tek aktör için yaratılmış karakterler

distopikhayatınütopiksonucu distopikhayatınütopiksonucu
hulusi kentmen-ton ton dede
erol taş-kötü adam
nuri alço-gazoz
coşkun gogen-hepimiz biliyoruz t.coşkun

hayvanları koruma kanunu

sickgod sickgod
babasının arabasını alıp kaçan 15 yaşındaki veledin, 2 çocuğu öldürüp, 1 çocuğu da yaralayıp 2 yıl ceza alıp 6 ay sonra denetimli serbestlik ile bırakıldığı yerde, hayvanların bizden farkı olmamasına rağmen "hayvanı bile öldürümezsin" kalıbı hala devam ederken, siz gerçekten bu yasanın uygulanacağını düşünüyor musunuz?

ayet i kerime

han solo han solo
halk dinin gerçekleri yansıttığını düşünürken, bilgeler bunun bir yalan, yöneticiler ise yararlı bir araç olduğunu söylerler...

seneca...
4

devlet bahçeli

the red queen the red queen
siyaseti bıraksa keşke. ama inatla bırakmıyor da. parası pulu olan insan. gitsin rahat rahat ömrünün bitmesini beklesin bir yerde. hiçbir şey yapmaması ülke için daha faydalı.

h and m

gildor tulcakelume gildor tulcakelume
lebron ve h&m ile iş ortaklığı olan, kanadalı the weeknd isimli arkadaş da (şarkıcı sanırım) sağlam tepki göstermiş. marka geri adım atmış, özür dilemiş falan.

hayır özür dileceğin zaten belli. neyi amaçlıyorsun bunu yaparak? böyle spekülasyonlar kimin işine yarıyor bilmiyorum. belli ki bilerek yapılmış. insan niye kendi markasına zarar vermek ister ya da bilmiyorum borsada hisse fiyatlarını düşürmek falan mı istediler acaba bir sebeple...

(bkz: anlamadım babacım)
1
devamı