30 yaşında evi arabası olmayan kadın

beyond doubt beyond doubt
30 yaşında olup evi arabası olmayan erkekten farklı olmayan kadındır.
kadının evi arabası olsa ne olur, olmasa ne olur?
varsa,tapusunu senin üstüne mi yapacak?
yoksa, sana ne?
senin araban evin var mı?
kimin parası var kimin yok, bunu mu anlamaya çalışıyorsun?

edit: arabayı geçtim, istanbul'da ev fiyatları ne civarda bilen yazabilr mi? 30 yaşına gelip ailesinden destek almadan ev alabilen birileri olduğunu hiç sanmıyorum. istanbul'da ev fiyalarına bakınız lütfen, rica edicim. biraz araştırın.
kızıl kurt kızıl kurt
mesele, evi arabası olmaması meselesi değil. gelin anlatayım.

30 yaşına gelip de kadın olsun erkek olsun, belli bir birikim yapamamış, bir kariyer rotası çizememiş ve sadece güzelliği/yakışıklılığı üzerinden prim yapıp kafasının içi boş olan bir insanı kendi adıma konuşmam gerekirse tercih etmem, kendi hemcinslerim sırf güzel diye bazı kadınların egosunu ''belki sevişiriz'' ümidiyle öyle güzel okşamışlar ki, ''ben nasıl olsa güzel bir kadınım, alıcım çok'' kafasında kendini ekstra geliştirmeye, kendi geleceğine ve kişiliğine birikim yapmaya hiç yeltenmemiş hanımefendiler, varsa yoksa sosyallik kasıp ortam kızı olmuşlar.

yokluktan gelme ya da sonradan görme bir adam değilim, ailemin hali vakti yerindeydi, arsalarım da var, arabam da var birden fazla evim de var çok şükür, bir kısmı ailemden kaldı bir kısmını kendim aldım, üstelik daha 30 yaşında yokum, kimin 30 yaşına kadar neyi başarıp başaramadığı da zerre umurumda değil, fakat bir kadında bu kriterleri bu kadar önemsiyor olmamın nedeni ''zekası'', ''entelektüel seviyesi'' ve bir birey olarak ''kendi ayakları üzerinde durabilme'' yeteneği, bir kadının da ekonomik başarısı bunun en güzel ispatlarından yalnızca biri. kendi hemcinsleri makyaj ya da seks peşinde gezerken o kadın üretmiş, çalışmış, bir şeyler başarmış, henüz doğmamış çocuğunun geleceğine ve kendine bir ''erkeksiz'' yatırım yapmış. böyle bir kadına saygı duyarım ben ancak. hayatımda istersem de böylesini isterim, güzelliği hiç umurumda değil. böyle kadının arkadaşlığı da, eşliği de fevkalade olur, bilesiniz.
defaultt defaultt
kazanıp ailesine harcamışsa olabilir ama azımsanmayak kısmı ortamdan ortama akıp, zengin popi erkek peşinden koşarken masrafları epey artmakta olduğundan birikim yapmaları pek mümkün görünmüyor. ihtişamlı ve çeşitli kıyafatler, makyaj ürünleri ziyadesiyle pahalı. mekanlarda hesap ödememesine rağmen kazançları çoğu zaman bu tür alışverişlere dahi yetmemesi en çok şikayetçi oldukları konulardandır piremseslerimizin. para ev almak nereye..
kibarmortis kibarmortis
bir kere bunu söylemek bile direk vizyonsuzluktur. hayattaki amacın götü boklu bir ev ve arabaysa çok düşünme zaten 35te olur 37de olur. olur yani sıkıntı yapmamak lazım. herkesin hayatı zaten 'evim, arabam, işim, ssk sigortam' ideallerinde çürüyüp gidiyor. bu daracık koridorun içinden çıkmak için birbirimizi linç ediyoruz.bu arada bu sadece kadın değil herkes için geçerli bir durum.

ha evet tabi ki 'sokakta mı kalalım? , hasta olunca ne bok yiyeceksin?' gibi tipik sorular da var. yahu tabi ki olsun kim istemez kendine özel şeyler. ama 30 yaşına gelmişsin dedikten sonra o beklentiler 'ev ve araba?' olursa komik olur. peşinden ne gelecek , en kötü çaya çıkmak mı?
pinus pinus
çok normal geldi bana düşününce hem erkek hem kadın için. aileden gelen bir destek bir ev bir araba olmadığı sürece zor. mezun birisi 22 yaşında diyelim 2500 lira alsa mezbelelik bir yerde yaşasa kira ve temel giderlerini zar zor karşılar. ilk beş sene hayat şartlarını biraz daha güzelleştirebilecek bir para kazanmaya çalışarak geçer. bu iyileştirme de bi tık daha düzgün bir eve geçmek haftada bir dışarı çıkmak filan. sonra diyelim ki kenara üç beş kuruş koyabilmeye başladı zaten 27-28 i bulur. bir yıl peşinat biriktirdi desen sonra kredi çekip anca ikinci el ortalamanın altında bir araba alır herhalde. 30 yaşında sıfırdan başlayan standart bir işte çalışan biri bundan fazlasını biraz zor toparlar bu ekonomide.
ellisande ellisande
her fırsatta dünyayı gezen, yeni yerler keşfeden, yeni insanlar tanıyan kadındır. yaşadığı sikko ülkede herhangi bi' yatırım yapmayı asla düşünmeyen kadındır.