açık büfe kahvaltı

luto luto
zibilyon çeşit peynir, şarküteri, unlu mamül vd. arasından seçim yapılıp tabağı hınca hınç doldurarak yapılan kahvaltı.
tatilde ve ya pazar sabahında arkadaşlarla daha bir güzel olur. fix ve ya serpme kahvaltıdan kat kat daha güzeldir.
habidenickistiyosun habidenickistiyosun
verdiğin parayı çıkarmak için sınırlarını zorlamaktır açık büfe. beğendiğin yemekleri bitmeden kapma çabasıdır. aynı tabakta tatlı, tuzlu, meyve ve daha nicelerini birleştirendir. açık büfe çıktığında karnını ağrıtandır. ama ne kadar canın yansa da yine olsun istersin. açık büfe bir yemek yeme tarzı değil, kendini sınamaktır, arkadaşlarına yaptığın hayvanlıkları anlatacağın bir olaydır.
kelebekler kayısı yemez kelebekler kayısı yemez
tam bir israf şenliği.

beni cidden çok rahatsız ediyor. insanların tabaklarını yiyemeyeceğini bildiği halde tepeleme doldurmaları ve daha da kötüsü bunu "o kadar para verdim" anlayışı ile temize çekmeye çalışması.

açık büfe kahvaltı zihniyetine değil lafım. çok severim aksine. çünkü benim için kahvaltı peynir demektir, ki zaten tabağım peynirle dolar ve o tabak biter. ama normalde zeytin yemeyen insanın 15 tane zeytini belki yerim diyerek almasını aklım almıyor.

ailemle sürekli gittiğimiz bir yer var...görevlilerin hiç dokunulmadığı belli olan tabağı çöpe dökerken yüzlerinin aldığı ifade çok rahatsız eder beni. insanlara o ifadeyi göstersen utanırlar kendilerinden.

bir de israfı sevmeyen, komşusu açken tok yatmayan müslüman bir ülkeyiz diyoruz ya..ne iki yüzlü pis insanlarız! bizden bir bok olmaz arkadaş! bak sinirlendim yine.