2017 2018 eğitim öğretim dönemi

lora blood lora blood
intibak kapsamında bugün; 1. 5. ve 9. sınıfların okulu başladı. yeni eğitim/öğretim dönemi tüm öğrencilere hayırlı olsun.
her geçen gün geriye giden türk eğitim sisteminde, anne babalara çok iş düşüyor. evde çocuklarınıza sosyal medyaya ya da önemsiz işlere ayırdığınız vaktinizi biraz kısıp, aydınlık, ilerici ve gelişime açık bireyler yetiştirmek için zaman ayırmamız gerekiyor.

bugün benim oğlum da ilk okul 1. sınıfa başladı. kendi çocukluğumu gözlerinde görmek ve bunu ilelebet kılmak için orada ona sözler verdim.
yoluna akan nehrin tersine gitmek zor olsa da, imkansız değil. bunu ben oğlum için yapacağım. umarım bir çok anne baba da benim gibi düşünür ve öyle hareket eder.

tohumlar, fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönmeli yurdumda !
minpietro minpietro
diğer eğitim dönemleri gibi bilimsellikten tamamen uzak, öğrencileri eğitmeyi değil kafalarını gereksiz ve boş şeylerle doldurma amaçlı ezbere dayalı, tek tip insan yetiştirmeyi amaçlayan bir dönem olacaktır. tıpkı son 90 yılda olduğu gibi (75'ini kemalistler son 15 senesini de islamcılar yönetmiştir. al birini vur ötekine).