8 mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

bubirsosyaldeneydir bubirsosyaldeneydir
herhangi bir ön ad- sıfat olmaksızın kutlanması gereken gündür zira dünya kadınlar günü, emekçi ya da değil dikkate alınmaksızın kutlanmalı. eğer emekçi olup olmayacaklarını da dikkate alacak olursak kadın kavramı emekçi olma durumunu da kapsayacağından anlatım bozukluğuna sebep olacağını paylaşmakta sakınca görmüyorum.

ps: iş bu giriyi yazan kesinlikle feminist değildir, erkeğin etinden sütünden yararlanma taraftarıdır.

ps2: atın at gözlüklerinizi, az biraz açık görüşlü olun ^^. (bkz: happy international women s day)

imam zeker imam zeker
hiçbir kalbi kırmadan, hiçbir gönlü incitmeden sabahın şu saatinde yatağında alev alev yanan saçlarını, dudaklarını ısırarak gerisin geriye atan tüm kadınların kadınlar gününü, boyunlarından öpmek suretiyle kutlamak istiyorum.

not: bakireler ve çirkinler hariç
skadi skadi
bence gayet fark edendir, öyle nutuk çekmek gibi bi niyetim filan yok ama kabaca anlatmak gerekirse kimse kadın olduğum için bana özel bir gün atfetsin, kutlasın filan istemem aslında. beyaz yakalı da olsam, üretime kol gücüyle ya da kafa gücüyle katılan benim. teknik, matematiksel, ya da bilimsel her türlü tanımlamaya göre de işçi olan benim, bu istediği kadar şekil değiştirsin.benim üzerimden kar eden kim? güler sabancı, ümit boyner.
tanrım sana geliyorum tanrım sana geliyorum
erkeklerin çoğunun klavye ile duyar kasıp ardından herkese yürüyen, vurdumduymaz öküz olacakları diğer 364 gün var. normal bi gün geçirmek için bugün var. yarın başlıyor asıl gününüz!

günümüz kutlu olsun kadınlar!
di mi ya di mi ya
çok bi mutlu oldum bugün. herkes mesaj attı, aradı .
kadın olmak hep böyle keyifli olsa keşke.
analarımız, emekçi kadınlarımız, hayatını zorlukla kazanmak zorunda olanlarımız, kocasının dayağından bezmiş olanlarımız... hepimizin dünya kadınlar günü kutlu olsun.
güzel günlere.
ela gozlerimdeki renkli hikayeler ela gozlerimdeki renkli hikayeler
facebook, interaktif sözlükler, instagram vesair sitelerde kendine kadın profili açıp, baya baya kadınmış gibi takılan, regl sancısı bile tutan(!) erkeklerin de 8 mart kadınlar gününü içtenlikle kutlarım.
sevgiler bacılarım.
mevlüt şekeri hüznü mevlüt şekeri hüznü
kutlu olsun tabi. neden olmasın? 2. uluslararası sosyalist kadın konferansı'nda kutlanılmasına karar verilen bu güne hangi adı verirsek verelim, hakkını verelim. bugün kadın emeği hala çifte sömürülüyor, aynı statüdeki erkeğin karşısında. hem ücretsiz hem de ücretli emeğinin karşılığını alamıyor kadın. ikinci sınıf vatandaş falan dememe gerek yok. hepiniz biliyorsunuz ki, öyleyiz. birçoğunuz da bunun böyle olması gerektiğine inanıyor. birbirimizi yemeyelim. daha güçsüz, daha savunmasız, daha o bu addediyorsunuz bizleri. oğlum biz doğuruyoruz! bakın içimize bir hücre bırakıyorsunuz ve biz o hücreyi kelimenin tam manasıyla kanımızla besliyoruz ve bir insan yaratıyoruz. bu güç değil mi? misal siz dövüyorsunuz, biz yaşamaya devam ediyoruz. bu güç değil mi? belki de buna bozulup bir daha dövüyorsunuz, daha çok tecavüz ediyor, daha çok hakaret ediyorsunuz; ama yaşıyoruz. bu güç değil mi? afrika'da içtiğiniz suyu kilometrelerce yoldan taşıyoruz, bu güç değil mi? filipinler'den arap ülkelerine gelip bebek bakıyoruz emzikli çocuklarımızı bırakıp, bu güç değil mi? gece yürüyüşü düzenliyoruz, geceleri bizden çalmaya çalıştığınız için, bu güç değil mi? ananızın ve babanızın size öğrettiği tüm yanlışları beyninizden kazımak için, sevgilinizken ve eşinizken defaatle aynı konular üzerinde sizinle tartışıyoruz, geri adım atmıyoruz haklı olduğumuz yerde, bu güç değil mi? doğurmamayı seçiyoruz, bu güç değil mi? hep bir yol arıyor, bir yol buluyoruz. sizi ve kendimizi kucaklıyoruz. tabii ki dünya kadınlar günümüz, mücadele dolu ve kutlu olsun. çok kafalar yarılacak; ama hakkımız olan eşitliği de alacağız. müsterih olun.
1
istanbulbeyi istanbulbeyi
bu toplum ne zaman pozitif ayrımcılığın aslında insan haklarına zarar verdiğini farkedecek merak ediyorum. her ruhun özü aynıdır. cinsiyeti yoktur. bir cinsiyete özel bir gün tahsis etmek yüksek insanın, kozasından çıkmasına sebep olmaz; aksine insanı yanıltıcı idealara hapseder.
drtks drtks
normalde işçi kadınların sorunlarına baş kaldırış simgesi olan bayram nasıl oldu da burjuva mezesi ile dünya kadınlar günü haline geldi? hele de buna burjuva feminizmi sosu adı altında soslanıp önümüze geldi.

nete bakıyorum nerede ahlak yapısı sıfır, ülkeden bir haber, para içinde yüzen, kendileri sayesinde adaletsiz gelir dağılımının önünde giden, sosyetik kadınlar 8 mart dünya kadınlar günü kutlama mesajı yazmış. inanılır gibi değil gerçekten. vahşi kapitalizmi ilik ilik sömürdüğü aynı saat aynı emek gücü ile çalışmasına rağmen senin kapitalizm sayesinde vahşice para kaldırıp diğerinin ezilmesine sağlayan sistemden hiç şikayetçi olmayıp aksine bu sistem sayesinde kendini bir halt zannedenler 8 mart dünya kadınlar gününü kutlama mesajları yazmış.

8 mart dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun.