adalet bakanlığı

1 /
dünyayı kurtaran adam dünyayı kurtaran adam
ergenekon davası'nda görülmüştür ki organizeden uzak, koordinasyonunu yitirmiş bir bakanlık. duruşma salonununu ayarlamak bu bakanlığın işi kimse bağımsız mahkemelere suçu atmasın. herkes işini yapsın işini!
eluch eluch
bir savcısına karşı diğerini korumaya çalışan devlet kurumu.

nasıl mı? şöyle:
kısaca özet geçelim. ilhan cihaner'in osman şanal hakkınada açtığı dava ile ilgili reddi hakim talebini içeren dilekçe vermiştir. adalet bakanlığı. osman şanal için. ilhan cihaner'e karşı. gerekçesi de hakimin yarsav üyesi olması.

iyi de, bu yarsav denen kurum yasal değil mi? evet, yasal...
dava yarsav'la mı ilgili? hayır...
ilhan cihaner yarsavlı mı? yooo...

e neyin reddi bu o zaman?

(bkz: #5068049)
(bkz: #5068045)

nasıl bir bakanlıktır lan bu!
eluch eluch
ilhan cihaner'in savunmasını yayınlayan radikal gazetesi muhabiri ismail saymaz'a haber kaynağını sormuş bakanlık.

öyle bir ülke haline geldik ki, ses kayıtları, gizli askeri belgeler, gizli çekilmiş fotoğraflar, darbe planları yayınlayanlar gayet rahat. ne kaynak soruluyor, ne ifadeleri alınıyor. ancak iş ilhan cihaner'in savunmasını yayınlamaya geldi mi hemen dava açılıyor, haber kaynağı soruluyor. ve bunu adalet bakanlığı yapıyor. hey maaşallah!
everestttl everestttl
hükümetin, yeni anayasayı çıkaracağı süreçle birlikte muhtemel yeni adı, "adalet ve kalkınma bakanlığı" olarak değiştirilecek olan bakanlık.
theresnomoneyinjazz theresnomoneyinjazz
adaleti sağlamakla yükümlü olan değil midir? balyangoz ve erdenegönlerden anlayamadım yıllarca başıma gelince anladım.

canım ülkemi ne hale getirdiler.

şimdi niye yazıyorsun bunu koyduğum malı demeyin okuyun.

bir dava kazandık bundan 6 yıl önce(iş mahkemesinde açılmış bir tazminat davası). dava ile ilgili dosyanın ankara'dan onaylanması için geçen süreymiş bu. bizde prosedür bu sanıyoruz. meğersem davada kazanılan parada gözleri varmış imza yetkililerinin. dosyanın bunca süre imzalanmama sebebi imzalayacak kişi ya da kişilerin cebine 20 bin tl istemesiymiş.

şimdi gel de bu ülkede seve seve tadını çıkara çıkara yaşamaya devam et.

düşünebiliyor musunuz? adaleti parayla sağlar haldeyiz.

bunlara oy veren tüm insanlar vatan hainidir.
öööööööffffff öööööööffffff
t.c. versiyonu ;kendisine bağlı çocuk cezaevinde yaşanan tecavüz olayına ilişkin , hakkında açılan 'ihmal' davasına "mağdur bağırmadı , odada bulunan acil butonuna basmadı" şeklinde savunma verebilecek kadar basiretsiz ve ahlaksız kurum.

lafını dizginlemese, "bu demokratik şahane dünyamızda cinsel tercihlere takılmıyoruz insanları özgür bırakıyoruz" bile diyebileceğini kafalar tezahür sürecine sokup başarı ile sonlandırabilirler.

bağırmaya karşı bu kadar hassas isen biz her gün bağırıyoruz "adalet yok " diye
harici gazelhan harici gazelhan
müstakbel hsyk düzenlemesiyle güncelpadişahın bakanına derebeylik vereceği bakanlıktır.

"kuvvetler ayrılığı vardır" tamam... "ayrılan kuvvetler denktir"...bu da tamam.. ama gerçek demokrat bilir ki; bu denklik mutlak denklik değildir.
çünkü ; yasama eşitler arasında birincidir. "hukuk'un üstünlüğü" sözü işte tam da bu nedenle söylenmiştir.

peki şimdi ne yapılmak isteniyor? yasama , yürütme ve yargı tek elde (yürütmenin elinde) toplanmaya çalışılıyor.

buna karşı çıkmak her vatandaşın, ne vatandaşı yahu? her insanın ödevidir..

insanın/insanlığın temel hak ve özgürlüklerinin en önemlilerinden birisinin "adil yargılanma hakkı" olduğu, yargı yetkilerinin de giderek yürütme elinde toplanmasının en çok haleldar edeceği hakkın da işte bu hak olacağı unutulmamalıdır.
orjinalcekirdek orjinalcekirdek
belki de ülkedeki bakanlıklar arasında en adaletsiz bakanlıktır. personel olarak sadece hakim ve savcıları görmekte halbuki o adamların hsyksı vardır ama işte burası türkiye, milli eğitim bakanlığı da doğru düzgün eğitim veremiyor
1 /