30 yaşını geçtiği halde sözlükte yazmak

1 /
driving einstein driving einstein
instela genelleme üst kurulunca yasaktır... vergiye bağlamasalar iyi bari bu insanları.

edit: başlık başa kalmış her sansasyonel şeyde olduğu gibi silinmiş ilk entry. millet zevk alıyor vesselam.
semper paratus semper paratus
gerçek sözlük konseptlerinde benim gözümde daha değerli kitleydiler, hala öyleler.

ekşisözlük'ün eski zamanları, quora, bazı özel forumlar vs. 40 50 yaşındaki insanların oralarda olması çok değerli. özellikle teknik konularda hemen cevap alabiliyorsunuz. satın alamadığınız tecrübeye bedavaya ulaşıyorsunuz. insanlar bunun değerini hala bilmiyorlar, bilenler zaten çevrelerini ona göre şekillendiriyorlar. dolayısıyla o insanlardan da saygı görüyorlar.

şimdi ben burada 20 25 yaşında her şeyi bildiğini sanıp, sağa sola salça olan çoluk çocukla oturup ne konuşayım. illaki benden çok daha iyi bildiği başka şeyler vardır ama önce karakterinin oturması lazım ki sonra diğer konulara gelelim. 30 yaş sınırının böyle bir özelliği var. alvin toffler'lerin "21. yüzyılın cahilleri..." diye başlayan bir sözü var. buradan bakınca çok net görülüyor.

annem hep derdi 30 yaşına kadar erkekler çocuk, diye. doğru diyor.


not: 30+ olup da hala karakteri oturmayan yavşak tipleri tenzih ederim. onlar hala ortalıkta sik gibi gezebilirler.
ventura ventura
ulan heidi gibi koşup kırlarda yuvarlanmak dururken, yaş baş hesabı yapmak nedir mk plebleri.

konu yaş olunca 30, 40, 50 falan öyle anlamsız sayılar ki, git birbirinden alakasız, apayrı gecmisi olan 90 yasında 150 kisi bul, ne anladın bu hayattan, nasıl gecti? diye sor, ekseriyetle bi bok anlamadım cok hızlı gecti cevabını alacaksın. ben mesela dün doğmuş gibi hissediyorum bazen, bazen de 1000 yıldır yaşıyormuşum gibi geliyor. zaman diye bir şey yok, yıllar, aylar, günler full yazış. bak güya 2020 olduğu iddia edilen bir yıla girdik, 2020 diyoruz aloo, insan azıcık utanır şöyle cahil konuşmaya. püüü size.
sevdim ve gittin sevdik ve gittiler sevdim ve gittin sevdik ve gittiler
s.kim ya. neden bu başlığa denk geldim ki. 25 yaşındayken bu başlıklara denk gelip sevinirdim. şimdi 32'nin içindeyim. 32'sini s.kim. tek avantajım yaşımı yüz hatlarımdan belli etmiyorum ama belim melim hep ağrımaya başladı. yüz gizlese de vücut imdat sinyalleri veriyor. yaşlanmak yarak gibi, öyle şahane süper falan diyenlerin aklını s.kim. çok sövmeye başladım bu aralar, amınakoyim böyle işin. hadi byes.
illuyanka illuyanka
evlenip çoluk çocuk sahibi olarak reisin dilinden kurtulduk ama sözlük bebelerinin diline düştük iyi mi! yazınca geçer sanıyoruz ellemeyin bizi, paylaşılınca azalır sanıyoruz; anlatırsak rahatlarız. hayatı çözdük sanıyoruz, artık yanılmayız; yanılsak da eskisi gibi yararlanmayız, hataya düşmeyiz sanıyoruz, düşsek de hemen çıkarız, yok olmuyor. bırakın su otuz yaşına gelenleri de kendinize bakın, 30 yaşına gelince nasıl mutlu olunur bunlara odaklanın bence, bizi örnek almayın.
mncdprssv mncdprssv
tipik bir ahlaksızlık, seviyesizlik örneğidir.

şahsen onların yerine ben utanıyor, yakıştıramıyorum.

not: lütfen gidiniz burdan be!
lora blood lora blood
güzeldir. daha anlamlıdır. 20'li yaşlardaki gibi her başlığa değil, hitap eden başlıklara yazılır. daha fazla okunur, daha az yazılır :)
1 /