adana

2 /
coyote coyote
insanlarının terbiyeli olduğu olmadığını terbiye etme özellikleri fazla olan neyiyle ünlü olduğu tüm türkiye tarafından bilinen tekrar burda ispatlanması gerekmeyen memleketim
mavimilitan mavimilitan
en delikanlı dostlukların yaşandığı(bunu herkes kendi memleketi için der ama adanalıya bunu esasen diğer memleket mensupları der)24 yılımın 20 yılının orada geçtiği. berberlerde küfürlü konuşmalarla müslüm babanın dinlendiği, kebapçısı ibo bicicisi ora, şalgamcısı ali göde olan istanbuldayken özlediğim canım memleketim.
little pumpkin little pumpkin
inanılmaz bi sıcağa,mükemmel kebaplara sahip 01 plakalı ilimiz,genis caddeleri bostancı sahilini andırır,bi çeşit nişastalı tatlı olan bicisi harikadır,sevgiliyle dilberler sekisinden köprüyü izlemekse bi başkadır.
cigit cigit
adanalıyık,allahın adamıyık,ete g.te muhabbete bayılırık,trene çelme takarık,uçağa kafa atarık... gibi büyük bi şahesere sahip , sanatçı ve sporcu yuvası güzide şehrimiz
tonguç tonguç
büyük saati,küçük saati,gördüğümde beni dumura uğratmıştır,16 yüzyıllık geçmişi ile taş köprüsü,bu köprünün ayırdığı seyhan ve yüreğiri,etnoğrafya müzesi,türkiyenin en ucuz ekmekleri,imparatoru ve adanası.adana-ezme-şalgam ve rakı-şalgam vazgeçilmezler arasındadır.biciyi yediğinizde artık nişastayı sevebilirsiniz.insanları o kadar cana yakındır ki yardıma ihtiyacınız olduğunu hemen hissederler.(bilen birine rastladıysanız şanslısınız demektir).yaz ayı alışkın olmayan ve yaşlılar için tehlikelidir. o yüzden genelde yaylalara çıkılır.bu arada es geçemeyeceğim birşey daha.güne ciğer ya da yürek yenmeden başlanmaz.
offfffbea offfffbea
istanbul'a geldikten sonra dönmek bile istemediğim, yazın gitmemek için binbir bahane uydurmak zorunda kaldığım, son zamanlarda ise, (aradan 6 yıl geçtikten sonra) herşeyini özlediğim, bu sefer de gitmek için binbir bahane bulmaya çalıştığım şehir.
2 /