3 köprü

minden megvaltozik minden megvaltozik
her iktidar kendi iktidar dönemini pekiştirmek için yeni şeyler inşa eder. ve tarihe attığı imzayı kendi formasyonuna uygun ölüler üzerinden yapar ki iktidarı sarsılmayacak bir figürle kendi iktidarlarını pekiştirirler. o kadar gözleri dönmüştür ki 100-1000 yılda oturacak bir ekosistemi 'eee biz yerine başka yere ağaç dikiyoruz ama' diye açıklayarak domuzların boğazdan geçecek inanca sahip olmasına imkan tanırlar. tamam siz yerine ağaç dikebilirsiniz ama otu börtüsü böceği kuşu ayvası narı nereye diyeceksiniz? o nedenle tam bir katliam projesidir. canım sarıyer ve beykoz'un o eski halinden eser kalmayacaktır şimdi...
parkla ilişkiler uzmanı parkla ilişkiler uzmanı
bağlantı yollarının bulunduğu sarıyer rumelifeneri istikametindeki alanın imar planı mahkeme kararıyla iptal edilerek çalışmalar durdurulmuştur.yani sarıyer ve sarıyer'e direkt ya da dolaylı biçimde trafik hattından köprüye geçiş izni yok.çok büyük cesaret inşaatın durdurulması özellikle de erken seçim ihtimallerinin masada sıcak biçimde beklediği bir dönemde.sırada 3.havalimanı varmış.kendi iç hesaplaşmalarının faturası yine halka kesildi.yurttaş cevabını misliyle verir.
esofmantakımı esofmantakımı
son tabliyenin birazdan konulacağı ve benim'de şuan törende olduğum ve 2,5 yıla yakın süre bu günü beklediğimiz ve nihayet o 2' ci büyük güne ulaştık, inşallah en büyük güne köprünün trafiğe açıldığı günüde görücez. şu an çok heyacanlıyım kalbim yerinden çıkacak nerdeyse birazdan istanbul boğazı 3' cü inci gerdanlığa kavuşacak. bir an önce bağlantı be çevre yolları ve köprünün test işlemleri biterde köprünün üzerinden arabamızla geçeriz. köprünün fizibilite başlayıp inşaatında çalışan herkese teşekkür ederim emeğimize sağlık sizinle gurur duyuyorum sevincini baylasıyorum
okuzabi okuzabi
tüm dünyanın kıskandığı büyük eser.

öyle ki engellemek ve türkiyenin konsantrasyonunu bozmak için suriye iç savaşı çıkarıldı buna rağmen türkün çelikten iradesini kıramadılar. köprünün son bloğunun yerleştirildiği tarihlerde suriye savaşının bitirilmesi manidar değil mi sizce de?
foreone foreone
geçiş ücretini öğrenenlerin pek de sevmeyeceği köprü.

sadece köprü değil köprüye çıkan yollar da ücretli olacakmış. köprünün geçiş ücreti otomobiller için 3 dolar karşılığı türk lirası. yani yaklaşık 9 lira. otoyolda da kilometre başına 0.08 dolar karşılığı türk lirası. yaklaşık 24 kuruş.

10 kilometre otoyol kullanarak köprüden geçen biri 11.40 lira ödeyecek. o yüzden diğer köprülere zam yaptılar. bu açılmadan bi zam daha yapıp 6 lira yaparlar diğer köprüleri sonra da "e o kadar fark olsun" derler.