ali babacan

11 /
sychtianarch sychtianarch
gül ile babacan akepenin en el ile tutulur ağır topları. ayrıca wikileaks belgelerinde gül için içlerinde ideolojik olarak en tavizsiz olanı yorumu geçiyordu.

evet gül ve babacan yol yordam biliyorlar, monşer diliyle konuşuyorlar, yumuşak ve uzlaşmacı tavırlarına rağmen akepe içerisindeki en sağlsm siyasi islamcılat da bunlardır. sermayenin dilinden ekonomiden ve siyasetten de iyi anlarlar. kendileri hakkındaki objektif yorumlarım budur.

hoca hoca dedikleri davutoğlu da gerçekten düşük profilli, harcanabilir, akepe dış siyasetine kolayca günah keçisi olabilecek birisi. ne diyor, "akepe kuruluş ilkelerinden saptı." bunlar nedir: çözüm süreci, yetmez ama evet, hoca efendiyi seviyoruz...

özetle millici akepeden ayrılanlar komple fetöcüler.

ekonomi rezalet, abd ile aramız kötü, yabancı yatırımcı, adaletsizlik, emrivakilik, lümpenlik vs gibi durumlardan dolayı ülkeye yatırım yapmıyor. akepe ile türkiye batağa saplanacak ve fatura islamcılara kesilecek ve islamcıların güç bela elde ettiği (sermaye, türban vs) kazanımların kaybedilmesi şöyle dursun, oylum oylum oyulmak yüksek olasılık. akepenin imf programı ile yaptığı ekonomik atılım 2009'a kadardı. sonrası tükeniş. hemen her seçimde istikrar unsuru olarak 2002 - 2009 yılları üzerinden oy almayı başardı. bence seçmen kitlesi de kuyruğu dik tututor gibi gözükse de küfrü basıyor.

son belediye seçimlerinde imamoğlu kürtlerden oy aldığı kadar sandığa küsen akepeliler sayesinde başkan seçildi (besliyoruz oy vermiyorlar. rte)

burada babacan ve gül'ün ayrı parti kurumalarındaki amaç, artık gerçeklik algısını yitiren rte'yi etkisizleştirmek. seçim sonrası akepeyi koalisyona zorlayacaklar. bence bu süreçte parti içinde uzantıları kalmaya devam edecek. bunlardan biri de barınç. siyasi cookie ile akepede kalmış gibi gözükse de barınç hem hoca efendiyi en çok ben severimci hem de gül ile sürekli irtibat halinde. hep öyle idi. soğuyan ilişkilerde arayı ısıtan abi misyonunu üstlendi. fakat rte bildiğini okuyan birisi. barınç da doğal olarak rahatsız. az kalsın damadı da mortingen strausse oluyordu.

akepenin başıdaki çete bir taraftan bahçeli, diğer taraftan babacan tarafından sıkıştırılıyor. işleri çok çok çok zor.

olur da koalisyon kurarlar, türkiye siyasal islam ile yoluna devam eder. ayrıca liberal gömlek giyer, çözüm süreci devam eder. bir tsrafta ölüm, diğer tarafta sıtma.
thesecret thesecret
geçen cuma çıkışı geldi elimi sıktı allah kabul etsin dedim kendisine. sevimli bi yaratık. alçakgönüllü gibi. öyle koruması falan abartmamış. 1 yardımcısı vardı. merak edenler yarın kesin bilkent üni. içinde ali ihsan doğramacızade camiinde cuma da olur.
sophones sophones
akp'ye her alanda destek olacak güzel bir muahalefet partisi kuruluyor şu an.

akp'ye kızan kitlenin çok uzaklara gitmemesi için kurulacak partinin içinde olacak gibi geliyor bana.
elcordobez elcordobez
daha önce akp den çok kişi istifa edip parti kurmaya yeltendi başarılı olamadı. fakat artık herkes görmekte ki hal o hal değil. herkesin ortak kanısı şu ki akp çöküşte. yine halkımız da görüyor ki akp ile birlikte memlekette bayır aşağı gidiyor. gerçi bugünkü korkunç duruma bir günde gelmedik. bugün özellikle ekonomiyi bitiren durum aşırı iç ve dış borçtur. ülkemizin maliyet esaslı bir ekonomiden rant ve tutturabildiğin zamanda tutturabildiğine ekonomisi olan inşaat ekonomisiyle kalkındırılıp piyasa doyunca yere çakılmasıdır. ahan da o ekonominin mimarı bu bebecandır. akp den yakın zamanda bunun ve yalancı davut'un 50-ilaa 100 milletvekili kopartacağını düşünüyorum. iç anadolu burjuvazisi ve erdoğan'a küskün kürtlerden iyi de oy alabilirler. iktidar şansları yok.

fakat akp hem bu bebecan ekibine hem de yalancı davut ekibine karşı büyük hatalar yapıp çöküşünü hızlandırıyor. söyleyin yapmasınlar.
ofansif sol bek ofansif sol bek
90'lı yıllarda önce refah partisi ve erbakan, sonra da bu hareketten kopan erdoğan-gül ikilisinin 2001'de kurduğu akp ile sempati kazanan siyasal islam, son yıllarda yapılan kör gözüm parmağına yapılan adaletsizlikler (zaman gazetesi'ne abone olan vatandaşın terörist diye hayatı karartılırken gazetenin sahibinin turizm bakanlığı'nda önemli bir göreve getirilmesi gibi), ekonomik kriz koşullarında öne sürülen beka söylemleri ve patlıcan-mermi kıyaslaması, pelikancılar eliyle akp'deki yozlaşmanın gün gün daha da açığa çıkması, ak troller vs. nedenlerle kan kaybetti. şu açık ki, akp'den sonra islamcılığın türkiye'de bir geleceği yok. saadet partisi'nin de alacağı oy taş çatlasın %3-4. işte bu noktada, akp'den dışlanan ne kadar islamcı varsa yeni arayışlara giriyor. kendilerinin muktedir olduğu dönemde her şey çok iyiymiş de her şey son üç yıldır kötüye gitmiş gibi bir algı ile hem tekrar muktedir olmak, hem de akp ile dibe vuran ve halkın geniş kesimlerinin nefretini toplayan siyasal islamcılığı o şaşalı dönemine döndürmeye çalışıyorlar. açıkçası "bakın islamcılıkta bir sorun yok, asıl sorun akp'de" diyerek eski günlerine dönmeyi deneyecekler. ne kadar başarılı olacaklarını bilemem. bundan üç sene önce böyle bir şeyi deneselerdi sonları akp'den ayrılıp parti kuran abdüllatif şener, idris naim şahin, idris bal ve diğerlerinden pek farklı olmazdı. ancak, gelişen ekonomik ve politik kriz sayesinde şansları artıyor. akp-mhp bloğu güç kaybediyor, iyi parti merkez sağa yerleşememiş, chp desen büyükşehirleri kazanmasına rağmen yine de majestelerinin muhalefeti rolünü oynuyor. bu durumda siyasi barometre, hem babacan, hem de davutoğlu için işliyor.
yürüyen adam yürüyen adam
yeni oluşumla birlikte kılıçlar iyice çekiliyor anlaşılan. hadi hayırlısı umarım birbirinizi bölerek bitersiniz.

not: sayfa kendisine ait değil fakat sıradan biri de kalkıp böyle bir şey yapmaz diye düşünüyorum kendisinin izni olmadan. yani ateş duman durumu.


11 /