abdullah avcı

1 /
sanki cazorla sanki cazorla
galatasaray'ın teknik direktörü olacağı yönünde haberler yapmaktadır, tv programları, gazeteler..

ha, böyle bir iddia ortaya attıkları yetmezmiş gibi, asıp kesmeye de başlamışlardır. "abdullah avcı transfer edilecek(!) bir dünya yıldızını kaldırabilecek midir acaba bir teknik adam(!) olarak? yoksa kadrosundaki(!) eski galatasaraylı futbolcularla yoluna devam mı edecektir, etse bile(!) bakalım onlar baş kaldırmayacak mı abdullah hoca'ya.."

bi durun lan, adam sanki gözünün önünde imza atmış galatasaray'la, yetmezmiş gibi(!) bir de ronaldinho'yu, beckham'ı falan almış koymuş ilk onbire de, asıp kesiyorsunuz.. şuursuzlar..
bulsaraa bulsaraa
galatasaray'ı çok iyi tanıyan, gençlerin kıymetini bilen teknik direktör.

jupp derwall ve mustafa denizli ile yakalanan büyük başarılar vardır galatasaray tarihinde. derwall, denizli'yi yetiştirmiştir. bu iki futbol insanı zaman zaman tartışarak, zaman zaman ters düşerek en doğru kararı vermişlerdir. teknik-taktik açıdan mükemmele yaklaşmışlardır. galatasaray zamanında şampiyon klüpler kupasında* yarı finale kadar yükselmiştir.

şimdi ise yine büyük futbol adamı feldkamp ve genç, başarılı, gençleri çok iyi tanıyan, anlayan bir adam abdullah avcı düşünülmektedir. feldkamp teknik danışman olarak görev yapacak, abdullah hoca ise sahada takımının başında teknik direktör olacaktır. eğer galatasaray yönetimi gerçekten bu ikiliyi takımın başına getirebilirse göreve geldiği günden beri en hayırı işini yapmış olur.

feldkamp'ın özhan canaydın'dan 9 yaş yaşlı olması falan bir anlam ifade etmez. hatta belki de daha hayırlı olur. genç teknik adam abdullah avcı takımdaki birliği sağlamakta güçlük çekebilir ama feldkamp'a herkes saygı ve sevgi duyuğundan böyle bir sorunda olmadan ortadan kalkacaktır.

şimdi galatasaray'ın mali durumu açıktır. alt yapısı harika gençlere sahip zengin bir kaynaktır. paf takım 3 yıl üst üste şampiyon olmuştur. daha yeni uluslararası monthey turnuvası'nda finalde penaltılarla eintracht frankfurt'a yenilerek ikinci olmuştur. yani gençler gümbür gümbür gelmektedir. abdullah avcı bu gençleri kullanabilecek türkiye'deki en iyi bir kaç hocadan biridir. galatasaray abdullah avcı'yı takımın başına getirirse en az 15 yıllık bir takımında temellerini atmış olur.
jugador jugador
artık galatsaray'ın başına geçmesinin vakti gelmiş,17 yaşaltı milli takımımızı başarılardan başarıya koşturmuş,genç yetenekleri keşfetmek ve takım içine adapte konusundaki başarısını tüm türkiye'ye göstermiş,şu anda türkiye'nin en iyi futbol bilgisine sahip olduğunu düşündüğüm,yine şu anda türkiye'de en iyi futbolu oynatan teknik direktörümüz.
pvh pvh
hali hazırda türkiye'nin en genç ama en yetenekli ve bilgili teknik direktörüdür. bir kere ne diyeceğini ve ne yapacağını biliyor. mazaretlere asla sığınmıyor. keşke euro 2008'e onunla gitsek.
tutkinjsh tutkinjsh
skor tutmaktan haberi olmayan teknik direktör. bu sezon bir çok maçta öne geçip ( çoğunda iki farklı öne geçip ) daha sonrasında maçı beraberlik veya yenilgiyle tamamladı. bir futbol maçı maraton koşusu gibidir, sürekli sprintle yarışı tamamlayamazsınız. takımı oyunu soğutmayı bilmediğinden, werder bremen misali attığı kadar yemeye çok meraklı.
maximus maximus
aklı başında, kültürlü, bilgili, eğitimli bir teknik direktördür. maç sonrası demeçleriyle farkını direk ortaya koyuyor. bu adamla konuşurlarken kendimi üniversitede bir öğretim görevlisini dinlermiş gibi hissediyorum.
schogetten schogetten
kalli'nin istifasından sonra galatasaray'ın başına geçmesini beklediğimiz teknik direktör. adnan başkan getirin artık abdullah avcı'yı..
galliani galliani
eğer galatasaray tarafından istendiği halde teklifi reddedip belediyede sezon sonuna kadar kalmayı tercih etmişse hayatının en büyük yanlışını yapmıştır. böyle şans bir adama yüzyılda sadece bir kez gelir. her türk teknik direktörün hayalinde 3 büyük takımı çalıştırmak vardır, zira avrupaya açılmanın anahtarı da bu 3 takımdır. önünde 2 yol vardı. ya galatasaray'ın teklifini kabul edip galatasaray'a gelecek, başarılı olup devam edecek, başarılı olamazsa rıdvan gibi spor programlarının müdavimi olacaktı ya da galatasaray'ın teklifini geri çevirip ileriki yıllarda bütün anadolu takımlarını sırayla gezen ve hepsinden kovulan hoca sınıfına girecekti. anladığım kadarıyla 2. seçeneği tercih etti. büyük bir fırsat tepmiştir, eğer böyle bir teklif olmuşsa ve değerli belediye başkanı "küme düşmemek için hocamı bırakmıyorum" demişse "çok yakın dostum" dediği abdullah avcı'ya düşmanının veremeyeceği zararı vermiştir.
twinkle twinkle
eğer ki kendi iradesiyle, takımını ortada bırakmamak için galatasaray'ın teklifini reddettiyse kendisine duyduğum saygı katlanacaktır. şüphesiz, kendisini galatasaray'ın başında görmek isterdim; ancak dediğim gibi takımını öylece bırakıp gelseydi, kendisini bu kadar sevmezdim belki de. umarım 2008/2009'da galatasaray'ın teknik direktörü olarak görürüz kendisini.

sonuç olarak takımını sezon ortasında bırakmayı reddetmiş bir güzel insan işte. alternatif zaman çizelgeleri, olasılık hesapları ile adamın kaderi hakkında ilginç yorumlar yapmaya gerek yok.
1 /