3 ocak 2020 kasım suleymani nin öldürülmesi

2 /
smuggled smuggled
iki aynı kafada savaşan, çocuk - kadın demeksizin terör estiren iran ve abdnin vekalet savaşının neticelerinden birisidir.

ölmesine hiç üzülmedim açıkcası. abdnin konsolosluğunu basma emrini verip - ki bir nevi savaş sebebidir - sonra da kaçak savaşabileceğini sanıp cehennemin dibini boylamıştır. ha abd çok mu masum sanki, tabii ki değil. asıl şeytan kendisidir fakat iran hep bu coğrafyada meshepçilik yapıp her yerde sorun çıkarmaktadır.

daha düne kadar pkkyı türkiye'ye karşı kullanmak isteyen de iran ve abd'dir, suriye'de bize karşı pohpohladıkları da iranlı bu komutandır. çıkarlarımız iranlı bu komutanla hiç bir zaman uyuşmamış tam aksine hep türkiye'nin karşısnda yer almıştır.
bismillahirahmanirahimof bismillahirahmanirahimof
söylemde cepheleşmenin oluşmaya başladığı ve kağıt üzerinde 3. dünya savaşı provasının yapıldığı saldırıdır. şu an için rusya ve çin kınama açıklamaları yaptı. iran, ırak şiası, suriye, lübnan hizbullahı oldukça saldırgan söylemlerde bulundular. abd ve israil yine yaparız uyarıları vermeye devam ediyorlar. türkiye ise nabız yokluyor. işi son dakikaya bırakma hesabında.

iran-ırak-suriye ve lübnan hizbullah'ı israil ve amerika'ya karşı fiili bir karşılık verebilirler mi?
fazlasıyla bu güce sahipler. tabi gardını alabileceklerse sonrasında.
ancak rusyanın üst akıl olarak burada son kararı vereceği de aşikar.

süleymani öldürüldüğüyle de kalabilir.

vekalet savaşları devletler savaşına döner mi bilmem ancak, istihbarat ve genişletilmiş vekalet savaşları şeklinde başlayacağını düşünüyorum.

emperyalizm ve siyonizmin suriyedeki çıkmaza giren savaşı yeniden ortadoğu geneline yayma hedefi tutacak gibi. ırak içinde savaş, arabistan-yemen, yeniden mısır, irana çıkarma. taliban iran savaşı, diğer taraftan hamas hizbullah yakınlaşması olabilir israile karşı. buna esad da detsek verir. kısacası lokal yangınlar söndürüldü ancak bu şekliyle sonu gelmeyecek bir fitil ateşlenebilir.
absimiliard absimiliard
süleymani'nin kim olduğundan önce abd nin bu saldırıdaki amaç ve eylemini iredelemek gerekir. ortadoğudaki olayların en büyük müessibi zira kendileri.

fakat bu olay akabinde de görüyüyoruz mezhepçiler ve çakma solcular hemen sevinç çığlıkları atmışlar sosyal medyada. sazan gibi.

eylemin içeriğini ve olası sonuçlarını konuşan yok. hep bole olmuştur. ıraka saldırıldığında sevinen iran mezhepçileri gibi , iran aleyhinde amerikan eylemlerini destekleyen ırak mezhepçileri olacak. oluyor da.

amerikan kuklası suudinin yemende yaptığı katliamlar ve mezhepçilik ayyuka zaten. ama iki yüzlü liberaller, amarikan uşakları, ılık götlüler ve mezhepçiler gündeme dahi getirmez konuyu
absimiliard absimiliard
he bu arada bağımsız ve egemen bir devletin generali öldürüldü! dikkatinizi çekerim. hala mezhepçi bakış açısı ile bakmayın olaya. abd nin elinde oynattığı kitle zaten bu mezhepçi ve ılık götlü liberal abd ci tayfa (sosyal medyada karınca sürüsü gibiler). dolayısı ile olaya bu açıdan asla bakmayıp süleymani'nin özgeçmişini sorgular olmuşlar. ama abd nin yaptığı saldırının %100 gayri meşru olduğunu düşünmezler. dile bilerek getirmezler.

inanılmaz bir gaflet (ben daha ziyade art niyet görüyorum). zira olayı kasten farklı tarafa çekme mevzusu var.

tekrar söylemekte fayda var. abd nin yaptğı bu saldırı meşru değildir. durum legal noktaya çekilemez.
elcordobez elcordobez
abd devletinin son korkunç terör eylemidir. eyleme maruz olan kişi her ne kadar, gerici iran devletinin, faşist sömürge valisi olsa da, bu şekilde öldürülmeyi kimse hakketmemektedir.

bir kaç gün önce ilgili makdül faşistin sürüsüne ait vandallar, abd'nin bağdat büyükelçiliğini yerle yeksan ettiler. bu tür bir demokratik eylem olmaz olamaz. ilgili vandallık gösterisi halkın biriken öfkesi falan da değildi. resmen bağzı kiralanmış köpekler eliyle verilmiş gözdağıydı.

ardından bugün, abd terör devleti tam da kendisine yakışanı yapmıştır. trump, tam da çomar seçmenlerine sevinç salyaları akıtacak bir karar almış ve uygulamış.

şimdi tayyip beyden de makul bir çıkış bekliyorum abd'ye karşı. desin ki, sen kimsin trump, bu topraklarda kafanı her bozan adamı bombalayacak hakkı nereden buluyorsun?

bu tür bir tepki vereceğini hiç sanmasam da, hayalini kuruyoruz hala işte.
avangard jazz avangard jazz
internettte bişeyler okuyayım derken midem bulandı.

aslında sandığımızdan ne kadar da büyük bir bok çukurunun içinde yaşadığımızı gösteriyor bu gizli ışidcilerin, bu"israil müslümanları"nın tepkileri. kafayı yememek elde değil. allah'ın bu vakte kadar belamızı vermemiş olması çok ilginç hakikaten.

rene rene
adam ne olursa olsun, bir devletin yetkili askeri amiriymiş generalmiş sonuçta. yankiler bu dünyanın başına bela gerçekten. herif başka kıtadan kalkıp gelip roket atıp başka bir bağımsız ülkenin yetkili generalini kıymaya çeviriyor öldürüyor. bilgisayar oyunu gibi iq. cesarete, rahatlığa, pervasızlığa bak. birde bunun üzerine açıklama yapıyorlar halk zaten sevmiyordu herkes sokakta mutlu diye. madem sevmiyordu kendisi bir olup indirseydi sana ne oluyor sen kimsin yahu. dünyada özellikle orta doğu da devletin başında olup yüksek makamlarda olup sevilmeyen istenmeyen terörize eden faşist bir ton lider var, askeri veya politik. hepsini roketle öldürecekmisiniz size ne oluyor yahu sizin lanet orta doğu planlarınız yüzünden milyonlarca insan acı çekiyor dünyanın başına belasınız siz gerçekten. bitmek tükenmez kaynak politikalarınız, dış politikalarınız stratejileriniz.

dünya halklarının gelinen yüzyılda yönetenlere karşı hiç bir yaptırımı kalmadı artık. trump denen adamı halkın yarısı sevmiyor nefret ediyor, gel gör ki sonuç ortada. dünya'da liderini desteklemeyen, nefret eden, bir çok ülke var ama hiç bir şey yapamıyorlar. bize yıllardır demokrasi diye yutturdukları şeyin altı kazına kazına ne olduğu ortaya çıkmaya başladı iyice. demokrasi diye yığınlara sattıkları umut tacirliğinin pis kokusu insanların burunlarını sızlatır oldu.
neondental neondental
olayın arkasında cianın istihbarat networkunun oldugu kesin. ancak cianın ortadoguda her zaman yüzlerce b planı oldugu da unutulmamalıdır.
2 /