ağır yaşamlar

ürkek ürkek
depresyon dönemlerinde romantik film bulup ağlamak yerine bu program oldukça etkili olacaktır. ben çok üzülüyorum bu programa. ailecek ne zaman aynı oda içinde bulunsak, bu programa denk geliyorum. sanırım babam, bak çok yersen böyle olursun diye subliminal mesaj veriyor. bilemiyorum, olabilir...

çoğunun kilo almalarına neden olan geçmişinde almış aldığı ağır yaralar. ismini hatırlayamıyorum şu an, kadının bir tanesi aile bireylerinden birinin istismarına maruz kalması sonucu yaşadığı psikoloji sonucu kendisini yemeğe verdiğini söylemişti. hangimiz psikolojik etmenler yüzünden bir liman aramıyoruz ki?

neyse çok üzülüyorum bu programa.
amazingassshole amazingassshole
dr.nowzaradan'in hastalariyla girdigi munakasalara cok guluyorum. kendisi cok hakli tabii.

bir adam vardi kg vermesi gerekirken kg aldi ve 380 civari bir kiloya cikti. 50-60 kg almisti yani vermesi gerekirken ve programdan cikarmak zorunda kaldi doktor. artik hic bir sey yemesen de olur felan demisti doktor, bugune kadar fazlasiyla yemissin zaten gibi bir ayar cekmisti.

hayir neredeyse yarim ton olmussun, hala yeme derdindesin. aileleri de surekli onlerine fast food yigiyor bu insanlarin. ama hep aile suclu. ben yemeyecegim desene tombik. salata istiyorum diye bagirsana.
2
üç hürellerin dördüncüsü üç hürellerin dördüncüsü
sadece bu program ve bunun türkiye'de takipçisi (ki onlardan birkaçı da benim anne-baba-hala-babaanne-anneanne-dayı) olan izleyici kitlesinden büyük bir sosyolojik vaka örneği çıkarılabilecek kadar önemli bir fenomen reality show.

bu reality şovu şimdiye kadar izlememiş, denk gelmemiş olanlara özetle şöyle anlatayım. programın ana temasına baktığımızda, doğuştan obeziteye yakalanmamış, geçmişlerinde, her nasıl denk geliyorsa, aile içi fiziksel ve cinsel şiddet olan ve yaşadığı sıkıntıları karbonhidratça ve doymuş yağca zengin bir yeme kültürü edinerek unutmaya, kendini tatmin etmeye çalışan ve bunu uyuşturucu gibi bağımlılık haline getirmiş obezite hastası vatandaşlar var.

tedavilerini de arka sokaklar'daki reşat hoca 'dan hallice bir bariatri uzmanı olan dr nowzaradan üstleniyor ve zaman içinde (zaman dediysem de, her bir hasta için en az 6 ay kadar devam eden bir süreç) tedavilerinin gidişatını izlemek kalıyor bize.

ama olaya bi de şu yönden baktınız mı mesela? türkiye gibi sulu yemek kültürü oturmuş bir ülkede neden bu reality show çok tuttu? ülkece harcayacak, heba edecek zamanımız mı bol, yoksa ibretlerden ibret beğenmeye yer mi arıyoruz? yoksa ciddi ciddi obeziteye karşı böyle mi bilinç kazanıyor toplumumuz? adına aptal kutusu dediğimiz televizyon, ülkemizde ilk defa adam akıllı ve amacına uygun mu kullanılıyor??

işte bu mesele tartışmaya açık.

merhabaaağğğ!!
ersan kuneri ersan kuneri
ben dr now için izliyorum,

-böyle yemeye devam edersen 6 ay içinde ölürsün
yada
-çocuklarının büyüdüğünü görmek istemiyorsun herhalde

tarzı ağır lafları çok relax söylemesi falan hoşuma gidiyor, çok tonton 1 amca sıkcam yanaklarını .
senikendimesakladım senikendimesakladım
gece atıştırmalarımı bu program sayesinde bıraktım ben. ne zaman abur cubur çekse canım hemen açıyorum programı dr.nowzaradan ın hastalarına yaptığı acımasız azarları kendime edilmiş kabul edip, utanarak cips paketini elimden yavaşça yere bırakıyorum.
viegone viegone
bende şok etkisi yaratmıştır. hayatını bağımlılıkları nedeni ile mahveden ve bu durumdan kurtulamayan insanları izlemek bende depresyon etkisi yarattı.