akşama ne yesek sorunsalı

katia katia
hakikatten de günümüzün en büyük sorunsalıdır. hele de bu krizde ve iki kişiyseniz. tek başına olsa salata, sandviç geçiştirirsin de iki kişi olunca illa ki bir sıcak yemek olmalı derdine düşüyor insan. sonra yok salata olmalı, yok makarna veya pilavısız olmaz. et de olmalı demek isterdim ama dedim ya krizde her gün her gün eti boğazda oturan zenginler bile bulamıyorken artık orta sınıf bir çekirdek ailede daha da zor. bir gün et köfte bir gün sebze diğer gün ton balığı bir başka gün yumurta tavuk versiyonunu araya bir gün sebze atlatarak dayamaya çalışınca da çakılıyor maksat.

cidden zor bak. ekonomik haftalık menu yapan varsa atsın.
kendinibulamayankız kendinibulamayankız
ne zaman annemlerin yanına gitsem maruz bırakıldığım sorun. arkadaş kahvaltıdayız ya, kahvaltı. böyle ortadan geçmiş, sonlardan yiyoruz. annem ya da babam, akşama n'apsak? kendinibulamayan ne istersin? ot ister misin, yoksa bok da var. sinirleniyorum ya, neden bu kadar dert oluyor, neden plan yapılıyor daha sabahtan? yarım saatte yapılacak şey, sanki mantı açacak eliyle, öyle de bi yetenekleri yok. neyse. hatırladım gerildim yine. çok gereksiz sorundur.
krem şanti üzerindeki vişne tanesi krem şanti üzerindeki vişne tanesi
öncelikle mevsim sebzelerine göz atıyoruz. sonra da o sebzelerden bir menü oluşturup yanına karbonhidrad olan pilav yada makarnayı ekliyoruz. isteğe göre cacık yoğurt ya da çoban salata (favori salatam) ekliyoruz. mümkünse hafif bir menü olması güzel olur. karışık kızartma, ne biliyim taze fasülye yemeği, ya da fırında tavuk, kabak kızartması ya da yemeği vs.