açık öğretim fakültesi

rose whisper rose whisper
vizeler açıklanmış.

sınavdan önce kalırsam istatistikten kalırım diyordum ama 100 aldım. çünkü şans.

sabahki sınavdan bi çıktım baktım önümde kocaman istatistik üniteleri var. onların özetine bakmaya çalıştım ama asıl hedefim çıkmış sorular oldu. çünkü daha önce sırf bu sayede geçtiğim oldu. bu yüzden onların cevaplarına baktım. şıkları ezberledim.

öğleden sonra sınava girince nerdeyse tüm soruların geçen yılların aynısı olduğunu, rakamların bile aynı olduğunu gördüm. sadece cevapları şıklara farklı yerleştirmişlerdi. 3 soruyu hatırlayamadım. sonra optik formdaki a,b,c,d şıklarının sayılarına baktım. o üç soruda bu eksikliklere göre bi dağılım yaptım ve tüm seçenek sayılarını totalde eşitledim. netice bu.

aslında bu konularda ben hep böyle şanslıyımdır. hep bu tarz aynı soru piyangoları vs bana vurur, eğitim hayatımda hep sistemdeki kötüleşmelere ramak kala, buna dahil edilmeyen tayfadan olurum. çok mal hocalar beni o kadar da çok bulmaz vs. ama hayatımda hiç bunları değerlendiremedim kendi sorunlarımdan kaynaklı.

diğer iki derse girmedim. iki tanesindense 31,5 almışım. hem çalışmadığım hem de sorulara bakmadığım için. arada canım istemeyince sınavlara falan gitmiyorum böyle hangi cesaretle yaptığımı ben de bilmeden. örgün okulum da zamanında defalarca kez böyle yaptığımdan bu kadar uzadı zaten.