2018 dünya kupası

1 /
sycrone one sycrone one
avustralya düzenlemek istiyormuş bu güzelim turnuvayı. futbolun avrupa'nın tekeline girdiğinden yakınıyorlarmış ve avrupa'da düzenlenmesi kesin gözüyle bakılan turnuvaya aday olacaklarımı düzenlemek için.

oh mk, 1998'den sonra anca 24 sene sonra; o da kesin değil, gitme ihtimalimiz olsun bir dünya kupasına. haksızlık değil mi lan?!
sakil sakil
en az bir dünya kupasını yerinde izleme hayalimi gerçekleştirmek istediğim turnuva. ayrıca tahminimce ülkemiz erkeklerinin en çok ilti göstereceği dünya kupası olacaktır tahminimce.
biradım biradım
hazır vize yokken 600-700 lira uçak parasını biriktirip rusya'ya gidecek olduğum, gittiğimde internetten bulduğum rus arkadaşın evinde kalacağım, çeyrek final, yarı final ve final için ise şimdiden bilet parası biriktirmeye başladığım dünya kupası.
pyros pyros
euro2016 'ya hazırlanırken belliydi 2018 dünya kupasına gidemeyeceğimiz. şaşırmaya gerek yok.

kadro güzel ama teknik adamda iş yok. hala bu adamı savunan yoktur herhalde diye düşünüyorum. son 3 maça bakınca, nasıl oynamaları gerektiğini bilen futbolcular var sahada ama, nasıl takım halinde oynayacaklarını çözememişler. bu durum maç eksiği falan değil, taktik verememektir.

fatih terim'in en becereksiz olduğu nokta da taktik verememesi. avrupa'dan da tescilli üstelik.
(bkz: andrea pirlo)

şu an, takımın başının acilen değişmesi lazım. ya kasım ayındaki maçlara kadar terim tutulmalı ve kış arasında değişmeli, ya da hemen değişmeli.
yerine kim mi gelmeli?
inanın şu gelsin diyemem belki ama şu an herkes olabilir. hem futbolcular hem terim yıprandı zaten. mesela sergen gelsin, veya gönlümüzün şampiyonu yılmaz vural gelsin. yeter ki, taktik bilen biri gelsin.
aramızda fm'de süperim diyen biri bile geçebilir.
romacumhurbaskani romacumhurbaskani
dünya kupası grup eşleşmeleri belli oldu!
a grubu: rusya-uruguay-mısır-suudi arabistan
b grubu: portekiz-ispanya-iran-fas
c grubu: fransa-peru-danimarka-avusturalya
d grubu: arjantin-hırvatistan-izlanda-nijerya
1
mordor belediye başkanı mordor belediye başkanı
dünya kupası klasiklerinden biri haline gelen ölüm grubunun bu sefer oluşmadığı organizasyondur. bunun sebebi de, italya, hollanda, şili gibi güçlü futbol ülkelerinin olmamasıdır sanırım. onların yerine daha kolay rakipler, büyüklerle eşleşti.

grup maçları sonunda büyük ihtimalle şu takımlar son 16 turuna çıkacak.
a grubundan rusya ve uruguay,
b grubundan ispanya ve portekiz,
c grubundan fransa ve danimarka,
d grubundan arjantin ve hırvatistan (aslında bu grup nispeten ölüm grubu olabilir, zira izlanda ve nijerya' da zorlayabilir)
e grubundan brezilya ve isviçre,
f grubundan almanya ve isveç (meksika belki)
g grubundan ingiltere ve belçika,
h grubundan polonya ve kolombiya (en turşu grup)

temmuz 2018' de editlenecektir.
minpietro minpietro
arjantin ve nijerya'nın 1994,2002,2010 ve 2014 dünya kupalarından sonra 5. kez yine aynı gruba düştükleri kupa. nijerya kupaya 6. defa katılıyor ve 5 defa arjantin ile aynı gruba düştü. bu işte bir tuhaflık var cidden.
1 /