22 ocak 2020 manisa depremi

bona fide bona fide
sabah depremin büyüklüğünü süresinden ölçebileceğimize ilişkin bir yazı okudum. akşamında da bu deprem oldu. benim beyin nasıl çalışıyorsa başladım saymaya. hani bir panik yap, bir üçgen falan bir şeyler oluştur demi. yok oturduğum yerden yaklaşık 16 saniye sayabildim. sonra millet nerde olmuş falan diye merak eder ya. ben acaba tahminim doğru mu diye teyit etmek için bekliyorum nerede oldu falan hiç bakmadım. hey yarebbim şimdi gülüyorum kendime. bu son yılda hissettiğim depremler beni delirtiyor galiba. deprem arsızı oldum iyice.

edit: tahminim de tutmadı zaten 4.5 dedim 5.4 çıktı.
1
a good day to die a good day to die

acarabi acarabi
izmir balçova da oldukça şiddetli hissedilen deprem olmuştur.
umarım üzücü kayıplar yaşanmamıştır diye düşünmekten kendimi alamıyorum.
birgecevaktikoynumagel birgecevaktikoynumagel
köpekler havlıyor, deprem oluyor. evet hissediyorlar. bizim mahallede bu kadar köpek var mıydı bilmiyorum o kadar çok ses var ki. onlar havladıkça huzursuz oluyorum, bir gözüm daima avizede. öte yandan yapacak bir şey de yok, izmir de olsa manisa da olsa depremin tam üzerinde yaşıyoruz.
driving einstein driving einstein
hacı, hoca, zina tayfasına sarılanların nohut kadar beyni olmadığını gördüğümüz deprem...

insanlar depremle akıllanmayacak. yer yarılsa yine doğal afet deyip geçerler. yardım da kabul etmezler dışardan. kendi ölümüzü kendimiz gömeriz. ülkeyi boydan boya kanal yapsınlar da komple ölelim anasını satayım. ne bunları vazgeçirebiliyoruz laf anlatarak ne de biz bir yol alabiliyoruz.

çok şiddetli depremler ve asgari ücrete mahkum ettiğiniz insanlar aşırı sağlıksız yapılarda yaşamını sürdürüyor sürüne sürüne. onlar da gidecek çok güvenenler de. çok güvendiğiniz hayata 10 saniyede elveda diyebilirsiniz.

tanım: 5,6 şiddetinde olmuş ve geniş çaplı hissedilen deprem. yaşayanlara ve hissedenlere geçmiş olsun. umarım ege'de bir felaket görmeyiz.