5 şubat 2018 hollanda nın büyükelçisini çekmesi

brsmsl brsmsl
haber ajanslarına yeni düşen olaydır.
amerika'nın vize vermeme meselesinden sonra hollanda da benzer taktiği uygulamış anlaşılan. amerika ile mesele nasıl çözüldüyse hollanda ile de aynı şekilde çözülecektir. birkaç yeni anlaşma yapılır, al gülüm ver gülüm şeklinde sonra vizeler fora.
çingene kanunları çingene kanunları
bir yıldır kendi büyükelçilerine ülkemize giriş izni vermediğimizden artık tamamen ellerini çekmişlerdir. bence çok bile geç kaldılar. hollanda'daki vatandaşlarımız her ne kadar genelde çomar da olsa üzülmüyor değilim. bizim de orda bi elçiliğimiz olmayacak muhtemelen. gurbet ellerde elçisiz kalmak çok zor.

o değil, yine de şoktayım. 1 yıl boyunca müzakere yap, sonuca varama. bu dış politikayı neyle yürütüyorsunuz allah aşkına?

not: ayrıca en uzun schengen vizesi veren ülkelerdendi. çok geçmiş olsun.
çingene kanunları çingene kanunları
artık ne zaman portakal pıçaklayabiliriz diye "hazır ol"da beklediğim hadise. dün portakal yiyecektim, iyi ki yememişim. canımız suluu suluuuu portakal pıçaklamak istiyooor!
genç atsız genç atsız
mart 2017'den bu yana zaten hollanda büyükelçisi türkiye'ye giremiyordu. bizim büyükelçi de hollanda'ya giremiyordu. yeni bir olay değil. hollanda'nın ve türkiye'nin büyükelçilik binaları iki ülkede de cismen duruyordu. iki tripli sevgili gibi "önce o engellesin" mantığıyla hareket edince 11 ayın sonunda engellemeyi hollanda yaptı ve olayı resmiyete döküp büyükelçilik binasını kapattı. mevzu bundan ibaret aslında.
çingene kanunları çingene kanunları
bence derhal nüfus mübadelesi başlatmamız gereken olaydır. türkiye'deki hollandalılar ile hollanda'daki türkiyeliler yer değiştirsin. reisini seven reisinin yanında olsun, kendi ülkesine vergi ödesin, kendi ülkesinin parasını yesin. bu hasret bitsin artık!!!!