aleviler kime oy verecek

1 /
avangard jazz avangard jazz
valla ben daha önce yani oy kullanma yaşıma geldiğimden bu yana chp'ye verdim, bu seçimde kılışdar varsa vermeyecektim oyumu ama ince'yi aday gösterdi sağolsun.

yine de akşener'e vermeyi düşünüyordum çünkü chp nin zaten kemik kitlesi oyu var zaten ilk turu geçer, ben ilk turda akşener'e vereyim diye düşünüyordum ama muharrem dayı o kadar güzel bir insan ki, her geçen gün biraz daha hayranı oluyoruz.

adamın kalbi, ruhu güzel. şu tipe gülümsemeye bakar mısınız ya
her şeye de gidiyor, öyle bir surat, öyle bir gülümsemeşimdi bu adama oy verilmez mi ?
sakil sakil
başlıkta alevilerin çoğunluğunun akp'ye oy vereceğini yazanlar olmuş. şaşkınlıkla okudum. daha önce kaç tane alevi tanıdıklarını merak ediyorum şu an. hani hiç alevi tanımamışsındır anlarım ama alevilerin çoğunlukta olduğu ilçelerin seçim sonuçlarına baksaydın en azından.
sasaki endo sasaki endo
aleviler sanki bu ocak gibi larvalarından çıktılar ve onları incelememiz için yeterli süre tanınmadığı için böyle bir merak vuku olmuş olabilir.

bonus: bu seçimin kaderini kürtlerin oyları belirleyecek.
ithinkthereforeiam ithinkthereforeiam
gün geçmiyor ki ülkede din yine bir şeye alet edilmesin...

her alevi türk vatandaşı, aynı her sünni, her hristiyan, her inanç sahibi ve her ateist gibi, kendi siyasi ideolojisine yakın gördüğü partiye oy verecektir... inancı, hakları ve etnik kökeni kendisi için önemli olan aleviler, insanları alevi-sünni diye ayıran partilere daha az oranda oy verebilirler; bu doğaldır... nitekim oy oranlarına bakınca da bunu anlatmaya gerek yoktur; rahatlıkla görülebilir...

(bkz: görüyorsunuz anlatmaya gerek yok)
anarcha feminist anarcha feminist
akp'ye oy verdiğimiz yanılgısına nereden düştüğünüzü merak ettiğim yorumları içinde barındıran başlık.

anne tarafım alevidir.
ince'ye oy verecekler, biliyorum. sadece büyük dayım koyu bir vatan partili olduğundan onun ne yapacağı belli... yorumsuzum.

hayatımda gördüğüm en koyu solcular buradan çıkarken akp yakıştırmasını yadırgamadım değil.


hepimizin hakkında hayırlısı olsun.
çocukları pistten alalım çocukları pistten alalım
isteyen istediği kişiye oyunu verir. benim oturduğum yerde 3 yıl da iki tane cem ve kültür evi açıldı. ak partiye verenleri bre müslüman bre dindar diyerek dışlamayacaklarsa herkes istediğine versin. alevi liderlerin toplu şuna buna yönlendirmeleri de çok saçma. oldu olacak açık açık çıksınlar selo ya verin diye bağırsınlar yani
tonguç tonguç
kindarlaşan ve dinselleşen eğitim sistemi, ohal ve khk ile alevi ailelerin yaşantısına müdahil olma, son olarak da hiç unutulmayacak olan 15 temmuz günü alevi mahallelerine yapılan saldırılar, oy için en belirleyici konular olacaktır.

daha önemlisi ise 16 yıldır verilen ama tutulmayan sözler, sandıkta tahmin edilmediği kadar patlayacaktir.
1 /