2016 yılının tek cümlelik özeti

1 /
cokseybilenkız cokseybilenkız
''bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın'' albert camus demokrasi şehidi. maden şehidi. yangın şehidi. terör şehidi. suriye şehidi. artık şehitlik değil ''şehitlik ve çeşitlerini '' konuştuğumuzda göre: çeşit çeşit şehitler yılı.
mehmetorçan mehmetorçan
bittiği için kutlama yapacağım fakat 2017 iyi olması umuduyla demenin anlamı yok çok daha kötü geçeceği zaten belli gelen gideni aratacak. neyse bor yakıtlı arabalarla 2023 te görüşmek üzere!
hogwartstan kaçan kız hogwartstan kaçan kız
iğrenç bir akademik hayat. beni bu yıl içerisinde en çok üzen şey buydu, bu. insanları, bazı şeyleri göz ardı edebiliyorum bir süre sonra, ya da kendimle ilgili başka şeyleri de takmamazlık etmeye başlayabiliyorum ama başarısızlık bu hayatta eeeeeen çok beni yıkan şey. hırslıyım diyebilirim sanırım ama mental yorgunluktan dolayı istediğim akademik performansı gösteremeyince ve başarısız olunca kafaları yiyorum.

ama 2016'nın başka bir özeti daha var, ülkemiz açısından: terör. dilerim bu kötü günleri atlatırız. tüm hayatını kaybedenlerin mekanı cennet olsun, allah yakınlarına, sevenlerine sabır ve güç versin. bunu düşününce benim dertlerim dert gibi gelmiyor.
1 /