6 yaş büyük biriyle sevgili olmak

1 /
kır bahçesi kır bahçesi
olgun benden zengin koruyup kollayan birisiyse neden olmasın .

huzur versin kolunda dizinde onun gözlerine bakarak yağmurlu bir havada mehtaplı gecede uyumak sabah onun yanında uyanmak falan ne güzel olurdu .
wendera wendera
"olgun benden zengin koruyup kollayan birisiyse neden olmasın?"

6 yaş hakkaten sıcak baktigim bir fark artık. yeter ki olgun olsun kıymetini bilsin. yaşıtlarımı ilişki potansiyelinde bile değerlendirmiyorum artık bıraktım onlar hayatını yaşasın. win-win. gerçi çoğu hala okul-is- askerlik-ailevi problemler ekseninde dönüyor.

bunların dışında bi gündemi olan, kültürümü bilgimi, hayattan aldığım keyfi daha da yukarı çekebilecek bi ilişki idealdir.

ha bunu genç birisi sağlayabilmiş ise ne ala.
tabuyoksunu tabuyoksunu
sevgilimle aramda 20 yaş fark var. iki taraf da eğitimli ve kültürlü olursa pek bir sorun olmuyor. fakat her halükârda, olaylara bakış ve tarz açısından ciddi olmayan kuşak problemleri yaşıyorsunuz.
butterflyy butterflyy
önemli olan yaş mı gerçekten ?birbiriyle aynı yaşta olanı da gördüm ,kadının kendinden yaşça küçük biriyle olmasını da gördüm ,kadının yaşça çok büyük biriyle olmasına da şahit oldum..sözün özü bu işler yaşla değil,olgunlukla ,kıymet vermekle,sevgiyle alakalı..ve hep şunu söylüyorum öyle bir zamanda yaşıyoruz ki maalesef gerçekten sevmek kavramı bile kalmamış,ne yapayım yaşı başı azizim..saflık ,masumiyet,gerçekten değer veren birisi olsun da ister küçük ister büyük önemi yok..
müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
erkekler geç olgunlaşıyor diyorlar ya ol sebep +6 çok ideal de kadının kafa yapısı da önemli tabii. değilse adam, çocuk mu avutacak?
benim için her zaman +8' e kadar yolu vardı ve onlarla kafa olarak iyi uyuştum. zaten akranla olmuyor, onu da denedik. siz olgunken karşınızdaki çocuk gibi davranıyor vs.

kadınlar erken olgunlaşıyor, kendilerini salıyorlar falan denilmiş de milletçe spor salonlarından çıkmıyoruz lan, allah çarpar. biz sussak instagram storyleri konuşur, sfghadfgjkl
zeus amca zeus amca
ilişkilerde denge önemlidir, birbirini tamamlayabilmek önemlidir. geri kalan ise tefarruattır, önemli değildir. dengeler oturunca hiçbir şeyin önemi kalmaz. sadece sevgi değildir, aynı zamanda da saygıdır. kişinin dönemine ayak uydurabilmekten bahsedilmiş ki bu çok önemli. yaşı büyük olan kişi bunu daha iyi başaracaktır. ancak bu başarının sırrı yine birbirini anlayabilmek, yardımcı olabilmekten geçer. sıkıntı yaş değil kişilerdir.
8
elfimben elfimben
bu isler yasa basa bakmaz..nerede ve kiminle mutluysa insan o yuvasi olur..yas muhabbeti eskidenmis. eski kafalilik bize cok sey kaybettirdi hala beyin kivrimlarimizdan bu baskiyi atamiyoruz..ayilin dostlarim elalem ne der baskisini yikacagiz.
deliyim delisin deli değiller deliyim delisin deli değiller
neden böyle spesifik başlıklar açılır aklım almıyor. başlıktaki 6'nin ozel bir anlamı mı var? illa yaş farkına dikkat çekilecekse neden daha büyük sayılar kullanılmaz? 10 yaş olsun mesela aradaki fark ya da 20 falan olsun ki sövelim ağız tadıyla. 6 deyince herkes ağız birliği yapmışcasına "yaş önemli değil gönüller bir olsun" edebiyatı yapıyor. şunu 10 - 20 falan yapın da karşıt görüşler catışsın.
equisetum equisetum
olur niye olmasın da equisetum+6 bandı hep evlendi diye bir duyum aldım. ama eğer kırışıklıklarını ezberleyeceğim neyse hayal kurmayalım dvsh.
kaptonur kaptonur
aşırı derecede zor bir ilişkidir.

böyle bir fark varken kadın 25 yaşının altındaysa ilişki sürekli çıkmazlara girer. çünkü kadın 25 yaşından önce olgun değildir kimse götünü yiyim abi ayağı çekmesin. kaprisleri ve tripleri bitmez. aşırı derecede saçma olan konuların vatan millet problemine dönmesi, size göre basit olan olayların onlara göre aşırı derecede önem taşıması, pms dönemlerinde sosyal medyanın gözle görünür bir şekilde onlara dayattığı "bu geçişlerin cezasını erkeklere çektirin" mottosu ile hayatınızı zindana çevirirler. aradaki yaş farkından kaynaklı görüş farklılıklarına sabredebilirseniz güzel bir ilişki sizi bekliyor olabilir. aklı başında bir insan bu ilişkiye çok fazla dayanamaz. eğer istisnaya denk geldiyseniz ne mutlu size ama gelemediyseniz;
bye bye happiness
hello loneliness

burda yazılanlar tecrübe ile sabittir. kaynak arayana götümün fotoğrafını atabilirim.
sensizben sensizben
abartılacak bir fark değil. yakın arkadaşım 10 yaş büyük biri ile evlendi gayet keyfi yerinde. kim olduğunuz ve ne aradığınız ile ilgili. körü körüne boy-yaş-maaş kriterleri kimseyi biyere taşımaz.
hogwartstan kaçan kız hogwartstan kaçan kız
iki yılı aşkın süredir beraberiz, yaşıtlarımızla anlaştığımızdan bin kat daha iyi anlaşıyoruz. en azından ben öyleyim.

insanlara kendimi tamamen açma, duygusal yönümü dibine dek gösterme, düşüncelerimi kaygı duymadan paylaşma gibi konularda hep sorun yaşayan ben, gerçekten de hem dünya üzerindeki eeeeeen yakın arkadaşımı bulmuş oldum hemi de sevdiceğimi. ama o aynı zamanda dost olabilme durumunun katkısı oldukça fazla. salt bayık romantizm içeren ilişkiler yapay ve kısa ömürlü zira. bizimki daha ne kadar devam eder bilmiyorum, biz götürebildiğimiz kadar ileri götürmek istesek de hayatın ne çıkaracağı belli olmaz. ama tüm bunları düşününce, ailem dışında hayatımın en en en özel insanı söz konusu ve evet, bu adamla aramızda 6 yaş var, iyi ki de var.


sayılara takılmayın canlar, sayılar sadece teferruat.
1 /