ada çayı

1 /
viola viola
bedeni güçlendirir, kalp krizi riskini azaltır. aşırı güçsüzlüğe canlandırıcı etkisi sayesinde son verir. ayrıca hasta karaciğeri de çok olumlu etkiler, onunla ilgili tüm rahatsızlıkları giderir ve gazları yok eder. kan temizleyici etkisi vardır. solunum organlarını ve mideyi balgamsı salgılardan temizler, iştah açıcıdır. mideyi ve bağırsakları rahatlatır, gazların dışkılanmasını sağlar. kramp çözücü etkisi sayesinde, ishalde çok rahatlatıcıdır. bademcik iltihabı, boğaz hastalıkları, diş iltihaplanmaları, yutak ve ağız boşluğu iltihaplanmalarında veya ülserlerinde özellikle önerilir. ancak adaçayının aşırı kullanımında kan basıncı (tansiyon) yükselebilir. dölyatağı (rahim) kaslarını uyardığı için, gebelik sürecinde kullanılmaz. annelerin süt üretimini durdurur. önerilen dozajlara uyulduğunda, bilinen başka bir yan etkisi yoktur.
!http://www.bitkisel-tedavi.com/adacayi.htm#a1!:
woodpecker woodpecker
salvia officinalis,akdeniz bölgesi çalımsı bitkisidir.sıcak su içerisinde beklettiğiniz bir iki dal tüylü yaprağı rahatlatıcıdır.özellikle regl dönemlerinde kullanıldığında ağrı hafifletici özelliği vardır.eğer solunum yollarınızda da bir sorun varsa içerisine bir kaşık bal koyaraktan içimi etkilidir.
pismistavuk pismistavuk
kahve alternatifi uyku kaçırıcı , eski yunanda bilge çayı diye geçen, bilgelerin başına yapraklarından yapılmış taçların takıldığı şahane çay
trişka trişka
çok faydalı bir ot çeşidi.
mide ve bağırsak gazlarını giderir.
mide bulantısını keser.
hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.
göğsü yumuşatır. astım hastaları için yararlıdır.
kan dolaşımını hızlandırır.
hücre yenilenmesini ve cildin elastikiyetinin artmasını sağlar.
kendini düşünen hayalperest kendini düşünen hayalperest
çaydan daha faydalı olduğu kesindir, fakat son zamanlarda ostrajen hormonunu arttırdığı söylentisiyle tarafımdan akşam iki bardaktan bir bardağa indirilmiş ve göğüsler elle "bir gelişme var mı lan" diye korka korka yoklanmıştır. takip eden bir şekilde sütlü kahve kombinasyonu keyif açsından iyi gelir. hoş olur.
deonisra deonisra
hamilelikte düşük yapma riskini, kanama riskini ve rahim kasılmalarını artırarak erken doğum yapma riskini artırabilen çay.
burhanok burhanok
özellikle kötürümlük olan çocukların kullanması gereken bir çaydır.vücudu güçlendirir ve halsizlik yorguluk gibi hisleri alır.
recai pengül recai pengül
italya'da kafa yaptığı (halüsinerjik olduğu) gerekçesi ile bazı kendini bilmezler tarafından içilmektedir (bildiğin sarıp tüttürme). hatalıdır. halüsinerjik etkiye sahip olan ve bu sebeple son bir kaç yılda pek çok ülkede (muhtemelen türkiye'de de) yasaklanmış olan bitki adaçayının bir akrabası olan salvia divinorumdur.
re re
ek olarak, adet düzensizliklerinde faydalı olmakta, erkeklerde cinsel gücü artırırken kadınlarda azaltmaktadır.
1 /