aamir khan

1 /
tommelise tommelise
aamir hussain khan, 1965 mumbai doğumlu, bollywood yıldızı. son yıllarda oyunculuğun yanı sıra yapımcılığa da soyunmuştur.

shahrukh khan'la beraber hindistan'ın en beğenilen jönlerindendir, ancak şahruk'a göre pek çok açıdan daha şanslıdır amir han. babası yapımcı, amcası yönetmendir (nasir hussain), hatta ilk filmerini de yine yönetmen olan kuzeni çekmiştir.
amir han, bollywood'da seçiciliği ile bilinir. her oyuncunun yılda üç beş filmde oynadığı bu devasa film endüstrisinde, o yılda bir, ya da iki filmde görünür ama oynadığı hemen her film de büyük bir gişe başarısı elde etmiştir. son yıllarda hindistan tarihi ile ilgili kaliteli yapımlarda başrolde oynamıştır (bkz: lagaan)(bkz: mangal pandley)
diğer filmleri arasında şunlar zikredilebilir: dil chahta hai (gönül ister ki), fanaa, dil (kalp), qayamat se qayamat tak, sarfarosh, raja hindustani, rang de basanti
drie drie
filmlerini izledikçe kendisine ayrı ayrı hayranlık duyuyorum... izledikçede duyacağım galiba. her filminde istisnasız ağladım bi erkek olarak çok mu duygusalım yoksa filmleri gerçekten etkileyici mi? izlediğim filmlerini tek tek anlatmak duygularımı yazmak istiyorum ama hala hissetirdiklerini yansıtacak kelimeleri bulamadım. bu yüzden herkese bu adamın filmlerini izlemesini tavsiye ediyorum. böyle güzel filmler neden türkiyede vizyona girmiyor anlamış değilim.

sonuçta bir oyuncu, rolünü yapıyor diye düşünebiliriz ama unutulan değerleri tekrar hatırlatan filmlerinde her defasında içtenlikle oynaması karakterinden ileri geldiğini düşünüyorum. izlerken münir özkulun adile naşitin oynadığı filmlerin içinize işleyen duygularını tekrar yaşıyorsunuz...
wiccan lullaby wiccan lullaby
istanbul'da bir lisenin kızlarının çok ciddi bir biçimde birbirlerine şöyle söz verdiğini hatırlıyorum. ''phunsukh wangdu gibi birini bulmadan evlenmicez!'' filmleri o kadar pozitif o kadar hümanist ve etkileyici ki bildiğim en değerli aktör olmayı başarmıştır. taare zameen par filminde ağlatmıştır.
kagithelvadadondurma kagithelvadadondurma
oyunculuğu müthiş,kendisi sempatik,oynadığı filmlerin çıtasını her defasında yükselten ama karısıyla bir türlü yakıştıramadığım bolywood'un prensi.dünyanın en harika insanı bile olsa o kadınla evlenilmez ya!hani insan diyor ki "gönül kimi severse güzel odur" ama bunları görünce bu sözü diyemedim.yani insan düğününde gelinlikle bile çirkin olur mu ya!
1 /