adana

50 /
beste çalan mahur beste çalan mahur
tüm adana'da elektirik kesintisi var.

aklıma ilk olarak uzaylı istilası, dış güçlerin saldırısı, allah'ın cezalandırması falan geldi ama sorun rüzgar ve yağmurda sanırım.


evet, 2019 yılında havalar biraz bozunca elektriksiz kalıyoruz.

sikerler amk.
beste çalan mahur beste çalan mahur
dün kaz başı ( çünkü burası adana) büyüklüğünde dolu yağan şehir. ceyhan'nın belirli uygun koşullarında 20 cm yüksekliğinde dolu istiflenmesi gördüm. çok acayip bir gündü. tam bir kaos hakimdi şehre. acaba ne olacaktı, bununla mücadele etmeyi bilmiyorduk. şahsım göğün bu saldırına demir köprü civarında yakalandı. dörtlüleri açıp dualarla tekbirlerle allahtan yardım dilendik ama nööö bizi duymadı.

bugün de yağmur yağışı ile uyandık.

adana'm, güzel memleketim, şehrim, ata'larımın at yediği, eşek kestiği yer.

vallaha güneşi özledik.
anarya anarya
haftaya pazartesi'den itibaren yanacağımızın garantisini şimdiden verebilirim. yaz gelüür gardaaaaş.

silahları hazırlayın, 4. günün şafağında güneşe ateş edeceğiz !
2
drtks drtks
dün akşam 9'dan itibaren pencerelerde sineklik olmasına rağmen hayatımda görmediğim bir sinek istilasına şahit oldum evde. tavanda sayamadığım kadar mucuk desem değil değişik bir sinek türü ama bir sürü. keşke resmini çekip koysaydım inanamazsınız. balkonun tavanına baktığımda afrika'da ormanın içinde sanki bir yerdeyim gibi bir sürü sinek. resmen istila ettiler veya benimi istila ettiler bilmiyorum ama uzun yıllardır bu şehirdeyim hayatımda ilk defa şahit oldum böyle bir şeye gece yatamadım. bugün de olur mu diye endişe ile bekliyorum.
janebolitar janebolitar
dün benimde sinek istilasına şahit olduğum şehir. dışarıda sokak lambasına dadanan sinekleri görünce şaşırdım ki ilk defa gördüm belki de dikkat ettim diyelim. zaten yazın adana da sivrisinekten durulmazken bir de bunlar çıktı.
50 /