a series of unfortunate events

man on the moon man on the moon
lemony snicket tarafından yazılan 13 bölümlük çocuk kitabı serisi.diğer çocuk kitaplarından farklı olarak iç açıcı öykülerden oluşmamakla birlikte mısralarındaki ince ironilerde bu seriye değişik bir tad,bir doku katmıştır.
dizel mario dizel mario
netflix tarafından televizyon ekranlarına aktarılacak olan kitap serisidir. zamanında jim carrey tarafından canlandırılan cont olaf bu sefer neil patrick harris tarafından canlandırılacak. imdb'ye göre ağustosta yayın hayatına başlayacak.
pyros pyros
bu sabah işe giderken yolda geçen 40-45 dakikalık süremi, kendisini izlemeye verdiğim dizi. netflix sayesinde yine harika bir dizi izliyorum sanırım.

2004 yapımı jim carrey'li filmi çok iyi hatırlıyorum ve dizinin ilk bölümünü, filmden daha başarılı buldum bile diyebilirim. ortam o kadar güzel, anlatım o kadar karanlık ki...

2017'nin en iyi dizileri arasında yer alır. ki imdb puanı 8.6 olarak görünüyor.
vecip vecip
imdb puanıyla beni izlemeye ikna edip, 2. bölümğn yarısında kapattığım dizidir.

bazı yerler de dizi hakkında bilgi içerir. (bkz: spoiler)

eskiden türk sinemasında, sonradan tv'ler de (bkz: üvey baba) olurdu bu.
klasiktir ya anası/babası, ölür/kaybolur bi şey olur. - ne hikmetse aileleri dünyanın en iyi aileleri, çocuklar da dünyadan bi haber kimseler- sonra dünya da tek hikmeti kötü olmak olan bi insana teslim edilip bi sürü işkenceye maruz kalırlar.
yine ne hikmetse çocuklar bunu söylemeyecek kadar salak, iyi olanlar ise anlamayacak kadar daha salaktır.

aslında dediğim gibi diziye tamamen pozitif başladım. çocukları da çok sevdim yalan değil.
ama 1.bölüm de bebeğe yapılanlar, sonrasında erkek çocuğa tokat.
o anda soğuttu ve tamamen negatif şarj oldum.
2. bölüme başladığım da ise başlangıçta dendiği gibi "bana işkence oldu" ve kapattım.

aslında rtük gidip alkolü, sigarayı sansürlüceğine kadına, çocuğa şiddeti sansürlesin.
zaten haberler yeterince iç karartıcı, bari bu tür şeylerde görmeyelim.

ha şimdi belli bi kesim, hayatı soyutlamak, doğallığı bozmak, der oğlu der. (bkz: derler)
o da onların şeysi.
sweet child o mine sweet child o mine
robin (cidden robin) ile ted'in (bu cidden değil) sonunda evlenip çocuk 3 tane çocuk yapmalarının ardından barney'in (cidden barney) kıskanıp, onların mutluluklarını ellerinden almaya ve intikamını çocuklardan çıkarmaya çalıştığı bir himym paralel evreni dizisi.

ben bu diziyi himym'den sonra izleyerek büyük bir hata yaptım sanırım. daha 4. bölümdeyim. dizinin çok sardığını söyleyemem ama ciddi dizi izleyecek kafa mevcut değil şu sıralar bünyede. bu dizi çerez niyetine iyi gidiyor yatmadan önce.
1
sweet child o mine sweet child o mine
---spoiler falan---

son 2-3 bölümünde beatrice neden evrim geçirdi lan xd ne saçma sondu. beatrice himym'den robin'di, bi anda gotham'dan lee oldu xd o değil, ben mi bir yerini kaçırdım bilmiyorum da yaşıyordu bebelerin ailesi. nereye gittiler. ayrıca pisi pisine count olaf'ı yediler ulan! hani serinin sonu mutlu bitmeyecekti snicket piçi! baudelaire (o kadar sezondur izliyorum hala bakmadan yazamıyorum şu soyismi xd) kardeşler için gayet de mutlu bitti. bari kocamış hallerini de göstereydiniz.

dizi benim pek sevdiğim bir tür değil. yeğenimle ortak bir konu yaratmak için izliyordum. konuşacak bir şeylerimiz olsun diye. kitaplarını hediye ettiğimde hepsini okumuştu, sonra dizisini izledik beraber. şimdi tek izleyen yakını ben olunca sabah sabah aramış teyzecim dizi hakkında muhabbet edelim mi skype'dan diye xd edelim kız edelim büyümüş de muhabbet edermiş. size çok anlamsız gelebilir belki ama nasıl mutlu oluyorum böyle anlarda anlatamam.