3 ocak 2020 kasım suleymani nin öldürülmesi

2 /
absimiliard absimiliard
süleymani'nin kim olduğundan önce abd nin bu saldırıdaki amaç ve eylemini iredelemek gerekir. ortadoğudaki olayların en büyük müessibi zira kendileri.

fakat bu olay akabinde de görüyüyoruz mezhepçiler ve çakma solcular hemen sevinç çığlıkları atmışlar sosyal medyada. sazan gibi.

eylemin içeriğini ve olası sonuçlarını konuşan yok. hep bole olmuştur. ıraka saldırıldığında sevinen iran mezhepçileri gibi , iran aleyhinde amerikan eylemlerini destekleyen ırak mezhepçileri olacak. oluyor da.

amerikan kuklası suudinin yemende yaptığı katliamlar ve mezhepçilik ayyuka zaten. ama iki yüzlü liberaller, amarikan uşakları, ılık götlüler ve mezhepçiler gündeme dahi getirmez konuyu
absimiliard absimiliard
he bu arada bağımsız ve egemen bir devletin generali öldürüldü! dikkatinizi çekerim. hala mezhepçi bakış açısı ile bakmayın olaya. abd nin elinde oynattığı kitle zaten bu mezhepçi ve ılık götlü liberal abd ci tayfa (sosyal medyada karınca sürüsü gibiler). dolayısı ile olaya bu açıdan asla bakmayıp süleymani'nin özgeçmişini sorgular olmuşlar. ama abd nin yaptığı saldırının %100 gayri meşru olduğunu düşünmezler. dile bilerek getirmezler.

inanılmaz bir gaflet (ben daha ziyade art niyet görüyorum). zira olayı kasten farklı tarafa çekme mevzusu var.

tekrar söylemekte fayda var. abd nin yaptğı bu saldırı meşru değildir. durum legal noktaya çekilemez.
elcordobez elcordobez
abd devletinin son korkunç terör eylemidir. eyleme maruz olan kişi her ne kadar, gerici iran devletinin, faşist sömürge valisi olsa da, bu şekilde öldürülmeyi kimse hakketmemektedir.

bir kaç gün önce ilgili makdül faşistin sürüsüne ait vandallar, abd'nin bağdat büyükelçiliğini yerle yeksan ettiler. bu tür bir demokratik eylem olmaz olamaz. ilgili vandallık gösterisi halkın biriken öfkesi falan da değildi. resmen bağzı kiralanmış köpekler eliyle verilmiş gözdağıydı.

ardından bugün, abd terör devleti tam da kendisine yakışanı yapmıştır. trump, tam da çomar seçmenlerine sevinç salyaları akıtacak bir karar almış ve uygulamış.

şimdi tayyip beyden de makul bir çıkış bekliyorum abd'ye karşı. desin ki, sen kimsin trump, bu topraklarda kafanı her bozan adamı bombalayacak hakkı nereden buluyorsun?

bu tür bir tepki vereceğini hiç sanmasam da, hayalini kuruyoruz hala işte.
avangard jazz avangard jazz
internettte bişeyler okuyayım derken midem bulandı.

aslında sandığımızdan ne kadar da büyük bir bok çukurunun içinde yaşadığımızı gösteriyor bu gizli ışidcilerin, bu"israil müslümanları"nın tepkileri. kafayı yememek elde değil. allah'ın bu vakte kadar belamızı vermemiş olması çok ilginç hakikaten.

neondental neondental
olayın arkasında cianın istihbarat networkunun oldugu kesin. ancak cianın ortadoguda her zaman yüzlerce b planı oldugu da unutulmamalıdır.
2 /