cehenneme gidecek instela yazarları listesi

sarge sarge
bir liste. birkaç aydır, sene oldu mu bilmiyorum sitedeyim. baya gözlemlerim oldu gözlemlerime dayanarak yazıyorum.

harici gazelhan.

çiziyle martı besleyen adam

ambarda darı yok evde karı yok

çıkdiyorumçıkhayatımhastayımdiyorum

de payens

yarından önce bugünden sonra

monako piremsesi

electronecip

asabi jo

azureel

bismillahirahmanirahimof

çöb mühendisi

çünkü her şey biter

dumrul

covanni

deep thinker

8844455

hogwartstan kaçan kız

pudu

beste çalan mahur

evet arkadaşlar size cehennemde başarılar, inşallah aynı yere düşersiniz.

daha var tabi ama hatırladıklarım bunlar.
8

memeyi üflüyor muyuz içimize mi çekiyoruz

deep thinker deep thinker
öpüp başımıza koysak daha iyi bence. nimet çünki

üniversite sayılamayacak üniversitelerin listesi

belki de belki de
dışardan bakınca dershane binasına benzeyen, kampüsü olmayan apartman üniversitelerinin hepsi listeye alınmalıdır. evet hepsi. kimse kusura bakmasın göte göt demek lazım.
3

netflix

sakil sakil
günden güne gözüme daha fazla antipatik gelen oluşum. bunun sebebi ise buna üye olan bazı kişilerin tavırları. bir kitle, 10 senedir internetten korsan film ve dizi izlerken birkaç ay önce netflix üyeliği alınca kendisini korsan filme karşı mücadele elçisi ilan etti. torrent kelimesinin to'sunu duysalar çemkirmeye başlıyorlar. bir kitle de dizi ve film piyasasının netflix ile başladığını falan düşünüyor. bunlar, daha önce filme ve diziye vakit ayırmayıp da netflix üyeliği alınca parası boşa gitmesin diye kendisini bilgisayarına gömenler. netflix'te yer almayan 3 tane dizi say desen sayamazlar. aynı tipler güzelim filmler varken netflix'in dandik filmlerini izlerler sürekli.

şimdi sözlükteki netflix elçileri saldıracak eksi butonuna ama umrumda değil. söylediklerimin doğru olduğunu siz de biliyorsunuz. bakın ben bu platforma tamamiyle karşı değilim. çok param olsa ben de alıp bir köşeye koyar, burada olan yapımları buradan izlerim. ama kendimi burayla da sınırlamam. hâlâ sınırsız erişimimiz var ne de olsa. sizin bu netflix bağımlılığınızın telefona internet paketi alıp da sadece facebook ve instagram'a girmekten farkı yok.
3

kitap fiyatlarının çok yüksek olması

belki de belki de
metrobüs ekranlarındaki aşırı faideli(!) bilgiler içeren videoları izlerken bugün bir şeye denk geldim. ibb'nin 22bin kitabın bulunduğu bir online kütüphanesi varmış. taksimdeki ibb atatürk kitaplığına daha önce defalarca gittim ama böyle bir online hizmeti olduğunu bilmiyordum. itü'nün kütüphanesi ve veritabanları epey tatmin edici olduğu için hiç yolum düşmedi sanırım oraya, habersiz oluşumu anca böyle aklayabilirim kendime. önceden var mıydı yoksa ben mi metrobüs ekranı vasıtasıyla yeni öğreniyorum, bilenler aydınlatabilirse sevinirim.

el yazmalarına, atlaslara, ansiklopedilere ve diğer tüm kitaplara üyelik açarak online olarak erişebiliyormuşsunuz. kitapların pahalı olması mevzusu sözlükte iki gündür konuşulduğu için yazma gereği duydum. benim gibi yeni duyanlar olur belki.

tanım: bazen katıldığım bazen katılmadığım, o yüzden çekimser oy kullanacağım önerme.
devamı