3d yazıcı

1 /
en cok beni dinleyin en cok beni dinleyin
bir ürünün bütün halde değil, katmanlı olarak üretilmesini ifade eden teknolojilerin genel adı. genellikle plastikle çalıştıkları varsayılıyor olsa da, aslında çok farklı malzemelerle üretim yapılıyor.

burada da öyle şeyler verilmiş ki, insan dünyaya geç mi geldik acaba diyor. sillah falan üretmeyin de şu teknoloji piç olmasın.

3d yazıcı ile üretilmiş 19 muhteşem obje | başka boyut eğer 3d yazıcının yeni bir icat olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. çünkü 3d yazıcılara ait ilk patent 30 yıl önce chuch hull tarafından alınd... başka boyut
chucky jackson chucky jackson
hızlı prototip yapmanıza olanak sağlayan, genellikle hammadde olarak pla ve ya abs kullanılan yazıcılardır. aslında yeni bir teknoloji değil, 25 sene öncesinin teknolojisidir. yakın zamanda patent haklarının bitmesi sebebiyle tek elden çıkmış ve dünyanın her yerinde pazarlanır olmuştur. fiyatları kalitesine, kullanılan hammaddeye, parça büyüklüğüne, sistem modeline göre değişmekle beraber, açık kodlularına 1500 tl civari bir paraya sahip olabilirsiniz. ayrıntılı bilgi için mesaj atabilirsiniz, yardımcı olmaya çalısırım.

(bkz: 3b yazıcı)

(bkz: 3d printer)
prynzm prynzm
gelişen teknoloji ile kullanımı yaygınlaşmaktadır. umarım aşağıdaki gibi hayatı güzelleştirmek adına kullanılır ve yanlış ellere geçmez.
aşağıda gördüğünüz köpeğin ön ayakları yeterince gelişmemiş. bu yüzden hayatı boyunca yürümekte ve koşmakta problem yaşamış.
daha sonra sahipleri aracılığı ile 3d yazıcılar kullanılarak protez bacaklar üretilmiş. bu sayede sevimli köpek artık diğer köpekler gibi koşabiliyormuş.

moodard moodard
deli olay yaratacak ve imkansız olan herşeyi evimize getirecek proje

temelde fdm denilen katmanlı basım üzerine giden termo plastik malzemeyi katmanlar halinde basmaya ve bilgisayar desteğiyle koordine şekilde yürüyen bir cihaz( bi şe uyduramadım) dır.

not:silah yapanı var.
dipnot: watchdogs 2 'de de elektro şok tabancası yapmışlar düşünün...
kareondokuz kareondokuz
bu cihazda üretilen ürünlerden 4 adet aldım. dördü de makine aksamının plastik parçalarıydı. monte edeceğim yere delik kısmı ufak geldi. masalı matkapta deldim. plastik bildiğin çürük. ufak parça olmasaydı taktığım yer sarsıntılı olduğundan kırılırdı. hani bana mı denk geldi bilmiyorum. plastiği eriten kafanın sıcaklığını mı ayarlayamıyorlar. kardeşim plastik enjeksiyon makinesinde üretim yapıyor. çıkan parçaları test ediyoruz. gönderdiğimiz firmalar test ediyor. sorunsuz. moblen ve elteks hammadde kullanmıyorlar mı acaba?
ekşi kulak ekşi kulak
merakımı saran zımbırtı.

bu video sitesinde lemur var bi' almış cazır cuzur bir şeyler yapıyor manyak özendim çocuğa. alıp ıvır zıvır gereksiz item yazdırasım varf.
sosyaliize sosyaliize
tasarımcıların işini kolaylaştıracak ve hayallerine bir nebze daha yaklaşmalarını sağlayacak olan pc çıkış aygıtıdır. 3d yazıcıları kullanarak müthiş devasa görkemli ürünler geliştirebilirsiniz.

(bkz: output devices)
1 /