24 eylül 2019 bir hırbonun polise dayılanmasi

2 /
clitor eastwood clitor eastwood
naif polislere denk gelmiş birinin atarıdır.
zira anlaşılan bu barzoların hayatta değer verdikleri, saygı duydukları, önemli gördükleri insaniyet nâmına herhangi bir şey yok. yıkık tipler.
bu tip kişilerin eylemleri içün pegzel bir atasözümüz var: "ölmüş eşek kurttan korkmaz."

fidyoyu değerlendirirsek, yıkık beylerin bu atarı yapma sebebi polislerin fizyolojik varlıklarına bakarak "biz bunları yeriz" şeklinde düşünmeleri sanıyorum.
vücut dili yönünden bakarsak, özellikle iri olan el kaldırdığında onu iten soldaki polis memurunun hafif gerilemesi, parmaklarının gergin oluşu ve itişindeki eksik güç uygulayışından dolayı, biraz korktuğunu söyleyebiliriz. elbette korku normaldir, hepimizde var, ama öylesi bir durumda bunu belli etmesi, yanlış mesleği seçtiğini düşündürüyor bana.

sağdaki genç olan polisin de ayrıştırıcı kolluk kuvveti görevinde olması için fizyolojisi yetersiz. bu tarz polisler, suçluyu geri adım attıracak gövde gösterisinde bulunamayacaklarından, olası muharebeye birkaç gol avantajlı başlayamazlar ne yazık ki.

orada, mezkur iki polis yerine çevik kuvvetten uzun boylu ve iri, biraz da atarlı iki polis memuru olsaydı, yıkık beyler bu denli atar yapamaz, yapsalar bile bertaraf edilebilirlerdi düşüncesindeyim.
polisin işi devirebildiğini silkelemek değil, karşısındaki mukavemete göre davranmaktır.
özellikle hastane gibi olay çıkması daha muhtemel yerlere, olayları yatıştırabilecek fizyolojik ve mesleki kabiliyeti iyi durumda olan memurlar yerleştirilirse, bu tür nahoş sahnelere daha az tanık oluruz.
brsmsl brsmsl
polisin yapması gerekeni yaptığı davranması gerektiği gibi davrandığını düşündüğüm olay.
bakıyorum herkes polisin çocuğu alaşağı etmesini beliyor..

olayı mantıklı bir şekilde inceleyelim.
1) dayılanan hırbo polisin neredeyse 1.5 katı. videoda da açıkça görülüyor ki polis çocuğu ittiği zaman çocuk yerinde duruyor ancak polis geriye doğru hareket ediyor. ( normal şartlarda polis sağlam sopa yer)
2) dayılanan hırbo 20'li yaşlarda ve polis dayım ise 40-50'li yaşlarda.( polisin kondisyonu o çocuğu tutuklamaya yetmez.)
3) olay hastanenin ortasında gerçekleşiyor. öyle bir ortamda polis biber gazı silah vs. mecbur kalmadıkça kullanamaz ve kullanmamalı da.
olay zaten kameraya alınmıştır. polis memuru durumdan şikayetçi olursa ki olması gereken de budur. bir şekilde o iki hırboyu çevik kuvvet marifetiyle ifade almaya karakola götürürler.
2 /