2019

3 /
sophones sophones
insanoğlu tarafından sonradan konulmuş takvimden bağımsız olarak 31 aralık'la 1 ocak arasında bir fark görmeyen ben bile diyebilirim ki; gördüğüm en iğrenç yıl 2018'di.

insanın üzerine sifonu çekesi geliyor.

umarım 2019 olarak adlandırılacak 365 gün öncelikle karanlık dönemini yaşayan ülkem için ve tüm dünya için güzel geçer.
the red queen the red queen
enteresan şekilde 2018'de boğuştuğum sorunlar 2019' un ilk çeyreğinde çözüme ulaşıyor gibi. annem son ameliyatını olacak mart ayında. en önemlisi o.
beste çalan mahur beste çalan mahur
2018 yılından önce yaşadığım en leş yıl, sanırım. 2017 idi. onun öncesinde de 2016. böyle gidiyor leşlik listem. 2019 büyük ihtimal 2018'den daha leş bir yıl olacak. 2020'de ondan daha leş olacak. bi sikim bi terslik olsa da hiç gelmese keşke.
keremser keremser
kaybettiklerimizin son bulduğu ve hayalini kurduğumuz her şeyin tek tek gerçekleşmeye başladığı bir yıl olmasını temenni ediyorum.
soulmates never die soulmates never die
ben ve tanıdığım, burada gördüğüm herkes için kayıp ve hayal kırıklığı ile dolu olan 2018'i, getireceği güzellikler ile unutturmasını dilediğim sene.

ayrıca zamanın ötesinde olan adana için bitirmek üzere olduğundan bir anlamı olmayan yıl. onlar şimdi 2020'ye girmenin heyecanını yaşıyor. *

frijit bardot frijit bardot
ne yeni yılmış arkadaş kutlamalar, dilekler, temenniler bitmedi bi. bir an önce gelse de son bulsa şu muhabbet. dünyanın normal dönüşüne ne diye bu kadar tantana yapılıyor anlamıyorum hiç. şimdilerde bir de instagramda geçen senenin özeti olayı çıktı. kısa film tadında hayat hikayelerini sermişler çarşaf çarşaf. az sakin olun ya. yarın o boktan hayatlarınıza aynı şekilde devam edeceksiniz nihayetinde. kendiniz değiştirmedikçe rakamların size sunacağı torpiller olmayacak. umarım bu ve bundan sonraki yıllarınız çok iyi geçer ama bi salalım artık yüklenmeyelim yeni seneye. bu kadar dilek, heves falan ağır gelecek yoksa.
format at geçer format at geçer
bu sene dikkatimi bişey çekti dükkanlar kafeler süslü değil. yaşadığım yer tuzla için en azından. eskiden 3 hafta önceden süslenirdi her yer hatta akşamları evlerin pencerelerinden rengarenk ışık saçılırdı. millet yılbaşına mı doydu yoksa karnıcı doyuramadığı için mi böyle anlamadım.
8844455 8844455
yılbaşı iyi hoş ama içimde bir ses konuşur yine uyuz uyuz,
der ki; hep yeni yıldan bir değişim, bir müjde bekliyoruz,
fakat içten içe biliyoruz, düzen gündeminde sen-ben yokuz!
o zaman ne fark eder, takvimde ha sekiz yazmış ha da dokuz?

biliyorum karamsar bir dörtlük oldu, niyetim böyle umutların yeşermeye çalıştığı bir günde can sıkmak değil ama içimden öyle aniden doğaçlama geleni de tutamadım. içimdeki sese rağmen tüm sözlük ahalisine pozitif etkileri sonraki yıllara da yansıyacak mutlu ve huzurlu bir 2019 diliyorum...
3 /