5 aralık dünya gönüllüler günü

bitse de gitseks bitse de gitseks
birleşmiş milletler genel kurulu, 1985 yılında, gönüllü çalışmaları ve faydalarını dünya çapında duyurmak ve gönüllü programlara katılımı arttırmak amacıyla, 5 aralık tarihini "uluslararası gönüllüler günü" ilan etti.
uluslararası gönüllüler günü, ülkemizin de aralarında bulunduğu 171 ülke tarafından gönüllü çalışmaların faydalarını dünya çapında duyurmak ve gönüllü programlara katılımı arttırmak amacıyla kutlanıyor.

biz ne yapabiliriz ki demeyin, eğitim, sağlık, doğa, sanat, toplum ile ilgili, birçok sivil toplum kuruluşları, dernekler var gidin, gönüllü olun. maddi kazanç beklemeden, karşılıksız yaptığınız iyiliklerin mutluluğunu, huzurunu yaşayın. bencilce yaşamdan vazgeçip, birilerine, birbirimize yardım elimizi uzatalım.

bu da lösev'in yayınlamış olduğu gönüllüler günü videosu

hogwartstan kaçan kız hogwartstan kaçan kız
kutlu olsundur hepimize. daha nice gönüllülük yapıp sevgiyi ve mutluluğu paylaştığımız yıllara!
gönüllü değilseniz,okuyorsanız mutlaka kulüplere ve projelere katılın. eğer mezunsanız da derneklere, vakıflara ve etkinliklere katılın. toplum yardımlaşmayla, çabayla, saygıyla ama en önemlisi de sevgiyle güzelleşir.
platonun ütopyası platonun ütopyası
hep ben hep ben diye yaşamanın ötesine geçip başkaları için bir şeyler yapmaya onların kalplerine dokunmaya özen gösterenlerin günü.

isterdim ki böyle şeylere hiç bir zaman ihtiyaç olmasın ama ne yazık ki dünya o kadar masum değil. her zaman yardıma ihtiyacı olan birileri her zaman yapılacak bir şey illaki olacak.

sosyal devlet tanımının içine edercesine eşitsizliklerde nirvana yapan devlet de buna dahil olmak üzere her yeni gün, yeni eksiklikler getiriyor bize tamamlanması gereken. bir çıkar gözetmeden bu eksiklikleri görüp bireysel veya toplumsal hareketle gidermeye çalışan kalbi güzel insanlar var olduğu sürece bu dünya daha yaşanılabilir olacak. iyi ki varlar. daha çok olsunlar. belki bir gün dokunulması gereken bir eksiklik kalmaz sayelerinde.

dünya gönüllüler günü kutlu olsun.