iş görüşmesine terlikle giden öğretmen

man man
olm kafanızda hayali tiplemeler mi üretiyorsunuz anlamıyorum ki amk.

okula terlikle giden öğretmeni nerede gördünüz de eleştirisini yapıyorsunuz hahaha.

duyar kasacam diye iyice şizofrene bağladı millet hadi hayırlısı.

ne için yaşıyoruz

böyle buyurdu kontes böyle buyurdu kontes
valla ben genelde hayallerim için çekiyorum tüm sıkıntıyı bunu bilerek nefes alıyorum.daha düne kadar kafamda berraklaştırdığım bir araba almak ve ikeada görmüş olduğum bir koltuğu almak gibi kendim için küçük ve ya büyük hayallerim vardı.maaşıma bi kredi patlatırım,biraz da birikmişi devreye sokar hallederiz diyordum.sonra baktım ötv'ler kakalandı. vergiler uçtu. 130 binlik araba oldu mu sana 250 bin. o hayalim de suya düştü. şuan ikeadaki koltuk için savaşıyorum. en azından onu bari alabileyim diye. bunun için kredi kartı limitimi arttırmaya calisiyorum.

evet evet,kendimi falan geçtim yani. şuan tek derdim o koltuğu almak.
bu ülkede beklentilerini kısacaksın ve biraz deli olacaksın.bütün kış klimaya dadanıp doğalgaz yakmayasım var. ikinci amacım da bu.

bunlar için yaşıyorum,net

vazgeçmek

yanlış bir öyküdeyim beni yeniden yaz yanlış bir öyküdeyim beni yeniden yaz
pasif direniş hali. ( vazgeçmeme )
(bkz: yanlış başlık okuma durumu)

pasif direnişin son bulma hali.

waffle

huysuz fikir huysuz fikir
yurtdışında waffle hamurunun üzerine pudra şekeri serpilip üzerine dondurma kondurulurken biz de içinde ne ararsan var, türk usulü kumpir kafası

beşiktaş

wulfgar wulfgar
güncel hali bilinmeden üzerine yapılan tüm olumsuz yorumların hükümsüz olduğu takımımdır.

arada bir sadece maç olunca ekrana bakıp "aaa maç varmış" diyen arkadaşlara sesleniyorum (aşağılama amacıyla yazmadım tabii ki, kimse herhangi bir takımı ilgiyle takip etmek zorunda değil);

güzel kardeşlerim, muhtemelen haberiniz yok fakat takım şu an tarihinin en zorlu döneminden geçiyor. takımın parası yok arkadaşlar. burak yılmaz bu sebepten gitmek zorunda kaldı, caner erkin bu yüzden gitti, gökhan gönül bu yüzden gitti...

takım şu an kötü durumda ve bu hale gelmesinin tek sorumlusu eski yönetim de değil.

bakın bu takımın (ve süper ligin) üzerine oynanan oyunların ufak bir kısmının açığa çıkması;

twitter.com

bu bilgi ışığında da şu aşağıdaki videoyu izleyin, beşiktaşlıysanız sinirden ağlamamak için izlemeye çalışın ama pek mümkün değil;

mobile.ok.ru

2 kere üstüste şampiyonluktan sonra 3. şampiyonluk da geliyor, takım mükemmel durumda derken bir anda bu hale düşüşümüzün sebebi yönetimin "yönetme" zaafiyeti değil. katakullilere cevap verebilme zaaafiyeti.

çünkü, kabul etmek zorundayız arkadaşlar, büyük para dönen tüm sektörler gibi futbol da parmakla sayabileceğimiz bir türlü gözü doymayan koca göbekli orospu çocuğuna hizmet etmek üzere kurgulanıyor kapalı perdeler arkasında. kimi zaman "himmetle ayağa kaldırılarak", kimi zaman "tarlalar yeşillendirilerek"...

neden? çünkü galatasaray'ın da, fenerbahçe'nin potansiyel getirisi bizden daha fazla. çünkü, galatasaray'ın da, fenerbahçe'nin de taraftar sayısı bizden çok çok daha fazla. hangimiz yaşamadık ilkokulda 40 kişilik sınıftaki 2-3 beşiktaşlı'dan biri olma üzüntüsünü? var mı aranızda bu durumda kalmamış olan? bizim diğerleri kadar yaptırım gücümüz yok. maalesef durum bu.

işte bu yüzdendir ki haksızlığa uğradığımızda tüm herkese meydan okuyup "kupa maçına çıkmıyoruz, götünüze sokun" dediğimiz zaman şampiyon olduğumuz zamandan daha çok seviniyoruz.

bozulmaması gereken bir denge var bu para babalarının ceplerinin devamlı şişebilmesi için. futbola küsüp para yatırmayı kesecek beşiktaş taraftarı miktarı, iki büyük rakibiyle kıyaslayınca çok ufak kalıyor takdir edersiniz ki. o yüzden beşiktaş fazla havalanmasın, haddini bilsin diye ayar çekiliyor.

ha bakın bu demek değildir ki beşiktaş çocuklar arasında bir anda popüler olup yarın öbürgün taraftar sayısı rakiplerinin önüne geçince beşiktaş kayırılmaz. öyle bir durum gerçekleşirse bu sefer çarklar beşiktaş lehine dönmeye başlar. çünkü işin doğası bu. çünkü futbol da artık endüstriyel, futbol da pis. şike ile suçlanan yöneticinizi savunmak yerine "aklan da gel" diyebildiğiniz sürece temiz kalabilirsiniz.

e peki her şey mi kurmaca? tabii ki değil arkadaşlar, yapabildikleri tüm müdahaleler en fazla sonucu etkilemeye yönelik ama sonucu kesin şeyler değil. bunların ne kadar ayırdında olabilirsek, ne kadar rahatsızlığımızı belli edebilirsek, ne kadar sesimizi yükseltebilirsek o kadar engelleyebiliriz. bunun için takım ayrımı yapmadan birlik olmak elzem. birlikte olursak yapamazlar.

dün beşiktaş'ın önü kesildi, yarın sizin önünüz kesilir, üzülürsünüz.

neyse, nerden nereye geldik, dolmuşum biraz farkedebileceğiniz üzere.

sonuç olarak, bu süreçte üzerine gidilmemesi gereken, özkaynak düzenine istikrarlı şekilde yatırım yaptığı sürece eskisinden çok daha güçlü şekilde ayağa kalkabilecek olan şanlı şerefli karakartaldır beşiktaş. iki başarısız sonuç aldı diye ağlamayın.
devamı