yilinin 3ncü çeyreğine gitmemiz gerekmekte.
1
bar filozofu bar filozofu
yıl 2018. çarşıdan pazardan geliyorum, hala yok. pazarın bitiminde kalan sebze meyveyi toplamaya gelen bir teyze vardı, artık yok. öldü herhalde. ama onun fotoğrafını çekip, akp döneminde insanlar pazar dağıldıktan sonra çürük marul topluyordu diye haberi yapılabilirdi gayet. ve çarşı pazar yanıyor, her sene kışın aldığım hurmayı bu yıl almadım örneğin.

ama üzülüyor muyum? hayır. 40 sene önce beklediği tüp kuyruğunun hala lafını eden godoş halkımız beter olsun. alt tarafı bir hurmanın kilosu 100 lira olmuş, millet alışveriş ederken korka korka ediyor. pazarda bir tane bile "yediler bitirdiler milleti" diye söylenen adam görmedim. akıllanmaları için açlıktan bir deri bir kemik kalmaları gerekiyor demek ki...
7
beste çalan mahur beste çalan mahur
muhtemelen yoktur vala, sonuçta chp camileri ağır falan yapmıştı.

ak parti'yi o yıldan bugüne iktidarda tutan en önemli etken, algı yönetimi. mükemmel bir algı yönetimi yeteceğine sahipler. bir durup düşünelim, bu süreçte nelelere inandık, nelere ikna olduk. ciddi ciddi 2002 yılında et olmadığına inanabiliriz bir kaç zaman sonra.

en iyisi gündemi hiç takip etmemek. vala instela olmasa bu konunun cahili olucam.

" gazete okuma, haber izleme"
elma yemeyi reddeden adem elma yemeyi reddeden adem
yalancıyı sikmiyorlar sonuçta.

2002 ve öncesinde her yıl en az 200 büyükbaş / 17-18 kamyon tosunu ankara'da canlı hayvan borsasında kestirirdi babam. evde de 15-20 arası ineğimiz vardı. 95-2002 arasında babam kars-ankara/kars istanbul arasında bir defa bile otobüse binmesi hep uçakla gidip gelmişti.

çiftçiler 2002 öncesinde para kazanıyordu, köyde herkes tarlasını ekerdi, herkes et yerdi. sonra köylü anasını da alıp şehirlere göçtü. inşaatlarda, fabrikalarda çürüdü gitti ya da çürüyor.

ilk 5 sene akepe'yi destekleyen çakma liberaller, cahil orospu çocukları falan çoktu, sonrasında da bunlar desteklemeye devam etti.

akepe bir sömürge sistemi kurdu ama hala kimse anlamadı aslında. zenginlik arttı dediler. artmak zorundaydı çünkü sömürecek bir zenginlik şarttı. cengizler, kalyonlar, limaklar gençliğimizi, geleceğimizi sömürdüler üstüne amımıza koydular.

sikilirken komidin üzerindeki parayı alanlar da para kazanıyorum sandı hala da öyle sanıyor.

neyse ya sıkıldım amına koyayım yazasım kaçtı.
stera stera
o yiyecek eti olmayanların şimdi de yiyecek eti yok. en azından domates alıp menemen yapılabiliyordu. şimdi yiyecek domatesleri de yok.

ben hep 50 liralık benzin alıyorum diyen mallar oldukça 2050 de olsa bişey değişmeyecek.