akp önündeki eyleme izin verilmemesi

elcordobez elcordobez
günlerdir bir soru sosyal medyayı sallıyor. çocukları pkk elinde olan anneler hdp önünde eylem yapıyor da, çocukları fetö elinde harcanan anneler hangi parti önünde eylem yapsın?

bugün çocukları askeri lisede okurken ağırlaştırılmış ömür boyu ceza alan bir grup anne akp önünde eylem yapmak istemiş. polisin sert müdahalesiyle karşılaşmışlar.

tarihin en paradoksal sorunlarını komik biçimlerde çözmeye çalışıyoruz. bir gün toplum olarak tekrar akla ve rasyonaliteye koşacağız diye umut okyanusları taşardı bir süre önceye kadar içimde. artık küçük bir deniz tuzu bile kalmadı bu kanıya dair hiç bir yerimde.
tonguç tonguç
akp siyasetine hizmet etmeyen hiçbir eylemin karşılık bulamama problemidir.

en önemli sebebi iktidarı kaybetme, günü gelince hesap verme korkusu.

en önemli sıkıntı ise vicdan yoksunluğudur. bir anne bir kadın iktidarı olamamasının sonucudur. kadınların duygularının da sadece siyaseten karşılığı olduğu gerçeğini suratlara vurmaktadır.

hdp il başkanlığı önünde oturan annenin de acısına ortak olunmalı, gerekli çağrılar yapılmalı, yapmayanlara da gerekli yaptırımlar uygulanmalıdır.

ama vatanına hizmet için oğlunu askeri okula gönderen annenin acısı da sert müdahaleyi hiçbir şekilde haketmemektedir. korku ve vicdansızlığın en soğuk hali bu olsa gerek.