3 ocak 2020 kasım suleymani nin öldürülmesi

1 /
blackslimbright blackslimbright
kesin ve abd tarafından üstlenilen vakadir.

-dünya iran'ın yanıtını bekliyor. bizim gibi kınayarak geçiştirmeyecekleri kesin.
-trump fena prim yapacak. bin ladin'in ölümünden bile daha etkili olabilir bu.
-abd son zamanlarda ortadoğu'da düşen popülaritesini ve gücünü de hatirlatmis oldu.
-ayrıca şişe dönüp dolaşıp bizim gotumuze girecektir. iran'dan gelecek olan 4 milyon mülteci hayırlı uğurlu olsun.
2
sithin sene sithin sene
nicedir boyundan büyük işlere kalkışan küstah iran hükümetinin amerikan ayısı tarafından sahada hedef alınmasıdır.

iran hadsiz, amerika dengesiz, illa bir savaş çıkartacaklar. gerçi iran makul olsa kaç yazar, amerikan ibnesi, bizim zeka küplerinin de katkılarıyla bölgeye girdi ve çıkmıyor. israil puştunun işaret ettiği kim varsa gözün üstünde kaşın var diyerek saldırıyorlar, saldıracaklar. senelerdir dallanıp budaklanan bitip tükenmez ortadoğu savaşlarında yeni bir perde açmak için götünü yırtıyor amerika, kana doymadı kansız orospu çocukları.
azwepsa azwepsa
sadece kasım süleymani değil, aynı zamanda onu havaalanında karşılamaya gelen haşdi şabi başkan yardımcısı ebu mehdi el mühendis de aynı saldırıda öldürüldü. bu sefer ölümü iran dışişleri tarafından da teyit edildi.
house md house md
kim dağıtıyo lan bu kartları? dağıta dağıta kartlar eskidi la?

pembe götlü sarı pipi iran'a "demograğsi" getirmeye hazırlanıyo anlaşılan. az kaldı bize de gelir 2-3 seneye bu meyd in amariga demograğsi.

tüh, tam da elenktürünklü araba yapçektik.
2
dumrul dumrul
kendisi çok zamandır selefi cihatçılar tarafından öldürülmüyordu bu yüzden hayatından baya baya endişe etmeye başlamıştım. sanırım abd bu kuklalardan bir cacık olmayacağını anlayarak olaya doğrudan el koymuş.

umarım çin ajanı perinçek abi afiyettedir. kalbine filan inmemiştir.

süleymani su katılmamış bir terörist orospu çocuğuydu. kendisine anti-emperyalist süsü veren rus çocukları ağıt mağıt yakıyorlar, onları not edin. çünkü sizin aklınıza savaş açan, sizi manipüle etmeye çalışan tiplerdir onlar. bununla birlikte kendisini gebertenler de terörist orospu çocukları. emri veren trump da terörist orospu çocuğunun teki. yani iki orospu çocuğu birbirine girince içlerinden biri otomatik olarak aklanmış olmuyor.

şimdi vekalet savaşına ara mı verildi, ne oldu bilmiyorum. abd ve rusya'nın doğrudan müdahil olduğu her savaş hepimiz için büyük bir beladır. bu olaya sevinmek bu yüzden mümkün değil. yani oradaki terörist orospu çocuklarının gebermesinde bir sorun yok ama abd'nin böyle sağa sola rahatça saldırması tabii ki herkese dönük bir tehdit.

bağdadi'nin, bin ladin'in ya da kasım süleymani'nin öldürülmesi tam olarak aynı şeydir. geberenler açısından da karşılarındaki katil sürüsü açısından da... bu olayların hiçbiri iyi - kötü savaşı değil. bok vs bok... hangisinin tarafını tutabilirsin?
ithinkthereforeiam ithinkthereforeiam
3. dünya savaşı falan filan diye konuşulmasına sebep olan ölüm...

çıkmayacak 3. dünya savaşı falan... iran içinde her yerde kutlama var şu an... halk öldürüldüğü için mutlu, çünkü adam saf kan bir terörist idi... iranlı kaç arkadaşım varsa hepsi ile konuştum, hepsi aynı şeyi söylüyor: çok iyi oldu...

bize ucu dokunur mu? bilemiyorum...
hakanhoca hakanhoca
bize en kısa vadede yansıması akaryakıt fiyat artışı şeklinde olur. dün gece, dolar kısa bir an için yüzde dört artmış. sonrasında kar satışı olmuş ve düşmüş gibi ama yine de birileri fena para kaldırdı.
smuggled smuggled
iki aynı kafada savaşan, çocuk - kadın demeksizin terör estiren iran ve abdnin vekalet savaşının neticelerinden birisidir.

ölmesine hiç üzülmedim açıkcası. abdnin konsolosluğunu basma emrini verip - ki bir nevi savaş sebebidir - sonra da kaçak savaşabileceğini sanıp cehennemin dibini boylamıştır. ha abd çok mu masum sanki, tabii ki değil. asıl şeytan kendisidir fakat iran hep bu coğrafyada meshepçilik yapıp her yerde sorun çıkarmaktadır.

daha düne kadar pkkyı türkiye'ye karşı kullanmak isteyen de iran ve abd'dir, suriye'de bize karşı pohpohladıkları da iranlı bu komutandır. çıkarlarımız iranlı bu komutanla hiç bir zaman uyuşmamış tam aksine hep türkiye'nin karşısnda yer almıştır.
bismillahirahmanirahimof bismillahirahmanirahimof
söylemde cepheleşmenin oluşmaya başladığı ve kağıt üzerinde 3. dünya savaşı provasının yapıldığı saldırıdır. şu an için rusya ve çin kınama açıklamaları yaptı. iran, ırak şiası, suriye, lübnan hizbullahı oldukça saldırgan söylemlerde bulundular. abd ve israil yine yaparız uyarıları vermeye devam ediyorlar. türkiye ise nabız yokluyor. işi son dakikaya bırakma hesabında.

iran-ırak-suriye ve lübnan hizbullah'ı israil ve amerika'ya karşı fiili bir karşılık verebilirler mi?
fazlasıyla bu güce sahipler. tabi gardını alabileceklerse sonrasında.
ancak rusyanın üst akıl olarak burada son kararı vereceği de aşikar.

süleymani öldürüldüğüyle de kalabilir.

vekalet savaşları devletler savaşına döner mi bilmem ancak, istihbarat ve genişletilmiş vekalet savaşları şeklinde başlayacağını düşünüyorum.

emperyalizm ve siyonizmin suriyedeki çıkmaza giren savaşı yeniden ortadoğu geneline yayma hedefi tutacak gibi. ırak içinde savaş, arabistan-yemen, yeniden mısır, irana çıkarma. taliban iran savaşı, diğer taraftan hamas hizbullah yakınlaşması olabilir israile karşı. buna esad da detsek verir. kısacası lokal yangınlar söndürüldü ancak bu şekliyle sonu gelmeyecek bir fitil ateşlenebilir.
absimiliard absimiliard
süleymani'nin kim olduğundan önce abd nin bu saldırıdaki amaç ve eylemini iredelemek gerekir. ortadoğudaki olayların en büyük müessibi zira kendileri.

fakat bu olay akabinde de görüyüyoruz mezhepçiler ve çakma solcular hemen sevinç çığlıkları atmışlar sosyal medyada. sazan gibi.

eylemin içeriğini ve olası sonuçlarını konuşan yok. hep bole olmuştur. ıraka saldırıldığında sevinen iran mezhepçileri gibi , iran aleyhinde amerikan eylemlerini destekleyen ırak mezhepçileri olacak. oluyor da.

amerikan kuklası suudinin yemende yaptığı katliamlar ve mezhepçilik ayyuka zaten. ama iki yüzlü liberaller, amarikan uşakları, ılık götlüler ve mezhepçiler gündeme dahi getirmez konuyu
1 /