23 şubat 2020 türkiye nin iran sınırını kapatması

nautilus nautilus
corona virisü nedeniyle kapatılmıştır. sanırım uçuşlar devam ediyormuş.

çok isabetli bir karar olmuş. ben olsam iran ın corona virüsü ile ilgili bilgileri sakladığını hisseder, hissetmez her türlü insan geçişini kapatırdım. çok büyük ihtimalle iran hasta ve ölüm sayısını saklıyor.

www.hurriyet.com.tr

not; 20.00 itibarı ile iran-türkiye uçuşları da yasaklanmış. türkiye-iran uçuşları devam edecekmiş.
sakil sakil
zahmet oldu vallahi. virüsün iran'da ortaya çıktığı resmî olarak açıklandığı anda sınırın kapatılması, uçuşların durdurulması gerekiyordu. bu virüsün ciddiyetini kavramakta sıkıntı yaşıyoruz hâlâ. daha önce de çin ile ilgili önlemler çok geç alınmış ama şans eseri virüs ülkemize girmemişti. umarım yine şansımız yanımızda olur.
ruhu gezenti ruhu gezenti
geç alınmış karardır. kıytırık pakistan bile bizden önce kapattı kapıları. zaten su zamana kadar ağrı, igdir ve van'dan ne kadar giriş oldu ona bakmak lazım. tabi sınırların ne kadar zaman kapalı kalacağı da önemli.

ilave olarak, nevruz zamanı akın akın iranli geliyor memlekete. turizm sektörü bariz şekilde etkilenecek. umarım can kaybı haberleri almayız.
ıasybd ıasybd
yeterince hastalık taşıyıcısı girdiyse demek ki...

adeta isteniyor, her açıdan zarar görmemiz sanki planlanarak ifa edilir gibi. çinden sonra en çok vakanın yaşandığı iranla hududu inatla günlerdir açık tutmak, kafileler dolusu potansiyel hasta iranlıyı sınırdan geçirmek gerçekten enteresan bir kafanın ürünü. termal kamera ile bakıyorlarmışmış, kuluçka süresi neydi? kuluçka süresi siki tutmaktı...
atlar ve yeşiller atlar ve yeşiller
termal kamera açıklamasına neremle güleceğimi şaşırdım ama stres sebebiyle kahkaha attırmıştır.beynini kullanmayan insanların olduğunu biliyordum ama bu kadar da değil yani.

termal kamera vücut ısınızı tespit ederek,yani o dalgaları tespit ederek şekli çizer,bre mal nano seviyedeki virüsü tespit etmek için sen kamera kullanamazsın,adam hastalıktan geberiyorsa zaten bunu gözünle de görebilirsin.neyse ellerimizi yıkayalım o zaman.
nautilus nautilus
thy nin tahran uçuşları sürüyormuş. 25.02.2020 tarihli tahran-istanbul uçağı ankara ya acil iniş yapmış.

sonuç; yanılmışız, sınırlar tam kapatılmamış.