aglayacaksan oynamayalim

1 /
mordor belediye başkanı mordor belediye başkanı
kocasını en yakın arkadaşıyla aldatan kadına laf söyledim diye, şahsıma kadın düşmanı, cahil, ataerkil, iğrenç bir yaratık diyen (bkz: #17148099) güzel varlık, kıymetli yazar arkadaş.
ilk değil ve son da olmayacak. zamanında bir başkası da, real madrid' e kralın piçleri dediğim için, liverpool' u övdüğüm için ve bazı futbolcular için futbolda soldan bindirenler dediğim için, beni apocu, ırkçı, ayrılıkçı diye göstermişti.
bahsi geçen olayda (bkz: kocasını en yakın arkadaşıyla aldatan kadın) olayın failinin kadın veya erkek olmasının, nazarımda hiçbir farkının olmadığını; öyle bir bok yiyen erkek olsa, onun da sikini koparıp kendisine yedireceğimi, ayrıca o cıva dökmek olayının inceliğini, manasını anlayamayacak kadar da aydın ve zeki biri.
mesele o failin erkek ya da kadın olması değil. üzgünüm ama bizler, karısını veya kocasını, en yakın bildiği ve arkadaş dediği kişilerle aldatanı pek normal karşılamıyoruz. ama bunu tüm kadınlara veya erkeklere de mal etmiyoruz. kadını aşağılamak da değil yaptığımız. bir orospunun bahanelerini tüm dünya kadınlarının manifestosu yapıp ona saygı gösterecek kadar da kör cahil değiliz.
böyle iki satır yazıyı referans alarak, tanımadığı, bilmediği insanlara küfürü hak olarak görenlerin ciddi bir aile terbiyesi eksiklikleri olduğunu düşünüyorum. bu tipler çocukken, babaları pencerenin kenarına oturtup, gelen geçene küfür mü ettirmiş acaba diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi.
birfincancay birfincancay
şimdi bu arkadaş zannedersem kadın düşmanlarına ve kuran ı kerim de bulunduğuna inandığı kadın nefreti içeren söylemlere karşı savaş açmış. yine klasik, kuran da geçtiği söylenen "kadına fazla zarar vermeden vurunuz gerekirse" ifadesi, miras paylaşımında adaletsizlik, iki kadın şahidin bir erkek şahide denk gelmesi meselesi vesair. üç klişe argümandır bunlar. kuran ve kadın bahsi geçince. halbuki muta nikahı diye bir olay var, kadın kölelerin irdelenmesi meselesi var bunlara hiç girmiyor gençler. bilmiyorlar sanırım. neyse daha iyi. ne kadar az goygoy o kadar iyi.

sözlükte bu beyfendi gibi çok cevval genç var. rastlıyorum sürekli. kuran ı kerim den yola çıkarak kadınlara kol kanat geriyorlar allah razı olsun. onlar olmasa sokaklar kadın kanından kıpkırmızı olurdu. bi yerden sonra belediye "kadın dövüm-kesim-kıyım alanı" oluştururdu orda zulme uğrardı kadınlarımız. iyi oldu böyle çetin ceviz tipler türedi son on yılda.

yalnız bakıyorum bu arkadaş, kadın savunucusu olmayı biraz abartmanın yanısıra, hatta ironik bir şekilde, "sokakta gördüğü her kediyi sahipsiz sanan kızlar" başlığında "çoğu gün yüzü görmemiştir, etrafı toz pembe görürler bunlar demiş mesela.

bir başka başlıkta kadınların yol verme kültürü olmadığını iddia etmiş.

" aşkım bylock nedir diye soran sevgili", "aşkım wondrous kim ya diye soran sevgili" gibi başlıkların gediklisi olarak kadını dalga malzemesi haline getirmiş.

bir yandan da ayak fetişi var delikanlıda zannedersem, büyük ayaklı kızlar başlığına - stiletto da giyse çok seksi olur- gibi bişey demiş. babet giyen kızlara beğenisini dile getirmiş vesair.

bilmiyorum ya, hani neden bu kadar yazdım ettim falan... sizler sayıca çok fazlasınız ve çok da yanlışlardasınız arkadaşlar. yani sadece bu genç değil. özne önemli değil de, sen çıkar "kadında yol verme kültürü yok yeaaa" dersen, elin herifi de çıkar, "kadında muhakeme gücü yüksek değil, az dürtüklemek lazım" der. beriki "hafif dayak sıkıntı çıkarmaz" der. bir diğeri ayda bir sağlam döver. ötekisi gün gelir öldürür.

sen kadınla ilgili "aşkım bu ne ya ihihihihi" ortak konulu karikatür yaparsan sözlerinle, yine bir diğeri gider sokakta bir kadının yüzüne karşı gülerek dalga geçer. sen metalaştırırsın, öbürü tecavüz eder. daha önce de söyledim, değersizleştirmenin ötekileştirmenin tek bir davranış biçimi yoktur. bunlar zincir halinde gelişen hareketler. ben bir ademoğlunun tamamen bir kadın ya da erkek savunucusu olabileceğine asla inanmıyorum. ön yargı hepimizde mevcut. şiddet, hareketimizde olsun, sözlerimizde, düşüncemizde olsun, hepimizde var.

kadın satır satır kuran incelenerek, orda burda müslüman oturtmaya çalışılarak yüceltilmez. ha kadın yüceltmek benim derdim mi, asla değil. kadın eğer eşitse erkekle, ki öyle, üzerine değer katmaya ihtiyacı yok. kadın korur kendini burada. derdine düşmeyin. kimse de kadını "ama kuran da yazıyor!" diye dövmüyor. yanlış yerden giriyorsunuz olaya, sadece kendinizle çelişmekle kalıyorsunuz.

ben söyleyeyim de, siz yine devam edin kadın savunmaya beyler. belki memleketin ücra köşelerinde hala buradan savunulmamış bir iki kadın kalmıştır. eksik olmasın. devam edin.
everybody loves mahmut everybody loves mahmut
varoş kızlarıyla delikanılılarının cirit attığı starbucks'ı elit bir yer zanneden bilmem kaçıncı bayat trollükleri deneyen bilmem kaçıncı mal demeyeceğim, çünkü hakaret olur. süper zeka demek daha doğru.
leyli leyla leyli leyla
eski bir yazar, her okuduğumda hayret ediyorum, bir insan nasıl bu kadar hızlı dönebilir diye.. hayır bu trollük değil, bence korku, önce fikirleri sonra nicki değişti, evhamlı kurabiyenin yazdıkları onu korkutmuş olabilir.. allah taksiratını affetsin!
1
ofansif sol bek ofansif sol bek
(bkz: #17334291)

benim erdoğan'ı yaladığımı iddia eden zeka özürlü. artık tiner mi çekiyor, bali mi çekiyor, neyin kafasını yaşıyor bilmiyorum. bildiğim bir şey var ki, o da beyin hücrelerinin öldüğü.
okuzabi okuzabi
girilerinden anlaşıldığına göre yeni bir sevgili bulmuş yazar.

lan kızı rahat bırak kaçıracaksın, bırak biraz nefes alsın kız, bir sacına elliyor, bir kulağına üfürüyor, oyuncak mı o? aaa, ben darlandım ayol burda.
1 /