adana

50 /
drtks drtks
dün akşam 9'dan itibaren pencerelerde sineklik olmasına rağmen hayatımda görmediğim bir sinek istilasına şahit oldum evde. tavanda sayamadığım kadar mucuk desem değil değişik bir sinek türü ama bir sürü. keşke resmini çekip koysaydım inanamazsınız. balkonun tavanına baktığımda afrika'da ormanın içinde sanki bir yerdeyim gibi bir sürü sinek. resmen istila ettiler veya benimi istila ettiler bilmiyorum ama uzun yıllardır bu şehirdeyim hayatımda ilk defa şahit oldum böyle bir şeye gece yatamadım. bugün de olur mu diye endişe ile bekliyorum.
elcordobez elcordobez
bugün çalıştığım iş yerinde sevdiğim bir arkadaşım nerede görsem ''memo adana'ya gidek mi'' türküsünü söyleyip duruyordu bana ilgisiz şekilde. kollarını açıp her bunu dediğinde yüzümde aptal bir tebbesüm oluşuyordu. eve geldim açtım dinliyorum. gerçekten insanı saran aptal bir melodisi var.

şimdi adanalı, allahın adamı kardaşlarım beni tuttuğu köşede öpmesin ama şırdan'ı mardinliler daha güzel yapmakta.


ortalık zaten karışık ortalık zaten karışık
şehir değil sadece modern kuralsız kaidesiz köy burası.

trafikte yaya denen bir şeyin olmadığını biz ankaralılara hatırlatan

ehlileştirilmemiş bir sürü andavalın yaşadığı yer.

delikanlı kral baba vs gibi ön isimler alarak kendilerini gerçekten böyle zanneden fakat özünde bir baltaya sap olmayacak olmanın verdiği "iplemez" tavırla ortada dolaşan gençler.

şehirde yeni bir insan görsünler hemen gözlerini devirip "gezegende yeni galiba" bakışı atan.

ne büyüğü büyük ne küçüğü , sokaklarda insanları rahatsız etmekten çekinmeyen yeri geldiğinde kulenin altında bir yabancıdan dayak yiyen tipler mevcut.

arkadaşlar bakın ;
-yere tükürülmez hele hele karşınızdan biri geliyorsa.
-yolda hayvanca geğirilmez
-kırmızı ışık ve yeşil ışık kullanmayı bilmediginiz için size kavşağa bile ışık yapıp üstüne komple direği ışıklandırmışlar ve hala insan canını tehlikeye atıyorsunuz.
-gece topluca uyuma eyleminin gercekleştirildiği otel adı verilen yerlerin yakınlarında nara atılmaz veya "senin amuaaaa goyaam sameet" diye bir kadın sesi mümkünse duyulmaz.

dipnot düşelim bir de şuraya bu bir genelleme olmasa da %90 için geçerli durumdur. kürtler böyle araplar şöyle zırtlar böyle pırtlar böyle demeyin gidin kars a bakın. 30 halktan insan yaşıyor.
ev seksisi ev seksisi
kasım ayında gideceğim şehir. daha önce hiç gitmedim ve 5 gün kalacağım. önerisi olan varsa mesaj kutuma doğru göz kırpabilir. öneri, yemek olur, gidip görülmesi gereken yerler olur gibi.
anarya anarya
üç gündür aralıksız yağmur yağan şehir.

bakale gardaş noolüür sana yav ? sen adanasın ayık ol, kendine gel ayüküün nu ?

nerde o güneşe ateş ettiğimiz günler...
50 /