28 yaşında olmak

1 /
wildboy wildboy
3 onluğa 2 kalmaktır. artık eşek kadar olunduğu kanıksanmıştır. erkekler için göbek ve dökülen saçlar sinir bozucu olabilmektedir. bir de klasik olarak kafanın içinde "x neler yapmış, ben ne yapıyorum böyle?" sorunsalı vardır ki o boktur.
drsculptr drsculptr
27den farkı olmayan durumdur. ikisinde de 30 oldun denir. farkı olan 29 dur bence, yas sorulun a enazından yirmili biseyler bile demiyor olacak olmak gariptir.

eskiden-cok da eskiden diil aslında zaman hızlı geciyor goreceksini- abla olarak görülen yaşa gelmek; ama aslinda bu yaşın büyük değil de 21in küçük olduğunu farketmektir.
sarıpapatya sarıpapatya
28 ya da 29 yaşındaysanız; "bak otuzuna" geldin bıdı bıdıları başlar. işin garip tarafı siz de kendinizi bir süre sonra 30 yaşında görmeye başlarsınız. ayrıca, evlenmediyseniz ve çocuğunuz yoksa birçok insanın ağzına bant yapıştırmanız gerekecektir.
not: deneyecekseniz koli bandı olsun, iyice sarın, kamu hizmeti bir yerde.
paleface paleface
aile büyükleri, tanıdıklar, hısım, akraba size devamlı evlenecek şahıs adayları sunar bu yaşta.

"yaşın geldi artık" repliği eşliğinde "filancanın kızı/oğlu varmış, filanca yerde çalışan bir kız/çocuk varmış al bu da facebook adresi bir bak bakalım beğenecek misin?" gibi zenginleştirmelerle sunumu yapılır.

yaş gelmişmişmiş.

30'a daha koskocaman 730 gün var. saat hatta dakikaya çevirerek kendimi daha da mutlu edebilirim, uyarıyorum.
dooluramafagibiolmaz dooluramafagibiolmaz
2013 yılının ağustos ayında yapmış olacağım eylem. muhtemeldir ki "30'a 2 kala" adlı bir deneme/şiir yazarım. ya da bir şarkı besteleyebilirim. bilemiyorum. o anki ruh halime bağlı...
benböyledüşünüyom benböyledüşünüyom
yavaş yavaş yaşlandığını hissetmektir aynı zamanda aklına ne gelirse yapabileceğin yaştır.fikrimce ilkleri yaşadığın bir yaş olmayabilir ama en özgür olduğun yaştır.ben daha 28'ime gelmedim ama 28'imi böyle hayal ediyorum.umarım 28'ime geldiğimde hayat daha güzel olur bu yazı bana ne yanlış düşünüyormuşum dedirtir.
phobetor phobetor
hayatta yapılan hatalara artık pişman olunmayacak olgunluğa ulaşılan yaştır. insanın üzerine tecrübenin getirdiği olgunluk çöker, öyle zeitgeist izleyip dünya çok boktan bir yer değişmesi lazım nutukları atılmaktan vazgeçilir. hayatı olduğu gibi kabullenmeye ve gelecekten korkmaya başlanır. artık gençlik günleri geride kalmıştır, hatalar affedilmeyebilir. o gençlik hayalleri artık uzak bir ihtimaldir, hayatın tokadını havada gelirken görürsünüz.

kısacası yaşlanmanın dayanılmaz hafifliğini hissetmeye başlarsınız.

ayrıca 30'a 2 yıl kalmıştır. 28/2=14 28+14=42 42-2=40. bu da mi tesadüf? mhp'nin 40. kuruluş yıldonumu kutlu olsun.
1 /