alice abernathy

1 /
ofansif sol bek ofansif sol bek
(bkz: #17928470)

saçma sapan suçlamalarla başlığımda kendini gösteren bir yazar. "50 gün önce olmuş olayı yeni olmuş gibi gösteriyormuşum", lafa bak! ben o olay yeni mi olmuş demişim? hayır. kaldı ki 50 gün önce olsa ne, 50 dakika önce olsa ne! bir insan kürtçe konuştu diye öldüresiye dövülmüş ve ölmüşken konumuz bu mu yani? beni kınayacağına katilleri kına. tabii bu olay seni rahatsız ediyorsa.
elcordobez elcordobez
kendisi gerçekten de son dönemde sohbetinden büyük keyif aldığım insanlardan biridir. her uzun uzun yazışmamızda kendimi bilgiden büyümüş hissediyorum. dev bir ansiklobedi evreninde yaşıyor gibi ve halâ böyle kaliteli insanlara sahip olduğumuz için gerçekten çok şanslıyız.

ilk başlarda kürt düşmanı olduğunu düşünmüyordum. sadece dayatılan algının histerisine kapıldığı kanaatindeydim. fakat ofansif arkadaşın nick altına yazdıkları beni çok şaşırttı. ben de buna bir ince sitem olarak konuya espiriyle yaklaşmak istemiştim. gülüp geçeceğini var sayıyordum. ama sanırım ve korkarım gereğinden fazla alınmış.

kendisine biraz olaylara espiriyle yaklaşmasını öneririm. istemeden maksadımı aştıysam da üzgünüm.
elcordobez elcordobez
insanlara nick altında hakaret etmek sana yakıştı mı alice? aynı mesnetsiz sığ ifadeleri kahvehanelerdeki kıllı, bıyıklı, yağlı dayılarda 3 öğün dile getiriyor. senin gibi ansiklobedi evreninde yaşadığını düşündüğüm bir insana bu söylemi hiç yakıştıramadım.

ben sana asla hakaret etmek sığlığının bataklığına kapılmayacağım. sadece bir faşist olmadığın iddiasını taşıyorsan yükseklik komplesine bir tedavi şekli olarak doktora git. şayet bir faşist değilsen senin haddine mi düşmüş halklara yönetim şekli beğendirmek. dar algınla aşağılamak? kürt halkıyla daha çok kaynaşmanı ve bir boş vaktinde ülkemizin güneydoğu'suna ziyarette bulunmanı salık veririm.
azureel azureel
derin görünmeye çalışan sığ biri gibi yazıyor.

gözüme çarpıyordu o herkesin bildiği "bilgi" içerikli yazıları. orijinallikten nasibini almamış kopyala yapıştır içeriklere bir şey dememiştim de işbu satırları yazmaya beni iten şey, son yazdığı yazar eleştirisi oldu (bkz: #17934572). girisi yorumlara kapalı olduğu içün fikirlerimi buraya yazacağım.

canım öncelikle erotik kelimesinin anlamını öğren. "pornografik" desen, ya da "plastik erotizm" desen hani olurdu da, ikisi de yok. bu atışın ıskalamış daha ilk cümlenden. sonrasında da "cinsellik iğrenç bişi mesajı aldım" demişsin de ne alaka abi. yani cinsellik, iğrenç olabilecek bir şey değil. tıpkı her şeyin sanat olabileceği gibi, her şey cinsellik olabilir ve bu onu iğrenç yapmaz.

televizyonunu yeni açanlar için kısa özet geçeyim, sanat mevzusu da şu; otisabi'nin ajdar için bi tanımı vardı "sanatçıyım dediğin anda sanatçısın [...] ortada buna karar verebilecek bir mercii yok." şeklinde. ajdar'ın şarkılarını da mesela bundan 50 sene sonra sanat diye görebiliriz, eh işte o hesap.

cinsellikte de neyin iğrenç, neyin olmadığını bilemeyiz abi. iki (veya daha fazla sayıda) kişi arasında anlaşırsa, birbirlerine senin aklına hayaline gelmeyen şeyler yapabilirler ve bu yaşadıkları cinsellikten çok keyif alabilirler? e anam babam, sana ne? misyoner pozisyonu dışında seks yasağı koyan ortaçağ kilisesi gibisiniz resmen. hani özgürdük, muasırdık biz ahaha.

sormak da lazım;
- lö şuhane'nin yazdıklarının neresi "iğrenç"
- siz hangi yerden tercih ediyorsunuz cinselliği?
- o freud'la değil de direkt sizin kendi problemlerinizle alakalı olmasın?

son satıra freud'u da sıkıştırdım kültür filan oh....

sığlık.
2
lö şuhane lö şuhane
"belaltı vücut sıvılarının oral yol ile temizlenmesi gibisinden bir girisine de denk gelmiştim. ucuz bir troll yani" yazmış.

yalnız kaçırdığın bir nokta var; o yazdıklarım trollük değil, bendeki seks tanımına uygun hareketlerden bir tanesi, ritüelimde var olan sabit dokunuşlarımdan en masum olanı.

size iğrenç(!) gelmesi bence umurumda değil.

okumak istemeyene de "engelle" butonu vermiş yüce modumusss.

yine olsa yine yalarım.
4
yakov petroviç golyadkin yakov petroviç golyadkin
bilgi içerikli girileri copy-paste yaparak atıyor gibi bir ithamda bulunulmuş hakkında. ben de ne gibi bilgiler paylaşmış diye profiline girdim. "bilgi" içerikli girilerinin bulunduğu başlıklar :

-alice abernathy
-lö şuhane
-bir kadının susması
-atatürk ün deist olması
-kafir
-insanı yoran şeyler
-sevilmediğini anlamak
-çok eksi alan yazarı artılamak
-dindarken ateist olup sonra tekrar dine dönmek
-ofansif sol bek
-küfür etmenin psikolojisi

vs vs..

not: ağdalı bir dille giri yazmak, bilgi içerikli giri yazmak değildir.
bitli piyade bitli piyade
söz konusu yazarı tanımam etmem yazılarını da nadiren görürüm ki bu yazarı savunmak gibi bir derdim de yok. benim takıldığım nokta bir moderatörün daha önce engellediği bir yazarın nick altına yazılmış giri üzerinden linç etme sebebi? benim bildiğim kadarıyla moderatörler bazı konularda tarafsız olurlar. yani alenen hakaret etmedikçe bu şekilde olması gerektiği. linç edilen yazarın girisine bakıyorum herhangi bir hakaret ya da mesaj ifşası yok. sadece yazdıkları yazılardan sıkıldığını belirten bir yazı. kullanılan terimler yanlış kullanılmış olabilir orasına bir şey diyemem. ama durup dururken bir moderatörün alelade bir yazarı daha önce engellediği bir yazarın nick altına yazılmış giri üzerinden linç etmesi değişik geldi.
22
deliyim delisin deli değiller deliyim delisin deli değiller
sözlük yazarları ile grup seks yapmış bir moderatörün, kalkıp "am göt meme" paylaşımlarından başka sözlüğe hiç bir katkısı(!) olmayan ve sözlük abazanlarının salyasını akıta akıta buraların vıcık vıcık bir ortama dönüşmesine tuz biber olan bir başka yazar için linç ettiği yazar kişisi. fikir-zikir ilişkisi sanırım.

bu sözlüğün garip bir ortamı var. kırk yılın başında biraz düzgün şeyler yazan birileri geliyor sözlüğe ama yazdıkları iki meme kadar ilgi görmüyor. yok kopyala yapıştırmış, yok freudmuş, yok ebesinin bilmem nesiymiş.
ıasybd ıasybd
tanımadığım ve girilerine nadiren denk geldiğim bir yazar olmakla birlikte, bir moderatör ve eşliğindeki bir grup tarafından hedef alınıyor olmasına rağmen hala soğuk kanlı kalabilmesi sebebiyle takdirimi kazanmış yazardır.

onca kişi, organize bir şekilde, tek bir insanı, ergen bir dille, ehu ehu diyerek tahrik etmeye uğraşırken, o insanın çizgisini koruyabilmesi karşı taraftakiler için ne kadar sinir bozucudur tahmin bile edemedim.
vodvilci vodvilci
karşısına aldığı gevşek tiplerin sinir bozucu gevşekliklerine rağmen gevşekle gevşek olmayan, saygımı kazanmış yazar kişisi. daha bugün gördüm kendisini. ama bu gevşeklerin olayı burada yıllardır aynı, değişen bir şey yok.

birisi bunlara bir eleştiri yapınca, hemen karınca sürüsü gibi toplaşıp karşısındakiyle gevşek gevşek "kehi kehi" diye dalga geçerek güya ezikliyorlar. peh.
ürkek ürkek
merhaba sevgi pıtırcıklarım,

öncelikle moderatör kavramına değinmeden geçemeceğim. moderatör kavramı neden sizin için ilahi bir güç kavramında? tüm sözlük yazarlarını kendisinin yaratmış olduğunu ve onlara eşit mesafede yaklaşmak zorundaymış gibi bir tutum sergileniyor. eşitlik kavramı belli bir seviyeye kadar vardır ve bu seviyeyi insan belirler. fütursuzca küfür eden, insanların düşüncelere saygı göstermeden ana bacı söven bir yazarla eşit tutulmak istemem ben şahsen. yani kısaca kişi/yazar kendi saygınlığını kendisi kazanır.
moderatör görevini üstlenen kişinin öncelikle bir yazar ve insan olduğunu unutmayın, karşınızda ilahi bir güç yok. herkes gibi düşüncelerini belirtme hakkına sahip olan bir yazar var, bot değil. herhangi bir düşüncesini belirtmesin, yazmasın sadece teknik sorunlarla uğraşan bir robot mantığından uzaklaşın artık. abartmayın bu kadar annecim.

başlığa dönelim; baştan aşağıya okudum ve sonuç moderatör kavramı üzerinde yoğunlaşıyor ahahaha

lö hanımın üslubu hakkında birkaç bir şey söyleyeyim ilk. yazılarını, üslubunu beğenmiyorum fakat bu beğenmiyorum diye karakterine, kişiliğine herhangi bir atıfta bulunma hakkı tanımaz bana. reel hayatında sevgi pıtırcığı olup da sözlükte trollük kasan bir hesap da olabilir, kendini ön plana atmaya çalışan ve bundan zevk alan gerçek imajı bu yönde olan biri de. inan ikisi de beni ilgilendirmiyor. yazılarından rahatsızlık duyuyorsam sözlüğün bana tanıdığı yüce hakları kullanırım.

''çalıştığınız iş yerinde çarpraz masanızdaki amcanın üslubundan, hareketlerinden hoşlanmadığınız için gidip yönetime bu adamı işte atın diyebiliyor musunuz? o mantık.'' hayat o kadar toz pembe değil arkadaşlar, biraz sanal düşünce sisteminden uzaklaşıp gerçekçi olup. sevmeseniz de hoşlanmasanız da bir şeylere katlanmak zorundasınız. neyse ki sözlük ortamında yine bir nebze şanslısınız, engelleyebiliyorsunuz. ben çarpraz masadaki amcayı engelleyemiyorum mesela ahujıodkld
şöyle bir ifade kullanılmış; ''sözlük yazarları ile grup seks yapmış bir moderatörün''
radyo programında sorulmuş soruya verilen cevap aylar sonra saldırı niteliğinde kullanılıyor ahahaha. veren razı, alan razı size ne oluyor olum, manyak mısınız? milletin cinsel hayatının defterini siz mi tutuyorsunuz. şu gün hadi gel aslanım dese üç beş kadın, koşa koşa gideceksiniz. buraya gelmiş rererööööööö.

arkadaşlar bazı durumları gereksiz yere abartıyorsunuz. eleştiri yapmaya gelince kendinizden ödün vermeyip, eleştiri yapılan siz olunca bu kadar tatava çıkartmak mantıksız. eğer eleştiri yapıyorsan, sana karşı yapılan eleştirileri de göğüslemeyi bilmelisin. kişisel hayatıyla ilgili herhangi bir bilgiye sahip olmadan birini yaftalamak çok kolay. kendinizden ödün verin biraz, bu kadar yüceltmeyin kendinizi.

neyse öbüyorum bal yanaklardan :*
12
müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
moderatör lincine uğramış yazardır, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. yalnız moderatör yancısı olanlar savunmaya nasıl geçmiş, uzun uzun. sağırlar sığırlar birbirini ağırlar gibi bir şey olmuş asdfgghjk. gülmekten yerlerde yuvarlandım ya.yalnız yeni gelenler ve şaşıranlar için peşinen diyeyim, ilgili mod hep böyleydi. yeni değil.
16
1 /