ali türkşen

1 /
ellaam ellaam
albay. kardak krizi'nde tim komutanıymış ve şimdi ergenekon sanığı. kendisini konuk etmemizin sebebi, ergenekon duruşmasındaki "itiraf"ı. şurada:

komutan öyle bir şey açıkladı ki duruşma salonundakiler anlatılanları nefeslerini tutarak dinledi, sözleri duyan emekli amiral öğütçü gözyaşlarını tutamayarak ağladı. kardak krizin... milliyet

oramiral niye ağlamış anlam veremiyorum. işine geldiği zaman büyük olan türk silahlı kuvvetlerinin bir tim komutanı, kardak kayalıklarına gidebilmek için kredi kartından benzin parası çektirmiş. vay amınakoyim! bir arkadaşım "zodiacları da ağzınızla mı şişirdiniz?" dedi. bence tansu çiller'i ödemeli aramışlardır.

ben savcı olsam, "halkı askerlikten soğutmak", "tsk'yı alenen aşağılamak" suçlarından dava açardım. ya da açmazdım ne bileyim amına koyim.
orneken orneken
a href="http://sozcu.com.tr/2013/yazarlar/emin-colasan/bir-sat-komandosunun-ibret-dolu-mektubu.html" target="_blank">http://sozcu.com.tr/2013/yazarlar/emin-colasan/bir-sat-komandosunun-ibret-dolu-mektubu.html
ekonovich ekonovich
fetö darbe girişimi hakkında cnntürk'de döktürmüştür.

---spoiler---
amerika cia bağlantıları araştırıldı mı? dilimizde tüy bitti
---spoiler---

delinin zoruna bak delinin zoruna bak
cnntürk program kapanışında;
"hani atatürk, hani ismet inönü... iki ayyaş diyordunuz? dönüp geldiniz mi şimdi oraya? her yere hakimiyet milletindir yazıyorsunuz. biz zaten bunu diyorduk" diyerek uzatmada gol atmış sevinci yaşatan, eski sat mensubu, balyoz mağduru insan.

bahsi geçen konuşmasını burdan izleyebilirsiniz

anakininki anakininki
kaç kg merak ettiğim adamdır. hani kendi 90 kilo civarı gibi gözüküyor ama taşşaklarını sayarsak tartmak için baskül değil de, kantara ihtiyacımız var gibi..
spacetusubozulanadamındramı spacetusubozulanadamındramı
"poyrazköy davasında iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve ek
olarak toplam 51 yıl hapis cezası istemiyle yargılanıyorum.
balyoz davasından da 16 yıl hüküm almış durumdayım!"

zamanında emin çölaşan'a yazdığı mektuptan.

o davalarda nasıl bir adalet kıyımı yapıldığına dair, bundan daha çarpıcı bir ispat olur mu? adalet herkese lazım olur. dün, bu komutanlara yapılan haksız muamelelerde sevinç çığlığı atanlardan bazıları (şimdilerde) kodesi boyluyor.
sevgili komutanın, yaşadığı bunca haksızlıklardan sonra bulunacak bir teselli varsa, o da, ümit ediyorum ki türk silahlı kuvvetleri içerisinde halen böyle vatansever, atatürk yolundan ayrılmayan subayların bulunuyor olmasıdır.
yani duyuyoruz yani duyuyoruz
sağlık sorunum nedeniyle askerliğe elverişli değildir raporuna sahibim. bu adam desin ki 'yani duyuyoruz hazırlan' 1 saniye düşünmeden komutasında savaşa girerim. buraları takip eder mi bilmem. ama görürse onun gibi vatan evlatlarının komutasında olacaksam göstereceği istikamete kurban olurum bunu bilsin.
lafalaf lafalaf
uzun zamandır televizyona çıkıp da içimden geçenleri, doğruları söyleyen tek adam allah razı olsun. bizim böyle askerlerimiz vardı ve üst kademelere gelmeleri gerekiyordu fakat biz onların hapishanelerde harcanmalarını yalnızca izledik...
1 /