6 kasım 2007 liverpool beşiktaş maçı

1 /
pawing flower pawing flower
karşılaşmanın büyük bir çoğunluğu orta saha da geçecek olan ve türk takımının istanbul galibiyetinin ingilizlerdeki etkisi büyük olmuştur.bu nedenle ingiliz takımının tek şansı olan galibiyet için rakip kaleye yapacakları ataklarla savunma olgusunda açıklar verecektir.bu açıkları en iyi delgadonun görüp kontra atakla sonuca ulaşabilecek bir seviye de geçecektir.
karizmatik karizmatik
beşiktaş'ın önemli eksiklerle çıkacağı maçtır. bunlar gökhan zan ve rodrigo tello'dur. gökahn diri savunması ile bu akşam bizimsavunma gücümüze müthiş katkı yapacaktı. rodrigo tello ise hırslı, çabuk ve dengeli futbolu ile hem hucumda hem de savunmada en büyük kozumuz olacaktı. zaten fenerbahçe maçında eksikliğini fazlasıyla hissettik.

yine de içimde bir umut var bu maçtan puan ya da puanlar alabiliriz diye. eğer bu maçtan puan ile dönersek uefa için çok avantajlı, puanlar ile dönersek de ikinci tur için çok avantajlı oluruz.
solt solt
bu sene avrupa kupalarında (çünkü uefa ülke puanımız sene başında hakkatten kötü durumdaydı neyseki biraz toparlandık) gs'li kimliğimi bir kenara bırakıp tüm takımlarımızı (gs, bjk, fb ve k.erciyes) desteklediğimden dolayı bjk'nin puan veya puanlarla dönmesini umut ettiğim maç.

tamam maç gerçekten zor çünkü liverpool'un son şansı. ama bjk'ye bjk'li ağzıyla sesleneyim bari olsun bitsin.

çocuklar inanın, inanın çocuklar! (bu tezahürat bizim diye heyheylenecek olan fb'li ler olabilir ama bjk'li ler 10-11 yıl önce inönü stadında bir gs maçında söylemişlerdi bu tezahüratı. yeni değil yani.)
kasaba insanı kasaba insanı
crouch'un kafasıyla değilde (beklentimiz golün yan toptan kafayla geleceği yönündeydi) ayağıyla attığı golle liverpool'un 1-0 öne geçtiği maçtır.

edit:gol yan toptan gerçekleşmemiştir.bizzat defansın bir ikramıdır.
1 /