aladdin

hansvoralberg hansvoralberg
walt disney yapımı çizgi film. bu çizgi filmle birlikte bilgisayar oyunları ve televizyon dizileri de çıkmıştır. aladdin, güzel prensesi, cini ve maymunu ile maceradan maceraya koşar televizyon dizisinde. genellikle süper esprilerin kaynağı olmuştur. işte bir örnek:

bir arbede sırasında cinin kafası yere düşer ve başsız beden ayakta eğilerek kafasını aramaya başlar. o sırada yerde duran cinin kafası da ona bağırarak kafasız bedeni kendisini bulması için yönlendirmeye çalışır. o sırada bir an duraksar, kameraya bakar ve ekler:

- kime bağırıyorum ki, kulaklar da bende.
değiştir bu ne ya değiştir bu ne ya
aladdin kendi halinde bir gençti.birgün bir sihirbaz onu amcası olduğuna inandırarak yanına aldı.ona bir mağarada bulunan lambayı almasını söyledi.aladdin lambayı aldı.ama adam ona ihanet edince lamba bir şekilde ona kaldı ,aladdin lambanın cinini keşfederek zengin oldu ve sultanın kızıyla evlendi.
theokoles theokoles
subliminal mesajlar içerdiği iddiaları eşliğinde çeşit çeşit videoları hazırlanan animasyon. izlerken bunların hiç birine rastlayamadığım için dikkatsiz bir izleyici olabilirim ancak gayet güzel,eğlenceli bir animasyon olduğunu söylemeden de geçmemek lazım.