26 ağustos 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

confessions confessions


ülke olarak her yönden daha kötüye gidiyoruz. seçimlerin zamanında yapılamaması ihtimali bile var. bir an önce seçimlerin yapılması lazım.
ortadoğu iyice cadı kazanı devletin idari kadrosunda yetkin insanlar kalmadı. ergenekon kumpas darbe fetö davalarında asker ve sivil bürokrat kıyımı sonunda işinin ehli olan kişi yok denecek kadar az insan kaldı.
iç (örn; valiler kaymakamlar yargı mensupları) ve dış (örn; elçilik görevlileri) işlerinde görevli insanları liyakat gereği görevinde değil tartışmaları ile ordu içinde terfi tartışmaları malumunuz.
devlet görevlileri tayin terfi atama görev yerleri süreleri liyakat ile olmadığı her kesim ve kurumca dillendirilen bir iddia.
ekonomi de malum, üretemiyor ve elde kalan işletmeler ise atıl vaziyette. ince bir ipliğe bağlı devlet düzeni yatırım projeler devlete getiri sağlamıyor ve daha fazla borç gelir kaybına neden oluyor.
patlarsa tam patlayacak ve bunun altından kimse kalkamaz.
bıçakçı petri bıçakçı petri
(bkz: çok şaşırmış gibi yapmak)

her geçen zaman oy kaybeden hükümete ilaç gibi gelecek erken seçimdir. 2019'da borçlar milleti gırtlakladığında seçim yapmak istemiyorlar tabi. çünkü ekonomide her geçen gün durum çok daha ciddi bir hal alıyor.

ama "müzakereler sonucu" seçim 15 temmuz olabilir.
ıslık çalamadığı için metroyu kaçıran adam ıslık çalamadığı için metroyu kaçıran adam
bahçeli'nin yerli ve milli reyizinin sözünden bir adım dışarı çıkamadığının göstergesidir. böyle bir çağrıyı kendi kendine yapacağına ihtimal vermiyorsunuzdur umarım. kalk diyor adam, kalkıyor. yat diyor, yatıyor. konuş diyor, konuşuyor. şimdiden yolunu yaptırıyor buna ki bir süre sonra çıkıp milletim erken seçim istiyor diye rahat rahat konuşabilsin.
delikadirulen delikadirulen
tam ben diyecektim buna tembihlemişler çık erken seçim iste diye ama benden önce yazmışsınız amk ya.
2019a kadar bekleyemeyecekleri belliydi zaten ama akp'nin çıkıpta erken seçim istemesi işlerin yolunda olmadığını itirafı niteliğinde olacaktı. minik kardeş bahçeli bu görevi üstlenecekti tabi başka ne işe yarayacak yoksa. seçimi tatile denk getirmek tam bir şark kurnazlığı ama götünü yayıp denize girmeyi oy vermeye yeğleyenler ve bu şark kurnazlığına izin verenler olursa zaten bırakalım mevcut iktidar kazansın amk.
timeless one timeless one
esasında 15 temmuz'da erken seçim bekleniyordu ancak 26 ağustos da olunca beklentiden çok bir sapma olmamış oldu. özellikle oy alma ihtimali düşük, alım gücü yüksek insanlar tatildeyken seçim mantıksız değil akp açısından.

erken seçim hakkında bir yazıyı bu senenin ocak ayında mağfi eğilmez bloğunda paylaşmıştı.

www.mahfiegilmez.com

bu yazıda çok çarpıcı bir grafik bulunuyor. türkiye büyüme grafiği ve akp'nin aldığı oy.

esasında uzun zamandır anketlerde iyi parti'nin ortaya çıkmasıyla beraber akp için yüzleri güldüren bir sonuç çıkmıyor. ancak ekonomik durum için iyiyi işaret eden bir gösterge de yok. ekonomik durum 2019'u kaldıracak gibi değil. burada en önemli hamle doğan medya'nın satın alınması. zira yalandan bile olsa bir muhalefet, ufacık bir kıvılcım bile bu süreçte kötü sonuçlar doğurur.

kısacası erken seçim hayırlı olsun. devlet bahçeli'nin siyasetteki en büyük rolü erken seçim borazanlığı yapmaktır. hem akp için hem de ülkemiz için son durağa geldiğimizi söyleyebiliriz. bundan sonrası bütün taraflar için ya var olma ya da yok olma kavgası.

siyaset oyununun en çirkin yüzünü görmeye hazır olun, fayrap denildi artık.
needforspeed needforspeed
serefsiz ve onursuz birisi tarafindan onerilmistir.

bir insan ancak bu kadar seref ve onur yoksunu olabilir.

kopeklikte cigir acmis bu insan.

cik baskanlik sistemini iste deyince onu istemisti simdi de secimleri one almak istiyor.

bu satilik belli ki koalisyon hukumeti doneminde de koalisyonu bozup erken secime kopekligini yaptiklarinin iktidara gelmesi icin gitmistir.

bu artik ayan beyan ortadadir.
deng deng
yine ohal yine seçim ve yine gsmh' dan gidecek milyarlarca seçim masrafları.
siyaset için birde eğlenceli değil derler.
trajikomik olsa da eğleniyor birileri yine bizimle.
gülüyor muyuz? hayır!

tek olumlu katkısı dövizin birazcık gerilemesi ve borsanın biraz yükselmesi ve seçimden para kazanacak firmalar.

yani halk için yine bir şey yok!