5 kasım 2017 teksas kilise saldırısı

1 /
ofansif sol bek ofansif sol bek
10 kişinin hayatını kaybettiği saldırı. saldırgan etkisiz hale getirilmiş. altından ışid çıkarsa şaşırmamak lazım. ortadoğu'da cihatçıları besleyip büyüten, faaliyetlerine göz yuman emperyalistler, eninde sonunda bu saldırılarla yüzleşiyorlar. ama ne yazık ki olan halka oluyor. bu saldırıların faturasını, bu örgütleri besleyip büyüten emperyalistler değil, halklar ödüyor.

tr.sputniknews.com

edit: habertürk'ün geçtiği bilgiye göre de 27 ölü, onlarca yaralı var.
2. edit: olay ışid saldırısı değil de, cinnet geçiren bir psikopatın işi de olabilir. bekleyip görmek gerekir.
dumrul dumrul
trumpçılar "insanlar öldü olayı siyasileştirmeyin" dediğine göre cinnet geçirmiş muhafazakar bir hristiyan tarafından yapılmış olması daha yüksek ihtimal.
bu ikiyüzlülüğün bir okulu falan mı var bilmiyorum. bunların bizdeki karşılığı tayyip beygillerin dili de hep aynı. saldırıyı yapan kendilerindense "terörün dini olmaaağz" diye haykırır. "olayı siyasileştirmeyin" diye ağlar. değilse "bunlar budist, yoga deyip geçmeyin" diye bağırır.

gerçi okul falan dedim ama okulu varsa bile bizimki diploma almayı becerememiştir oradan da.
80 sonrası genç 80 sonrası genç
"saldırganın 26 yaşında abd vatandaşı devin patrick kelley olduğu açıklandı. 2009-2013 yılları arasında abd hava kuvvetleri'nde görev yapan kelley'in bir süre de incil okulunda öğretmenlik yaptığı belirtildi."

www.ntv.com.tr

killer, shooter gibi ifadelerden anlaşılan terör örgütü bağlantısı yok kafayı kıran amerikalılardan biri.
scott the dick scott the dick
abd'de silah almak kolay. adamlar cinnet geçirince dolduruyorlar silahları çantaya, hooop kalabalık insanların olduğu bölgelere.

yasalarından kaldırsınlar silahlanma özgürlüğünü, bu iş huzur içinde çözülsün.
the red queen the red queen
yine radikal bir dinci ama bu kez farklı bir din. redneckler bizim çemberler kadar radikaldir. o yüzden ara ara böyle olaylar oluyor.

ek: adam için ateist de deniyor, hıristiyan da, müslüman da. kimin aksi argüman üretmeye çalıştığına bağlı olarak iddia değişiyor. bakalım bi berraklaşsın da haberler, anlaşılır.
sychtianarch sychtianarch
yine de "oh neyse katil köktenci müslüman değilmiş" diyen arkadaşlara yedi gün önce manhattan'daki terör saldırısını hatırlatalım. yarattığınız intibağ nedeniyle gerçekleşmiş ve gerçekleşecek beyaz amerikalıların elinden çıkan her saldırı toplumları tarafından hatırlanmayacaktır. evet, bu iki yüzlülüktür ama, bu algının oluşumunda islami terörün payı da fazlası ile büyüktür.

ister tatlı, ister ekşi müslüman olsun, doğrudan veya dolaylı olarak buna katkınız var. trump'ın "yetersiz" gibi görünen tepkisi, herhangi bir islami terör sonucu özellikle türk siyasetçilerde yaygın olan "sizi gidi yaramazlar, aman kusurlarına bakmayın, öfkelenmişler. ah arada böyle oluyor maalesef" tarzında söylemler batı'daki algıyı değiştirmez. hatta güçlendirir.

iktidardakiler her zaman mevcut iklimden faydalanırlar ve halkı da ona göre yönlendiriler. sen istediğin kadar "barış dini" de, sivri sinek vızıltısı. ayrıca tatlı su müslümanları her köktenci saldırıyı ayıplamaktan vazgeçmeli. tüm köktencileri besleyen bu ılımlı kalabalıklardır. eninde sonunda fanatikler sizleri kendilerine uyduracaklardır. fanatizmin karşısında akil görünmek kararsızlıkla eşdeğerdir. bir şey ya gerçektir ya da değildir, ya vardır ya da yoktur. mantıkta ikisinin arasında bir durum yoktur. kalabalıklar bu şekilde düşünürler. özellikle öfke ve panik hakimse bireysel düzeyde orta yollu refleksler beklemek saflıktır. fanatikler için ılımlı yollar araçtır. takiyye için elverişlidir.

acı ama gerçek :/
islamin terör dini oldugu algısı : #17272732


bu saldırının veya benzerlerinin beyaz amerikalı çıkması elbette içinde bulunduğum köktenci muhafazakar toplum ile bagdaştırılamayacağı için mutluyum. kurunun yanındayanmak istemem. teröristin müslüman çıkmaması sonucu hayal kırıklığına uğradığımız falan yok. burada bu sav eğer tatlı su müslümanının beyninden çıktıysa köktencilerle aynı yolda olduğunuzun resmidir.

*daha ilk görüşte yazıdaki karikatürü görüp gö#ü kaşınırcasına eksiyi basan çomarlar için ekleme olsun.

götüynen yazı okuyanın ben…

not : las vegas'taki terör saldısını ışid gerçekleştirmediği halde üstlenmiştir.
1 /