24 eylül 2019 bir hırbonun polise dayılanmasi

1 /
pezevengin onde gideni pezevengin onde gideni
24 eylül tarihinde bi hırbonun polise mukavemet göstermesi ve akabinde elini kolunu sallaya sallaya ortamdan uzaklaşması olayı.
twitter'ı olmayanlar veya twitterdan açamayanlar için alternatif link;
turan eller var olsun turan eller var olsun
türkiye'de polisin gözünün önünde arap kılıcıyla kafa kesilse dahi polis açığa alınma korkusundan silah ile müdahale edemiyor, nitekim geçtiğimiz günlerde gördük. zira türkiye işsizliğin tavan yaptığı, paranın olması gerekenden kat be kat kıymetli olduğu zavallı bir orta doğu ülkesi. insanlar işinden olmamak için ayıya da dayı demek zorunda.

ayrıca bu videodaki iki döl artığı ya akp'li bir bankamatik memurunun yeğeni falansa? tepki gösteren polisin anında hayatını kaydırmazlar mı?
clawsurneck clawsurneck
polisteki bu "aman ağzımızın tadı kaçmasın" havasının acil değişmesi gerekiyor. polislerin çoğu bir sorun bir şey çıkmadan evime gidip maaşımı alayim, bir şeye bulaşmiyim, rapor, tutanak başımıza iş çıkmasın diye sözlüden kaçan öğrenci gibiler.

şu hödükler bile bunu fark etmiş, nasıl o cesaretle atarlanıyor. ahh ki orda olacaktım, zaten burnumdan soluyorum tüm hırsımı şunlara polisin önünde sataşarak, tüm hırsımla girişerek çıkartacaktım. poliste utanıp artık harekete geçerdi belki.

polis bu halini değiştirmezse devletin bu tip leş kitleye karşı yaptırım gücü neredeyse bitme noktasına gelecek. iyice yaşanmaz bir yere dönecek ülke.
yürüyen adam yürüyen adam
biz polis memurlarına medenice yaklaşıyoruz ama onlar bizim onlara yaklaştığımız medeniyette bizlere yaklaşmayabiliyorlar. işleri kolay değil hak veriyorum zaman zaman kendilerine fakat kibar olmak da zor değil. polis abi baya korkmuş yani bunun ağzımın tadı kaçmasınla falan ilgisi yok öyle olmuş olsa medeni insanlara da medenice davranırlar. bu abi baya dayak korkusu yaşamış.
six feet under six feet under
polisin gücünün ancak efendi gibi işini gücünü yapan insanlara yetmesi durumudur. sen, ben, amcan olsa orada yardım istesek bize dayılanırlar. ufak bir meselede üniformaya güvenip saygısızca hareketlere girer, iter kakarlar. böylelerine gelince de süt dökmüş kediye dönüyorlar.

gücü yeten yetene kısaca. sadece bu kızcağızın ailesine, abisine acırım. bu kılkuyruk, iktidarın kılıcı, uyuşuk polis sürüsüne değil.

(bkz: all cops are bastards)
revoluce revoluce
öyle dayı dayı yürürken arkadan kürekle bellerine vurulası denyolar.

polisle ilgili yorum yapmak istemiyorum. zira pek olumlu düşüncelere sahip değilim kendileri ile ilgili.
ama bu sığırların bu gücü nereden aldığını da merak ettim açıkçası.
haksız yere saldırmaya bayılan polis, bu tip yaratıklara karşı nasıl bu hale geliyor aklım almıyor. gerçekten tuhaflıklar ülkesiyiz. adalet tersine işliyor, ne acı...
sarge sarge
ben deshane önünde bekliyorum diye polisten dayak yemiştim vay arkadaş demek böyle çıkışınca bir şey yapmıyorlar.

niye bekliyorsunuz dediklerinde öylesine abi bekliyorum demiştim. öncesini anlatayım bir kız arkadaşı bekliyordum öyle 2. kattaki cama fialn bakıyordum dersane sahibi çıkıp hemen karşıdaki polis karakolunu gösterek sen şimdi görürsün demişti.

gelen poliste işte tokat atmıştı. videodakiler bir şey değil iri yapılı olmasına da güvenmiyor bariz haplı ipneler neyse merkezde sikerek ayıltırlar. türkiye gibi 3. dünya ülkesinde polise kafa tutarsın ama tenhada "anamı da götten sikivermeyin abi " diye yalvarırsın.

geçmiş olsun.
akayzers akayzers
yine birileri alfacılık oynuyor. anlık gaza gelmişler belli. vücut dilleri daha toy olduklarını ele veriyor aslında.

bir de dikkat edin; uzun olan "bana kimse gelemez!" dedikten sonra, yerden bitme olan polise doğru harekete geçip elini beline atıyor. uzun olan bunu farkedip yerden bitme olanı geri çekiyor ve bir maraz çıkmadan oradan uzaklaşıyorlar.

bu itler olay cereyan ettiği sırada, büyük ihtimalle kokainin etkisindelerdi.

çukur ve türevleri gibi dizilerin gazına gelen çok bu memlekette.
mirgaliyev mirgaliyev
maalesef bu tip peşmerge kılıklılar sizi ya cezaevine ya hastaneye yolcu ediyor genelde. nefsi müdafa değerlendirmeleri vatandaş lehine olmayabiliyor ki bu çok acı.

bir de insanları silah, çakı vb. taşıdıkları için genellememek gerektiği biraz da olsa anlaşılıyordur belki böyle olaylarda. kimi bu barzoluğu yapmak için silah taşıyor kimi de bu barzoluğu kendisine yaptırmayacağı için.

keşke çiçek böcek yaşasak ama hem içimiz hem etrafımız hem coğrafyamız az gelişmiş, toplumsal yaşama entegre olamayacak insanlara dolu.

umarım cezasız kalmaz bu eylemleri dediğim.
ganjaman ganjaman
gücü sesi çıkmayan, çelimsiz solcu öğrencilere yeten polisin 2 adet müptezel karşısında yusuflaması olayı. keşke o uzun boylu müptezel bir tane tokat yapıştırsaydı polise. komedi olurdu.
format at geçer format at geçer
polislerin fiziksel özellikleri kesinlikle bir çok insanla bahşedebilecek düzeyde olmalı. bu polisleri önüne gelen döver yazık değil mi? karakoldaki işleri halletsinler.
acarabi acarabi
pek yakında dersini gözlerden ırak bir merkezde alacak olan hırbodur amma, orada bu harekete duyarsız kalan polislerin acilen açığa alınıp haklarındada soruşturma başlatılmalıdır.
editos: da ayrı olacaktı özür.
1 /