melih gökçek

radiance radiance
bildiğin adamla ilgili karışık duygular içerisindeyim. şimdi giderse dinozorlar öksüz, robotlar yetim kalacak. işin bir de o kısmını düşünmek lazım.

bipolar bozukluk

serbest gezen tavuk serbest gezen tavuk
depresyon modası geçince popüler olan ruhsal bozukluk.
velhasıl bundan sonra ki adayım kişilik bozuklukları .

instela yazarlarının itirafları

nasılsa oyle nasılsa oyle
değişiklik olmuyor ya.

şehir değiştir, okul değiştir, insan değiştir vesaire. hiçbir zaman değişiklik olmuyor. buluşulup oturulan herkesle otun bokun adaletsizliğini, ailevi sorunları, dinleri, bu para nereye gidiyor aq muhabbetlerini, her türlü bugüne kadar yüzlerce kez konuşulmuş şeyleri konuşmaktan o kadar sıkıldım ki n'apıcaz hiç bilmiyorum.
hayatım şu an o o kadar hızlı o kadar kalabalık ki mön mön oturup sezon sezon dizi izlemeyi özler oldum. herkes sussun güzelce müziğimizi dinleyip dans edelim istiyorum, fena olmayan tüyler diken diken bir sevişme, kocaman ağaçlı sokaklarda sakin bi' yürüyüş istiyorum. komikli videolar izleyip gülmeyi, saatlerce voice o ses falan izleyip wow sese bak demeyi istiyorum. yirmağa gideyrum wooeeeeeoow diyip gülebileceğim birkaç kişi istiyorum. aa şöyle bi' film çıkmış gidelim mi diyince heveslenecek, bi' şarkıda benimle aynı şeyi görecek insanlar istiyorum. ama en çok da söylenmeyeni söylemeyecekseniz susun istiyorum.

özet: seks yok. ders var.

dındındın itiraf saati. şarkı da vereyim, seversiniz.


otobüslerde yaşlılara yer verilmemesi gerekliliği

çobanyıldızı çobanyıldızı
gelenek ve goreneklerden taviz veren sadece genc kusak olmus olsaydi benim de ayiplayacagim bi oneri olurdu ama ben baya baya destekliyorum. boyle bir sey yok ya, simdi, eminonu tarafindan gelen bi otobus hatti var ve abartmiyorum bu otobusun yas ortalamasi +50 ve bu hep boyle.(65+ icin indirimli kartlardan olsa gerek, zaten bizim millet bedava mezar bulsa icine girer bu nedenle sasirtmayan bi durum) neyse bi gun sishane de bu otobusu bekliyorum. bir engelli cocuk bi annesi bir de duragin icinde oturan uc yasli amca var. beklenen otobus geldi, bu uc yasli amca adeta birer canavara donustuler, kosusturmalar, engelli cocukla annesini itip engellemeler falan. lan ne oluyor dedim icimden. bu koca koca adamlar bosuna yasamislar diye dusunuyorum yani neyin hirsi onlara o an insan olduklarini unutturabiliyor gercekten bi fikrim yok. ayip be kac yasinda adamsiniz, bak yine sinirledim.

iki kelimede telefon numarasını veren kız

mgun mgun
3-4 sene evvel sıklıkla karşılaşırdım kendileriyle... şöyle ki;

- merhaba!
+ merhaba...
- neydi işlem?
+ fatura yatıracaktım / kontör yükleyecektim...
- tabii alayım numarayı...

turkcell'de çalışmıştım bir dönem... bazısı hiç konuşmadan direkt veriyordu numarayı... ulan önce bi selam verir insan .s.s.s

götler!
devamı